"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:14

viktorka_od splavu Aha! No ako píše Pinot Noir, modernú stavbu by som sa nebála vykurovať elektrinou ale byt v starom dome s ohodnotením G to by asi nebolo len tak za lacno. 

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:15

paktofonika dneska by snad už měl mít pronajímatel povinnost předložit ti energetický štítek bytu/budovy... ne? právě kvůli tomu, abys mohla odhadnout, jaké budou náklady na vytápění

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:18

paktofonika Zaplatíme tam méně, než moji rodiče za ústřední topení. Prostě pokud ten kotel není historickej, nemáš stropy 4,5 m a byl to poslední argument vzít - nevzít, tak bych se toho nebála.

Nemluvím o přímotopech, prostě elektrický kotel + radiátory.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:25

RoSa Energeticka trieda je väčšinou uvedená priamo v inzeráte.

999 No tak ja celý čas točím o tých primotopoch. Alebo keď som bývala v Krakowe tam bolo to elektrické kúrenie zabudované v kachliach. 

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:33

Rhaenys jsou toho mraky, jak se tak divam...ruzne koncentrace, to chapu...nemela byste tip na zdroj/vyrobce, ktery nabizi dobrou kvalitu nebo vychazi priznive kvalita/cena? Predem dik

Online Pinot Noir
Avatar
24263 příspěvků moje polička 02. května 2018 15:30

999 paktofonika Noy právě máme ty přímotopy 

Offline Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 02. května 2018 15:48

paktofonika hele já mám v podnájmu akumulační kamna a jako dobrý, nemelnila bych. U matky topí plyn a musim říct, že já to mám lepší  

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 02. května 2018 17:27

paktofonika my před rekonstrukcí měli vafky a byly super. Hrozně rychle vyhřály pokoj, to máme vysoké stropy a stará špaletová okna. Jen jsem z nich neměla dobrý pocit . Eletrika je dobrá, cenově dnes vyjde fakt dobře. Stejně nejlepší jsou kachlová kamna  měla jsem je v jednom kanclu, v zimě to bylo super. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 18:30

Ounz  Lamicka Teraz ma napadlo že akumulačné kamna mám v práci a hrejú parádne. :D 

Offline Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 02. května 2018 18:48

paktofonika jako ty sou výborný, fakt. Jediný co, že se s nima moc nedá provozovat tlumení na noc,s tim jejich zpožděním, ale já mám vcelku teplej byt, tak v pokoji to jen tak temperuju. Jinak útrata za elektriku mi přijde cajk ( spíš to prošustruju pečením chleba)

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:11

Pinot Noir 

My máme ten účet ještě menší, ale nemáme tu vířivku a máme panely na TUV, poslední dvě zimy jsme taky topili víc, než je potřeba. Určitě bych neměnila.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:18

Ounz A možem sa opýtať koľko platíš zálohu na mesiac? Môžeš kľudne do SZ, len tak aby som mala prehľad. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:22

A už som prišla na to čo to mala babka. Plynové gamatky, hore sa otvorilo okienko atam nastavovalo. Ako teplo z toho išlo ale ako niekto písal musel dotyčný sedieť blízko. Zvyšok domu vykurovala klasickými kachľami. :)

Offline Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:27

paktofonika záloha teď asi 1400, ale zvedali mi to. Kromě plynových plotýnek na sporáku mám vše na elektriku. Přijde mi to cajk. 

Online Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 03. května 2018 09:59

paktofonika No to jsou přesně ty wafky. Který jsou možná v moderním pojetí fajn, ale hřejí hlavně kolem sebe.

Jinak plynové topení má podle mě i tu výhodu, že elektriku občas vypnou nebo spadne, což se s plynem nestane.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 03. května 2018 10:07

Aranel zas když má člověk plynovej kotel, tak ten bez elektriky teda taky nejede...

(hele a každý kamna hřejou hlavně kolem sebe, ne? Nebo u těch vafek je to ještě nějaká specialita? Babičky vafky (nový teda) vytopěj celej byt za chvilku, že je tam na padnutí)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. května 2018 10:15

Aranel Ale tak Paktofinika hledá bydlení v Praze co já vím.  Kolikrát tu vypnou elektriku?

A já musím říct, že vafky jsou náhodou do bytu s vysokými stropy a velkými pokoji super, ale musí fungovat a musí být seřízený. Není to úplně bezpečný topení asi s dětma, ptž jsou rozpálený fakt hodně (ale taky jsem s nima dětství přežila bez popálenin) Co se týká nebezpečí úniku plynu tam je myslím obava lichá, kolikrát nám zhasl plamínek a nic se nedělo, bude tam nějaká pojistka (ale ta sranda se zapalováním sirkou!)

Akorát jsou to monstra a ani nevim jestli se ještě prodávají. My je nechali nakonec taky dát pryč a pořídili plynovej kotel a topný tělesa, ale kam se to teplo z toho hrabe na vafky

Offline Rhaenys
Avatar
330 příspěvků moje polička 03. května 2018 10:27

mitford sister To bohužel nemám, máme v rodině někoho, kdo ty kapky vyrábí sám, má to jako víkendové hobby po sezení v open spacu :). Ovšem je to dost složitý proces. Já pouze vyráběla sušenky z konopného másla, které "naše" nemocná používala na zlepšení chuti k jídlu během chemoterapie. 

Offline Catherinne
Avatar
9779 příspěvků moje polička 03. května 2018 10:37

Nové vafky se s těma starýma nedaj srovnávat. Máme v jednom pokoji nové rok a oproti těm starým jsou poloviční, výhřevnější a mnohem hezčí. Teplíčko udělají během 10 minut a to máme megapokoje s čtyřmetrivými stropy.

Online Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 03. května 2018 11:12

ice Catherinne Jo, asi tady mluvím o nějakejch prastarejch, jako z tý paktofoničiny fotky