"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:48
Reakce na barbucha:

rybí hlavy na polívku se vaří se zeleninou a kořením. takže nesmrdí o nic víc, než jakýkoliv jiný jídlo z ryb.

Online Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:51
Reakce na Karja:

Ona když se kapří hlava vaří s kořenovou zeleninou opečenou na másle, divokým kořením a muškátovým oříškem, není to tak zlý.

barbucha 

Oči a žábry musel vydobývat manžel, když chtěl polívku. Ale od té doby, co se dcera seznámila se zetěm, dostáváme čerstvě vylovené kapry, vykuchané, vyčištěné, s hlavami zbavenými všeho, hurá!

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:52
Reakce na Tulipe:

Též děkuji. Chci něco běžného, mám brýle jen na řízení. Poprvé jsem si brýle kupovala cca před 2 lety a neznalá, nechala jsem si vnutit čočky Transitions (které jsem zřejmě "upekla", když jsem je nechávala v pouzdře v autě). Strašně mě štvalo, jak rychle a intenzivně se zabarvují a velmi pomalu odbarvují, takže ty už nikdy více.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:53

Kokoska 

No dyk jo, když se to vaří pro lidi, tak to jakžtakž jde. Ale pro zvířata teda ne, fujtajbl!

Online Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:55
Reakce na barbucha:

Zvíře dostalo kousky masa z mezižebří (kapry vyfiletuju a kostry vařím s hlavou) a muž od té doby prohlašuje, že mu pes v roce 2009 sežral vánočního kapra.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:01
Reakce na Tulipe:

Tak v Grand Optical nemají ty obroučky Max Mara (netrvám na značce, ale moc se mi líbí tvar a barva). Je vůbec nějaký zásadní rozdíl mezi optikami, myslím hlavně, co se kvality týče? 

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:08
Reakce na dynda:

viktorka_od splavu Myslela jsem vařit se zeleninou kvůli mě, aby mi to nesmrdělo:-D. Syrovou mě nenapadlo, já to totiž dávám do mrazáku, tak nevim, jestli po pár týdnech z mrazáku to můžu dát syrové. čerstvé rybí jedí občas nějaký odřezek nebo něco při vykuchání, ale už je to taky holota mlsná a moc jim to vykuchání nejede.Hlava jo, to fakt ohlodaj na suchou kost.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:21
Reakce na whiskas:

Tak to nevím, tolik zkušeností nemám. V Grand optical kupuju sluneční Ray Bany, do některých jsem si nechala dát dioptrická skla.  Pak dioptrické Ray Ban. Posílají mi pořád nějaké akce, tak tam ty brýle vycházejí za slušnou cenu, naposledy jsem tam našla krásné obroučky Prada.

Sportovní mám pak Tag Heuer z Visusu. Žádné brýle se mi ještě nerozbily, ale dávám si na ně dost pozor. V mládí jsem byla schopná sluneční brýle ztratit v den nákupu 

Amun
Avatar
23. listopadu 2017 21:36

a ostatní: jednak alergie, ale mně to peří hrozně vadí pocitově, doma jsme mívali staré péřové polštáře a hrůza. Ale chápu, že dnes je to asi už jinde :) chtěla bych nějaký polštář z pamětové pěny nebo tak, ale nevím, kde začít, abych si jen nekoupila drahou placku. Momentálně mám polštář z ikea, snažím se i natřásat a tak, ale stejně je z něj cuckatá placka. Ale teda nebyl nijak drahý.

Dadoo  to vypadá zajímavě. A neděje se ti, že se ti jakoby nacuckuje? Ukradla jsem fotku z reviews na amazonu, ale tohle přesně já udělám s polštářem. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:43
Reakce na Amun:

Mám dobrou zkušenost se scanquiltem, dají se vybrat polštáře s regulací výšky nebo s příměsí stříbra pro alergiky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:44
Reakce na Karja:

jasněže můžou i rozmrazené, tam jde spíš o to jak moc jsou zmlsané:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:45
Reakce na Amun:

jo přesně tohle uplně nenávidím a když jsem někde na výletě nemůžu na tom spát, blee

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:45
Reakce na Tulipe:

Já jsem takový brýlový začátečník . Sluneční Ray Ban jsem kupovala ani nevím kde, optiky jsem dříve moc nesledovala. Ale kvalita zpracování dioptrických brýlí se snad tolik lišit nebude, tedy doufám. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 22:16
Reakce na Amun:

Ne, vůbec, ta hmota je kompaktní. Vrací se do původního tvaru. Netrhá se.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 07:43
Reakce na Amun:

taky mam polstar z Ikea, ten z pametove peny a jsem moc spokojena, pod krk si ho davam tou vetsi bouli, manzel mensi. komfort naseho spani se zvedl velmi vyrazne. akorat prat se myslim samozny polstar neda, jen jeho potah. ale stal asi 400,- (nevedeli jsme do ceho jdeme, tak jsme nechteli prilis investovat.

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 07:45
Reakce na Solathis:

Ten máme oba taky, já teda dlouho spala na vysokém polštáři, ale protože spím na břiše, bolívala mě z něj krční páteř, čili anatomický polštářek z IKEA byl jasná volba A potvrzuju, že kvalita spánku se značně zvýšila, i když trpím zřejmě dědičným postižením "tři minuty ve vodorovné poloze a spím"

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 07:47

Ja na vankúši s pamäťovou penou späť nemôžem. Sú na mňa príliš tvrdé a väčšinou sú dosť vysoké. Ja spím rada na nízkych vankúšoch. A vyhovujú mi tie male z Ikea. Nechápem ako môže niekto späť na veľkých pérových vankúšoch. By som sa udusila  

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 07:49
Reakce na Amun:

Už roky pouzivame vsichni v rodině ty, co Dadoo. Jsou z Jysku a mají tam různé řady i tvary. Nic jiného uz v životě nechci, je to pevne, nikam se to nerozplejza, proste položím hlavu a rano zvednu ze stejneho polstare. Jak nekde potkam ty cucky, chyta me amok. Jediné co, ze ta pena casem (ja mam urcite pět let) ztratí tu pruznost, chova se vic jako molitan. Ale to neni nic hrozného. 

Jinak ziram kolik z vas tu běžně vari zvířatům. Vařit pro sebe - hruza. Varit po děti a rodinu - nocni můra. Vařit pro zvířata - sci-fi 

Navic se u nas vzdy tradovalo, ze pro zvířata to neni zdrave a přirozené. Coz mi prijde logicke, ačkoliv moc o tom nevím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 08:23
Reakce na MP Meri:

pro me je zas uplne nepredstavitelne, ze bych varila sama pro sebe (cokoliv nad michana vajicka). vareni me nebavi a obtezuje stejne jako ostatni domaci prace. 

paktofonika ja bych snesla i velky perovy, jen se musi dat natvarovat. ty tuhe "kostky" jsou nestesti. asi ideal pro toho kdo lehne a spi, ale ja se furt melu. navic jsem na nem nedokazala spat na brise a to je ma nejoblibenejsi poloha:-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 08:31

Mně jsou ty pěnové pěkně protivné. To radši nic.