"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 11:12

continuity Co bych motala na tom že z Breast Unit odcházím s výsledkem? Ať ze sona nebo z mamografu, čekala jsem 10 minut maximálně, a to je u mě vyšetření lehce komplikovanější než u většiny. Mě tam rovněž poslal gynekolog akoukám, že asi osvíceně, zdá se že komfort je nadstandardní.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 03. března 2018 11:24

Mutziputzi motani je v tom, ze u RTG urcite nestoji lekar se dvema atestacema, ale normalne laborant, tudiz stredni zdravotnicky pracovnik.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 11:31

continuity Slovíčkaření, říkám, že já jdu na vyšetření k lékaři a odcházím s výsledkem, jestli mi mamograf nastaví laborant nebo sestra je jedno, ten just-in-time výsledek mi připadá jako podstatný benefit zařízení o kterém mluvím. Uź o něm ale mluvit nebudu, aby mi zas někdo nenapsal, že prodávam slona. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 03. března 2018 11:32

continuity 

To jo, ale snimek jde hned doktorovi do PC, takze ten ho vyhodnoti a posle s komentarem zpatky, i kdyby sedel na druhym konci baraku. Neni duvod cekat dyl nez v radu minut.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 03. března 2018 12:32

barbucha treba ten, ze predtim se tam sesly tri snimky, ktere vyzadovali vic nez pouhy pohled a je tam fronta? i zdravy prsnik muze byt neprehledny jednou nebo druhou metodou, co je zpravidla duvod proc se to dovysetruje.

onehdy na muze RTG plic koukali tri doktori nez se shodli, co mu rict. navic opravdu by se meli delat dve cteni, co se asi za deset minut nestihne?

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2018 12:40

continuity předpokládala bych, že teda v breast clinic to budou mít zařízený tak, aby onen kýžený benefit nečekání poskytovali. Čiliže dostatek doktorů. Pokud někdo preferuje nečekání, bude za to rád. Jestli je to placený..? Nejsem v tom úplně honěná, ale na pojišťovnu je to jen v určitým intervalu, ne? Mně čekání na výsledek u doktora nikdy nijak nehnětlo, ale určitě to tak nemaj všichni.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 03. března 2018 13:18

Ounz 

Mám od D,P dvoje šaty, ale celkově jsem  zkoušela aspoň patnáctery. Dobrou zkušenost mám se svetry.

Občas nesedí udávaná velikost (chce to vychytat, ale ani to není se zárukou), nejčastější můj problém je s materiálem - dle složení by to šlo, ale ve skutečnosti je to nepěkná umělotina.

Někdy je to na promofotce pěkné, ale skutek utek. Prostě kus od kusu...ale jinak si myslím, že za risk to s ohledem na cenu/výkon stojí (přinejhorším můžeš vrátit, že?).

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2018 13:24

jerry jasně no, taky sem si říkala , že to zkusím. Ovšem, než sem se rozhodla, vyprodali ty, co se mi líbily nejvíc. No tak počkám. Díky za info :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:37

continuity 

Pokud to chce vic nez pouhy pohled, je tetina promptne odeslana na sono. Tam uz je dokturek pritomen a vysledek (potvrzeni nebo vylouceni podezreni) si tudiz dotycna vyslechne taky ihned. 

Porad nevidim problem  Cekani v radu dnu mi prijde vyslovene predpotopni.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:43

barbucha Ale libi se mi ze i to se da prezentovat pomalu jako konkurencni vyhoda!

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:45

barbucha zajimalo by me: mas nejakej konkretni duvod, proc lidi oznacujes zvlastnima vyrazama jako tetina nebo dokturek? Uz jsem si toho vsimla driv, je to nejakej interni humor, kterej nepobiram, nebo se ti to proste jen libi?

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:47

Mutziputzi 

To je holt na vkusu kazde soudruzky, no. Nekdo si proste rad pocka aby se to neuspechalo=neodbylo 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:51

Lilly_Ku 

Asi se mi to proste jen libi  Je to o tolik divnejsi nez ruzny krajovy vyrazy (pro cokoliv), ktery jsou tu obcas k videni? 

(a ne, huronsky smich a obdiv mych humoristickych schopnosti po ctenari nevyzaduju)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 03. března 2018 15:53

barbucha to ja neumim posoudit, jen jsem si toho vsimla, tak jsem se zeptala, znas to, lina huba... 

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:23

barbucha ani nejde, ze chci doprovolne cekat, proste pro mne usetrena hodina jednou za dva roky nestoji za zmenu pracoviste kam chodim. dele tam cestuji.

zeptam se rovnou, protoze neprimy dotaz nebyl zodpoveden: delaji se u vas a Breast clinic dve cteni tech snimku nebo ne? protoze to pro mne uz konkurencni vyhoda je.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:31

continuity Co znamená dvě čtení?

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:40

Mutziputzi Pro zvýšení efektivity mamografického screeningu je nezbytné provádět nezávislé hodnocení snímků druhým radiologem (druhé čtení).

To se snad dělá ale už všude, ne? 

U nás to je tak, že jdu na mamograf , laborantka snímek odešle do počítače lékaři, ten mě pozve do ordinace, snímek vyhodnotí, příp. udělá sono. To vše během cca 20 minut. Druhé čtení dělá další radiolog ( ne v ten samý den ), pokud je vše OK, nic neposílá, pokud jsou nějaké nejasnosti, odesílá druhou zprávu s doporučením k dalším vyšetřením.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:43

Poéma Tak já předpokládám, že když je BUP považován za špičku u nás, dělají to dle aktuálních trendů v oboru, detaily postupu jsem nezkoumala.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:48
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Ale libi se mi ze i to se da prezentovat pomalu jako konkurencni vyhoda!

​tak jestli tohle bylo na mě, tak to snad ani nemuselo bejt ne

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. března 2018 16:56

Ounz Ty už jsi tady psala, že jsi zbytečně vztahovačná, viď? Nebylo, můžeš se stabilizovat