Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:53
Reakce na Karja:

Jo, smlouva na neurcitou dobu, to me zatim jeste nepotkalo. A prisla jsem diky tomu i o jednu materskou, no neberte statni sektor, takovy jistoty aby jeden pohledal.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 19:18
Reakce na Mutziputzi:

Škoda, Marteny bych přichýlila. Ale teď dočítám stěžovací vlákno a čtu, že už si tě přizpůsobily

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 19:18

Proč ne? Je to vesměs práce jako každá jiná. Jinak já jsem se ve státním (kromě záskoků za mateřskou a dohodářů atd.) setkala jedině se smlouvami na dobu neurčitou.

Offline Karja
Avatar
35854 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 19:59
Reakce na Luna:

No, mě jí taky nikde nenabízeli:-D. Ale upřímně mi to vůbe nevadilo a ve výběru jsem to nezohledňovala, jsem nešla po těch "jistotách", kdy ti na pohovoru ani pořádně neřeknou, jakej budeš mít plat a ty se pídíš, kde se dá:-D. No a s tou mateřskou se tomu vůbec nedivim, to je hned. Mně kupříkladu vůbec nedošlo, že mi letos končí smlouva a taky by mi nemusela být prodloužena:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 20:56
Reakce na MP Meri:

aha, já teda v soukromým zatím vždy odešla sama, jen tak jako úřad tu bude vždy kdežto firma nemusí:-)

spíš co jsem se setkala se státní správou pracovně tak všechno je problém všechno na dlouhý lokte každej se bojí cokoliv rozhodnout apod., takže mě to uplně neláká, proto se ptám. jako první zaměstnání by mi to přišlo docela zvláštní. ale díky Karja za vysvětlení, to chápu

Amun
Avatar
01. prosince 2017 21:10

Ja se priznam, ze jsem lehkomyslne dobu urcitou/neurcitou nikdy neresila, ani vypovedni dobu ze strany zamestnavatele. Vzdy jsem z prace odesla sama. Jako jestli me jednou z prace vyhodi, asi by to se mnou opravdu tezce otraslo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 21:11
Reakce na Amun:

jj, stejně jako se se mnou žádnej nerozešel, to bych nerozchodila asi

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 21:18

si tu odlozim aj ja pribeh s hladanim prace:

z cias ked som si hladala pracu ako nezamestnana a kolko odpovedi ak nejake vobec boli som bola totalne zufala. nikto nemal zaujem. ako sa znizovali uspory na ucte tak sa znizovali aj moje naroky a brala som uz hocico. uspech bol aspon pohovor. nova praca sa hlada o nieco jednoduchsie po financnej stranke ak uz nejake zamestnanie je. horsie je to s planovanim pohovorov.

najlepsie je ked rovno v inzerate uvedu ze sa ozvu iba vybranym uchadzacom. niekde uvedu dovod ze pre velke mnozstvo. zazila som uz aj univerzalnu odpoved pre vsetkych pretoze tam boli popisane take hovadiny ako ze nesplnam podmienky a uprednostnili niekoho ineho. jediny problem bol asi to ze som bola kvalifikovana az moc a personalistka nebola kompetentna na spravne posudenie uchadzacov po cele roky kedy som si tam posielala cv. povedala som si ze uz fakt nemam co stratit ked sa mi potom uz ani neozyvali a ja som cv posielala dalej vzdy ked vyhlasili nabor (fakt by ma zaujimalo ci si vsimli ze sa im tam nejaka zenska furt chce natlacit ). a cuduj sa svete raz sa mi u nich nova personalistka telefonicky ozvala po viac ako mesiaci ze zajtra konci vyberove konanie a ze ci mam este zaujem lebo som neposlala vypracovane zadanie  takze vzhladom k tomu ze som po 4 tyzdnoch prestala sledovat "ceveckovy" mail som nakoniec vecer po praci stahovala demo verzie programov lebo mi to poslali vo formatoch ktore mi nic nechcelo otvorit a narychlo som to zbuchala a poslala. na druhy den mi volala opat ze ma chcu na osobny pohovor ze kedy mozem prist? ja: zajtra by to slo? a slo to takze to bolo prve stretnutie a dalsie som absolvovala o par dni kedy som priamo u nich urobila vypracovala zadanie na ktore som mala urceny cas a ani nie v polovici ma prisiel sef skontrolovat ze ci je vsetko ok a rovno povedal ze uz to mozem nechat tak ze videl dost a je velmi spokojny. mala som to totiz hotove velmi rychlo. prebrali sme este nejake oficialne detaily a o par dni bola zmluva podpisana.

neskor som sa dozvedela ze to bol prvy nabor ktoreho sa ucastnil priamo sef s preberanim cv a zadavanim ulohy lebo personalistov mal uz plne zuby a ze dobre spravil. dalsi ludia co prisli na oddelenie po mne to mali rovnako a vybrali podla mna dobre.

Offline Karja
Avatar
35854 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 21:39

To vis ze, problemy a dlouhy lokte jsou. Ale to samy mi vypraveji I kamaradky z korporatu, ono je to v leccem podobny:). Ja bych ted zpetne to neudelala jinak, ale pak uz bych chtela jit jinam, dost tem uradum nepomohly urcity legislativni zmeny za posledni dobu, ztratilo to na flexibilite a rozumnej clovek musi kroutit hlavou.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 22:22

Jak říká Karja. Ono všichni kamarádi si vždycky klepou na čelo, že kde to pracuju a ještě určitě za jaký prachy. Jenže jakmile se začnou porovnávat konkrétnosti, najednou vyjde najevo, že se zas tak dobře nemají. Velké firmy jsou taky leckdy o nervy, co se pružnosti týče. Malé firmy zas často jedou dost věíc na dobré slovo, což se nemusí vyplatit. Spousta mých známých má nevýhodné smlouvy, chaos ve firmě, málo dovolené, problémy s proplácením cesťáků a nakonec když z nich vypadne výše výplaty, není to vlastě žádný zázrak. 

Ve veřejném sektoru máte jistotu, že s váma nikdo nezamete v žádném směru. Odbory, směrnice ... prostě víte, co můžete plus mínus čekat a máte (skoro)jistotu, že s váma nikdo nezamete. Obzvláště dneska, kdy je každej připosranej, aby se jelo podle předpisů. Peníze ve finále taky nejsou špatný. Všude, kde jsem byla, se kromě tabulky odměňovalo podle záslu, takže žádný že si to tam někdo odsedí a pak shrábne statisíce. To už jsou fakt jenom relikty minulosti. 

(Samozřejmě porovnávám "průměrně" postavené jedince ze svého okolí, ne žádného ředitele nebo top manažera, to je samozřejmě jiná kategorie (ale to ministr nebo primátor taky)). 

Offline continuity
Avatar
33697 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 22:36
Reakce na Karoleena:

Můj přítel totéž, byl na prvním kole pohovoru, výsledky že budou do týdne, pak 14 dní hrobový ticho a najednou telefonát, že jeho teda sice nevybrali, ale osoba, kterou jo, jim to odřekla a jestli by teda nepřišel na druhý kolo (WTF???), tak teda šel, prošel druhým kolem, pak telefonoval s ředitelem pobočky, prošel jazykovým testem... a co byste řekli? Zas ticho. Do dneška mu nikdo nedal vědět, jak dopadl, resp. je jasný, že ho opět nevybrali, ale to je fakt tak strašnej problém napsat? 

toto je ale celkom normalne, ako by si to chcela inak robit? pokial kandidat stoji aspon za nieco tak sa odmieta az vo chvili, ked je s inym uchadzacom dohoda na zmluve. hned po poslani zivotopisu alebo po prvom kole sa odmietaju ludia, o ktorych viem na beton, ze ich chciet nebudem.

inak aj s tymi uchadzacmi je to niekedy dost tazke. ozval sa mi pred mesiacom znamy, ze by k nam chcel. tak som mu napisala nech posle zivotopis a motivacny dopis. preposlala som personalistke a ta povedala, ze uz ho tam ma treti krat. raz poslal CV sam na mail, druhykrat cez ineho kolegu a treti krat cezo mna. ?! v horizonte 10 dni, takze to rozhodne netrvalo dlhe tyzdne. ja chapem, ze su ti uchadzaci nervozni a nedockavi, ale personalne procesy malokde trvaju hodiny a dni. v tomto pripade recruiterka cakala na vyjadrenie mojho sefa, ktory bol uplne zasekany inou pracou. poziciu sme otvorenu nemali, ale nechcela chalana odmietnut, kym sa nepresvedci, ze je to fakt marne. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 23:32
Reakce na continuity:

Nojo, ale ten postup byl podle všeho takovej, že oni se s někým jiným dohodli, ten jim na nabídku kývnul a až potom si to bůhvíproč najednou rozmyslel, takže tam už bych čekala, že v mezičase obešlou ostatní a poinformujou o výsledku... Nebo to se fakt reálně nechává veškerý účastnictvo výběrovýho řízení čekat x týdnů, dokud všechna kola neproběhnou a vítěz není podepsanej na smlouvě (to není řečnická, já fakt nevim)? A i ten styl komunikace mi přijde zarážející - napřed slíbím, že do týdne dám vědět, pak se ale ozvu až po 14 dnech a rovnou celej telefonát otevřu stylem "hele, vás jsme sice nechtěli, ale ten, co byl lepší než vy, se na nás z ničeho nic vybodnul a my jsme v háji, tak přijďte zas"? No prostě mi to celý přišlo dost amatérský nebo jak to říct...

Offline continuity
Avatar
33697 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 23:54
Reakce na Karoleena:

14 hrobove ticho je docela kratka doba, to se stihlo druhe kolo a dala nabidka kandidatovi a ten po nejake dobe na rozmyslenou odrekl.

v mem aktualnim zamestnani jsme rychlejsi, ale v predesle korporaci jsem absolvovala dve kola a dva mesice ticho a to me chteli (a ja chtela je). proste jsou ty procesy nekdy pomale, ale HR za to ne vzdy muze. zacinat hovor tim, ze vybrany kandidat odrekl je opravdu divne, ale ja jsem teda vetsinou rada za otevrenost. za problem povazuji, pokud nedostanu odpoved zadnou, to je skutecne neprijemne (i kdyz co tak jineho s tim clovek udela nez, ze pujde o dum dal)

ale mesic je tak doba, do kdy by se po prvnim kole melo neco stat. (to si nemyslim, ze je to ta spravna doba, ale je to doba jak to na trhu +- chodi).

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 00:12
Reakce na continuity:

No z toho mi furt vychází ponaučení asi takový, že člověk radši těm věcem, co mu během výběrka řeknou, nemá moc věřit. :)

Já jsem totiž na něco podobnýho dojela v úplně prvním kolečku pohovorů, co jsem kdy v životě absolvovala, v prvním kole mi rovnou řekli, že už mám počítat i s druhým kolem, že všechny podmínky splňuju a tak prostě všeobecně se líbím, v druhým mi řekli, že už v podstatě můžu počítat s tím, že mě berou, akorát že se musí rozmyslet, která ze dvou otevřených pozic (podobných) je víc pro mě a že se domluvíme, že bych příští týden přišla už jen kvůli formalitám apod. Tak jsem skončila v dlouhodobé brigádě, našla si za sebe náhradu, čekala až mi paní zavolá, kterej den se mám dostavit... a tři týdny se mi vůbec neozvali, tak jsem se ozvala já a dozvěděla jsem se, že vlastně celý výběrový řízení pozastavili a že se na ně nemám vůbec ohlížet. Tak jsem celá nasraná začala rozesílat CVčka znova a jen asi o dva dny později byly ty pozice, na který bylo údajně výběrový řízení pozastaveno, znova vyvěšený na jobs. Já fakt nemám problém s tím, když mě někdo odmítne, ale tady mi místo toho prostě jen lhali do ksichtu. :) Nehledě na to, že jsem díky své důvěřivosti pak byla dva měsíce úplně bez příjmu, protože na brigádu už jsem se vrátit nemohla, tam už byla mnou dohozená náhrada. :D A to jsem si ještě zaměstnání našla skoro až bleskově bych řekla, mohlo to být výrazně horší. 

Offline continuity
Avatar
33697 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 00:26
Reakce na Karoleena:

tak pokud cloveka netlaci jine okolnosti, vypoved v praci se dava az po obdrzeni akceptacniho listu. a je uplne jedno, co se na pohovoru rekne nebo nerekne. jako uzitecny feedback z pohovoru je super vec, ale ukolem personalisty neni vychovavat kandidaty (a ukolem kandidatu vychovavat personalisty). 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 00:41
Reakce na continuity:

To určitě ne, ten feedback už jsem brala jen jako bonus, a nebyl od personalisty, ale od mé potenciální šéfky, která se mnou měla pohovor a vyhodnocovala zpracování úkolu. A ani to nebyla kdovíjaká analýza, jen ve dvou třech větách shrnuto co jsem zpracovala dobře, co ne a proč mě nakonec nevybrali. Bývala bych se spokojila i s docela obyčejným "ne", ale jak už jsem psala, toho jsem se fakt dočkala jen jednou právě v tomhle případě.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 00:59
Reakce na 711990:

K vám jsem CVčko neposílala, nemohu tě mou optikou rozhněvané ženy z lidu zhodnotit!:D 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 07:24
Reakce na continuity:

to bude dobrý, já nedávno stála hodinovou frontu na češtinářku... nechápu, proč nemají časovky

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 08:06
Reakce na betsey:

chápem ťa, ja som zažívala to isté, a fakt ma to pokaždé veľmi mrzelo. Moja sestra, ktorá pracovala v personálke, hovorila, že si z toho nemám nič robiť, presne ako píše Amun, vyberú prvých desať, alebo náhodným výberom, a viac neriešia. Mne začali chodiť pozvania na pohovor teraz, keď je to už bezpredmetné

jj, taky se mi to stávalo... mně se ozvala asi po roce personální ředitelka z firmy, u které jsem hrozně chtěla pracovat a nabídla mi ještě lepší místo... tak jsem tam nastoupila, ale nakonec jsem stejně skončila jinde 

Noren nic si z toho nedělej, i když se to lehko říká... jenom bych asi zpozorněla, kdyby mi přišel e-mail plný chyb... určitě najdeš něco lepšího

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 09:14
Reakce na Karoleena:

mne sa 2x stalo ze ked som po dlhsej dobe neozyvania sa na vysledok volala tak mi do telefonu normalne povedali ze uz zobrali roddinneho prislusnika v jednom pripade veduceho (cr) a v druhom niekoho zo zamestnancov (sr). firmy to boli rozne v prahe a bratislave. hlavne ze na sr mi pri osobnom strenuti povedali ze so mnou pocitaju a nastup mi daju vediet