"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:02

jinx Nemá hlídání. Sama nebyla od té doby, co muž ochrnul. Napadlo mě zaplatit jí jednou dvakrát měsíčně na pár hodin chůvu, ale bydlí ve vísce, kde dávají lišky dobrou noc. Ze sbírky stavějí bezbariérový dům, ale je v podobné "díře".

Lidi pomáhají jejímu muži. Já chci udělat radost jí, víc pomoct nemůžu.

https://ona.idnes.cz/jarmark-onadnes-cz-duben-2017-a-pribeh-ochrnuteho-alese-f9y-/zdravi.aspx?c=A170314_085107_zdravi_pet

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:13

holka hnědooká

No a co to nějak vymyslet, aby třeba jednou za měsíc mohla do města i s dětma, zajistit pohlídání ve městě a jí tu masáž nebo kadeřníka? Děti budou asi různého věku, takže predpokládám, že jedna odhodlaná chůva by to zvládla. Působí to na mě, že tu ženu znáš - udělala by jí radost taková chvíle "pro sebe", společný zážitek s celou rodinou nebo třeba večeře/oběd s manželem? 

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:36

dynda Narazila jsem na ni na instagramu. Osobně se zatím neznáme, hodně si povídáme právě na instagramu. Pozvala mě k nim na návštěvu, je hrozně sama. Chystám se k nim během dvou třech týdnů. Podle mě nejvíc potřebuje takový normální holčičí pokec. Kamarádku nemá, jen po netu. Je toho na ni fakt moc. Vysonduju, jak by to bylo schůdné s tou chůvou. Škoda, že nebydlím zrovna blízko, klidně bych hlídala.

Je hrozně skromná a pokorná. Když jsem se jí třeba zeptala, jaké vůně má ráda, jestli sladé, svěží, orientálky atd., hned se mě ptala, na jakou příležitost to chci, jestli na ples nebo do práce - že se v tom sice nevyzná, ale že se někoho zeptá - vůbec ji nenapadlo, že se ptám kvůli ní, co má ONA ráda (abych ní neposlala něco, co by jí doma leželo).

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:46

holka hnědooká uff. Místo masáže bych ji možná zaplatila psychoterapeuta, pokud ještě k někomu nechodi. Klobouk dolů, zvládat takovou situaci a nezhroutit se z toho značí fakt silného ducha (cetla jsem článek i vysvětlující komentare, včetně toho, že rodiče partnera, u kterých bydlí, nefungují a manžela nemůže nechat bez dozoru ani dvě hodiny). Přesto si myslím, že jí možná bude muset někdo pomoct prijmout, že se možná časem bude muset smířit s aspoň částečně institucionalizovanou péčí o manžela a že to nebude její chyba a nedostatek lásky, ale pud sebezáchovy. 

Mám podobný případ ve svém okoli (brali se až po úrazu) a po letech to nekonci vůbec dobře, řekla bych, že vyhoření tomu přispělo velkou merou.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:47

holka hnědooká teď čtu, že se neznáte osobně, tak to asi nebude úplně relevantni.

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 04. března 2018 21:03

Krehutka Já vím. Teď jí chci udělat prostě jenom radost. Aby měla něco "svého" a neměla pocit, že tím ukrojila rodině.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. března 2018 21:11

holka hnědooká z toho, co píšeš, mi osobní návštěva přijde jako nejlepší darek, který jí můžeš dát.

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 04. března 2018 21:16

Krehutka  Asi jo. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. března 2018 23:47
Reakce na Krehutka:

holka hnědooká z toho, co píšeš, mi osobní návštěva přijde jako nejlepší darek, který jí můžeš dát.

Přečetla jsem si ten článek a normálně bych se o ni bála, to nemůže dlouhodobě vydržet. Spát 2 - 3 hodiny denně není řešení. Doufám, že to brzy nějak změní, aby neskončili v institucích všichni - ona, muž i děti... Hrůza. Jako pořídit si 3 děti, když nemám kde bydlet, je asi něco mezi blbostí, nadšením, odvahou, ale stalo se a teď bych jim přála jen to nejlepší, ale budou to mít těžký, i když dostanou peníze, to by musely být pořádný miliony, aby to bylo k žití. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 05. března 2018 08:58

holka hnědooká Je hezke, co pro ni delas . Ja myslim, ze v takove situaci ji urcite holcici pokec potesi a bude velkym darkem. Pak bych se treba podivala, zda v okoli neexistuje nejaka organizace, ktera zajistuje domaci peci, mohla by pomoci s manzelem, zajistila treba i podporu ji. Bohuzel i dnes plno lidi nevi, ze tahle moznost existuje nebo ji z nejakeho duvodu odmitaji. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. března 2018 10:14

Potrefenáhusa Jojo, potvrzuju výsledky googlení, je to ono. :)

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 05. března 2018 10:33

Mám takový dotaz.. v emailu na seznamu, si občas některé  emaily ukládám do složek..třeba k nadcházející dovolené..letenky, ubytování, info k itineráři atd.. pak dovolená pomine a chci tu složku smazat a vůbec mně to nejde. Jdou vymazat emaily ze složky, ale složka sama zůstává v seznamu složek i když je prázdná... Dá se nějak definitivně odstranit? Děkuji

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 05. března 2018 10:48

Berta Pres jmeno jdi do nastaveni, vlastni slozky a pak smazat. Mam email, ale predpokladam, ze kdyz je to pod seznamem, tak to bude stejne.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 05. března 2018 11:45

Lamicka už jsem to našla, díky

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 05. března 2018 15:24

Karoleena od Sorry pečeme jinak jsem dostala dort k narozkám a byl dokonalej 

Offline Řvousenka
Avatar
723 příspěvků moje polička 05. března 2018 15:39

Brňačky, v kolik je dneska v Brně ta demonstrace proti mlátičce Ondráčkovi? Su z lontu a nemám fejsbůk

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. března 2018 15:56

Řvousenka Od šesti na Svoboďáku!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 05. března 2018 15:56

Řvousenka v 18hodin

Offline Řvousenka
Avatar
723 příspěvků moje polička 05. března 2018 16:06

Dík, určitě dorazím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2018 20:22

Hele ten kavonej peeling, tu zlodejinu Mark, jak jsem zde nedavno pranyrovala, daly byste i na ksicht? Nesedre me to z kuze?