"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2018 08:28

Ginger Jsem na opravdu nebezpečném místě a ještě nebezpečnějších, na všech barvách, strávila dětství, bez helmy a žiju. Dnes samozřejmě helmu mám, ale tohle přehánění je legrační

Online Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 01. května 2018 08:44

Mutziputzi pred 20-30 lety se jezdilo na prirodnim snehu a lyze byly pomalejsi. Umely snih je jiny, sjezdovky jsou tvrde, casto zmrzle. helma je pro me ve stejne kategorii jako bezpecnostni pas v aute. A taky jsem jezdila bez helmy az do chvile, kdy me na modre sjezdovce sejmul dvoumetrovy borec v dzinach. Hojeni a rekonvalescence trvala 3 mesice. Ale mas pravdu, na pocet ulyzovanych km a lidi na sjezdovkach v podstate zadne nebezpeci nehrozi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30643 příspěvků moje polička 01. května 2018 08:46

Mutziputzi 

Tak bez helmy jsme strávily dětství asi většina, co tu jsme - a jsme živý, že jo. Ale to je jako s pásama v autě a dětskejma sedačkama... před x lety se nic z toho nepoužívalo a haranty jsme taky odvozily... Tím se přece nedá argumentovat  

edit: koukám že opakuju to co Ginger.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:02

barbucha Reagovala jsem na to opravdu nebezpečné místo, to fakt není opravdu nebezpečné místo

Offline barbucha blogger
Avatar
30643 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:26

Mutziputzi 

Mno, dneska je nebezpečný místo snad všechno. Někdy mám pocit, že bych měla chodit v brnění i do sámošky 

Online 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:27

Mutziputzi Ona ta modrá sjezdovka ale je nebezpečné místo. Jednak se tam motá spousta lidí, kteří to neumí, pak tam jezdí rychle rychle debilové, kteří by se na černé báli, ale na modré to pustí a carv, ne... A pak se tam občas zadaří i nám ostatním. Já začala nosit helmu teprve před několika lety, když jsem měla otřes mozku z modré sjezdovky. Přejížděla jsem mezi dvěma černými, podvědomě vypnula, protože jsem na modré, přehlídla ledovou plotnu a spadla dozadu na hlavu. Cvakly mi zuby, před očima hvězdičky, pak si je pamatuju, jak cestou dolů zvracím...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:36

999 vycházet ven je celkově nebezpečný, ale myslím že nejvíc úrazů se stane v domácnosti. Pavlena  já jsem teda taky poměrně sváteční lyžař a helmu nemám, ovšem chci si ji pořídit kvůli teplu, páč jak su pekelně zimomřivá na krku, hrozně mi vyhovuje kukla+helma. zatím si půjčuju a kuklu mám z motorky:-) sama nepadám, bojím se teda dost toho, že mě někdo srazí, už se mi to jednou stalo, naštěstí bez úrazu. zezadu do mě narazil obří chlap, já 50 kilo i s lyžema letěla vzduchem, bylo to jako by mě nabral bejk. chlap ani nezastavil

Online 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:41

viktorka_od splavu Je vidět, že jsi sváteční lyžař a moc si toho na sjezdovkách nezažila...Já skoro všechno, včetně toho, jak zavírají ženskou do černýho pytle.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2018 09:52

999 Ale tak každej máme příklad úrazu na sjezdovce, mně jenom pobavilo to hrozně nebezpečný prostředí, pak i s dodatkem o umělém sněhu a rychlejch lyžích..no tak dřív bylo zas nebezpečnější vázání, stromy a vzdušný kořeny v blízkosti sjezdovek. Jsou bezpečnější sporty, o tom nepolemizuju, ale tohle je přehánění, předesílám, že lyžuju často a ehm..dobře

Online 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 01. května 2018 10:12

Mutziputzi Já ti rozumím, jen to nechci bagatelizovat. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:06

viktorka_od splavu Mutziputzi 999 sismarja, jsem tu zas cosi spustila, tak pojdme, kdo toho zazil vic a kdo je lepsi lyzar..! 

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:14

Mutziputzi Nepopírám, že jsi dobrý lyžar, ale velká většina toho zbytku není (i když si část myslí opak). Problém je, že lyžuje čím dál víc lidí a tím se zvyšuje procento namachrovaných debilů, vyděšených začátečníků, atd. na sjezdovkách. To, že Tě někdo sejme, nemáš šanci ovlivnit. Taky jsem odjezdila celý život bez helmy, ale poslední tři roky ji mám a už jsem si teda zvykla.

Online 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:18

brrr Takhle nějak jsem to chtěla napsat...

Offline slniecko admin
Avatar
17601 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:19

No, ja som si helmu na lyže kúpila okamžite potom, ako môj brat dostal otras mozgu na vleku v helme, lebo rozkokošený lyžiar pred ním rozkýval kotvu, že čo to spraví...spravilo to výjazd horskej služby a okamžite prevoz do nemocnice - keby nemal tú helmu, asi tu už nie je.

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:50

A vtipná historka z dob, kdy se jezdilo bez helmy. Když jsem ještě byla malá na kotvu, tak mě otec vozil na ramenou, jednou to neodhadnul a mě ta kotva sejmula. A od té doby jsem oficiálně praštěná

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2018 12:02

brrr Jsem psala hned na zacatku, ze helmu mam, vubec nezpochybnuju rizika, jenom mi proste prislo prehnane sjezdovku prezentovat jako hrozne nebezpecny misto, hrozne nebezpecny je plavat v Patagonii mezi tucnakama, tam bych deti na rozdil od sjezdovky nevzala

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 01. května 2018 13:02

mitford sister Ještě, pokud nemáte v tomto směru vyloženě odmítavý přístup, by mohla pomoci velmi nízká dávka konopí nebo CBD kapky, mně to jednu dobu pomohlo, abych nezešílela ze spánkové deprivace. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 01. května 2018 13:08

brrr zrovna mi dítko vyprávělo vtip, teda psaný asi moc nevyzní:-)

"maminko, proč jste mi dali jméno Fialka?"

- no, víš Fialinko, spadla ti na hlavu fialka, a tak jsme tě pojmenovali po ní

"maminko, a proč jste mě zase pojmenovali Růžička?"

- no víš, spadla ti na hlavu růžička a tak to bylo takové znamení a podle ní..

a přijde třetí dcera, Cihlička, a povídá: "ughrgggslint"

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 01. května 2018 15:55
Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 01. května 2018 15:57
Reakce na Mutziputzi:

brrr Jsem psala hned na zacatku, ze helmu mam, vubec nezpochybnuju rizika, jenom mi proste prislo prehnane sjezdovku prezentovat jako hrozne nebezpecny misto, hrozne nebezpecny je plavat v Patagonii mezi tucnakama, tam bych deti na rozdil od sjezdovky nevzala

​S tou nebezpečností s Tebou naprosto souhlasím, znám mnohem nebezpečnější místa než modrou sjezdovku, třeba červenou sjezdovku.