"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 711990
Avatar
17115 příspěvků moje polička 02. května 2018 09:25

brrr zacnu!:D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 11:37

Doteraz som bývala v byte kde je ústredné kúrenie, potom v dome kde sa kurilo kachľami a potom v byte kde bolo el.kurenie ale to bolo dávno a viem ze sme vtedy nekúpili takmer vôbec aby sme usetrili (študenti). No a pri hľadaní bytu sa stretávam so všeličím. Elektrické kúrenie mi je jasné že nie, wawky to ani netuším čo je, s plynovým kotlom mám len jednu skúsenosť a to že furt bola kosa a studená voda... Ústredné kúrenie je asi najlacnejšie. A teraz som našla inzerát kde sú normálne radiátory ale plynové kúrenie? No proste, čomu sa vyhnúť!? Pardon za hlúpu otázku. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. května 2018 11:45

paktofonika radiátory + plyn je ale normální ústřední topení. Asi jste tím ústředním topením myslela původně centrální vytápění?

Za mě vede podlahové vytápění vodou, ale to v nájmu haha. Následují jakékoli radiátory s termohlavicemi. V Pze bohužel moc na výběr není, takže jsem taky potkala různé hrůzy. Momentálně máme akumulačky a vypadá to, že to nebude tak zlé. Wawky ještě jdou (to jsou jakoby akumulačky na plyn), přímotopy v žádném případě nebrat. 

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 02. května 2018 11:55

paktofonika wawky bývají většinou pozůstatkem dob minulých, každý jednotlivý radiátor má svůj plynový plamínek, který jej vyhřívá. Mívali jsme je, když jsem byla menší a co si pamatuji,tak moc netopily, spíše smrděly plynem a naši je vypínali pokaždé, když jsme se vzdalili z bytu byť na jednu noc, protože se báli je nechat bez dozoru zapnuté

radiatory+plyn bude myšlen asi vlastní plynový kotel v bytě, což je podle mého dobrá varianta. Pokud to nebude nějaký prehistorický kotel, tak stačí na na podzim zapnout ať kromě ohřevu vody i topí a na jaře to zase vypnout. Člověk si může sám nastavit teplotu jaká mu vyhovuje a není nijak závislý na ostatních.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:05

Nejsou to vafky? Waw to určitě není

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:05

Sairon voni jsou i moderní nový vafky, jsou u babičky v bytě a mně to přijde v pohodě. Plynovej kotel a radiátory mám já, taky dobrý (když je dobrej kotel, starej byl poruchovej (protherm) a podělával se pravidelně i přes servis každou zimu aspoň jednou. Na tom je teda trochu blbý to, že když nejede kotel, nejen že se netopí, ale neteče ani teplá voda (klasika pátek večer apod., taky jsme jednou seděli u otevřený elektrický trouby...) Ale novej kotel se za 8 let nerozbil ani jednou.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:08

dzizisketa vona je to ale nějaká stará značka, ze který to slovo vzniklo, ne?

wiki - Dřívější označení WAW pro výrobky Gamat-WAW dodávané od roku 1965 z NDR[1] je nyní chápáno všeobecně pro podokenní topidla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:11

dzizisketa urcite je.

Dřívější označení WAW pro výrobky Gamat-WAW dodávané od roku 1965 z NDR[1] je nyní chápáno všeobecně pro podokenní topidla.”

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:11

Potrefenáhusa No jasně, WAW made in DDR

edit: že se vobtěžuju

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:17

MP Meri Sairon Väčšinu života som žila v paneláku takže ja to poznám tak ze otočím regulátorom na radiátore a hreje,otočím kohútikom a tečie teplá voda. :D

Podlahové kúrenie by bolo fajn ale to až kúpim byť, v podnájme by sa aj našlo ale v bytoch trochu viac nad môj limit. No a psy že ano.

Aspoň že to waw mám dobre 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:18
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:19

paktofonika Podlahový topení není zdravý, mně neni ani příjemný, leda v koupelně ho zapínám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:20

Mutziputzi duvod?

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:20

paktofonika 

No jinak teda ty wawky bych považovala za nejhorší plynový topidlo. Co si pamatuju z dětství, naši nadávali, že to hrozně žere, hřeje to plamenem po celé délce topení a nemá to moc velký akumulační potenciál. Moderní plynový kotel na vodu a topení je určitě dobrý řešení, hlavně musí být v dobrém stavu - to bych chtěla vidět revize od kotle a od spalinové cesty, abych věděla, že se majitel stará.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:21

Mutziputzi No určite by som ho nedávala do celého bytu. Spálňa môže byť kľudne aj bez kúrenia, kuchyňa sa vytopí sama ale do kúpeľne by som ho určite chcela. Tým predchádzajúcim príspevkom som chcela povedať to že až budem mat svoj byt tak budem riešiť co kde a ako,v podnájme budem rada že som rada. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:23

viktorka_od splavu Nikde nic relevantního vysvětlujícího na první nástřel v googlu nevidim, možná je to kravina, ale prej to je proti přirozený termoregulaci.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:24

Mutziputzi Mně to taky není příjemný, máme ho v části domu a líp se cítím v tý bez. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. května 2018 12:26

dynda Ďakujem za skúsenosť. A tie wawky teda nič moc a na tie kotle si dam takisto pozor, plynu sa dosť bojím. 

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:07

paktofonika počuj a teraz kde bývate, máte ustredné kurenie a radiatory, predpokladám teda, že je to tiež vykurované plynom, len na dialku. Takže pokial budeš mat plynové kurenie, tak to bude vlastne to isté ako máš teraz, iba by ti niekde pribudol ten kotol. Výhoda je, že si vlastne sama reguluješ, kedy kotol ide.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:11

Janulik03 vlastni plynovy kolel je ideal. pokud teda funguje

jinak dalkove vytapeni (nejen) v praze je castecne uhlim.