"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:15

Janulik03 Ja neviem, som v kotolni nikdy nebola.  Proste keď sa začne kúriť tak sa kúri všetkým, akurát je na mne či si radiátory zapnem alebo nie. V podstate ak nie sú veľké mrazy tak ani nemusíme, stačia nám stupačky, tie to vykúria. Tipujem že od 4 poschodia hore nekuria vôbec. Spolužiačka zo základnej bývala na 10 poschodí a tam mali v zime ako v saune a vôbec nekurili. Ako ten kotol zvládnem ale wawky s plamienkom asi nie. Teraz si spomínam že babka niečo podobné mala, s takým výduchom von. Hrialo to ako blázon takže to bolo asi niečo modernejšie keďže tu niekto spomínal že tie staré wawky nič moc. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:16

paktofonika ve starým baráku teda ložnice bez topení ani smykem I tak si občas v zimě beru pod peřinu termoflašku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:18

paktofonika no to je v paneláku, tyhle tepelný komforty, kdy má půl baráku v zimě okna dokořán, to ve starý zástavbě fakt ani omylem.

Online Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:24

paktofonika A naopak v moderním, dobře izolovaném domě, proč ne elektrické topení? My vytápíme elektřinou celý dům a není to dražší než jiné způsoby. Když vidím ty sumy, které lidi platí za plyn, neměnila bych 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:25

paktofonika topeni wawkama nebo jakymkoliv jinym lokalnim topitkem ma tu nevyhodu, ze kdyz ses primo u toho topitka/u kamen, zhne to jak blazen, vedro na padnuti, ale vsude jinde -koupelna, zachod, chodba... klepes kosu. ja to nenavidela.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:27

Mně podlahovka taky není příjemná, uvažovali jsme o ní, ale nakonec jsme ji dali jen v koupelnách. A nelíbí se mi to ani vzhledem ke zvířatům, ty moje nejsou úplně teplomilný a nevím, co by dělaly, kdybych jim topila pod tlapama.

A v nájemních bydleních jsme si prošla snad všema možnýma druhama vytápění a plynovej kotel na vodu a topení mi přišel asi jako nejlepší řešení. Ideálně teda doplněnej možností si zatopit v nějakým krbu nebo kamnech, aby člověk měl tu možnost, ale ne povinnost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:27

Pinot Noir ono to elekricky topeni ma spatnou povest z doby kdy elektrina byla draha. ted neni, jak pises. samozrejme vzdycky zalezi na konkretni stavbe, ale u novostaveb bych se obecne nebala cehokoliv. stary baraky tam je to sazka do loterie jak v najmu dopadnes..

Online Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:29

viktorka_od splavu Asi máš pravdu. Pokud člověk topí elektřinou, získá navíc podstatně levnější tarif, který se vztahuje pochopitelně na veškerý proud. Takže i vaření, svícení atd. je pak taky levnější. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:31

Zina já myslím, že pouštní liška by podlahový vytápění ocenila, kočka určitě taky, jak ji znám :-D

Kamarádka si nechala udělat jen jednu lajnu kolem linky a batole to vyhmátlo prej taky okamžitě :-)

Já to znám jen z návštěv a příjemný mi to teda bylo moc.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:32

Pinot Noir To ale musí bejt fakt dobře odizolovaný až pasivní, jinak je plyn podle mě vždycky levnější.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:32

Potrefenáhusa u podlahovky hrozne zalezi jak je to udelany. kdyz je to spravne spocitany mas teplo a teplou podlahu. kdyz blbe mas ji horkou a to je zly.

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:32

paktofonika každopádne by som sa plynového kotla nebála, len teda by som si uvarovala revízie. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:33

Mutziputzi ehm nejlevnejsi je topeni drevem

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:36

viktorka_od splavu Tak já jsem například letos zapla topení tak jestli tejden dohromady? Nejlepší je nemuset topit vůbec

Online Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:37

Mutziputzi Nevím, nemám moc zkušeností. Jenom s vlastním domem. Je to dřevostavba, dvě podlaží, 127 metrů. Platili jsme posledně 34 tisíc za rok sukum prásk, topení, ohřev vody, ostatní spotřeba, 9 měsíců v provozu vířivka a robosekačka, v létě klimatizace, topení na vysokou teplotu, protože kojenec v domě. Zdá se mi to hodně dobré. Dům není pasivní ani nedisponuje žádnými spešl technologiemi.

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:38

paktofonika Taky mám v jednom bydlišti elektrický kotel (plus teda krbovou vložku, ale ta je spíš pro atmosféru) a je to v pohodě. Protože si topíš podle sebe, není to zas ta drahé. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:40

Mutziputzi jojo, pokud ti topi sousedi je to vubec nejlepsi...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:42

999 No ja si len pamätám že si tu sťažovala ta pani s Medvedíkmi (zabudla som meno) že sedela v zime lebo sa bála topiť. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:43

viktorka_od splavu To mně netopí, taková vyžírka nejsem

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:44

paktofonika ona mela nejakou hroznou haluznu, prodejnu nebo co, nebytovy prostor ve stare barabizne jestli si dobre pamatuju. to bych si moc nebrala:-)