"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:41

Pejsek ale muze i syrový. Dokonce jim neva ani mírně prošlé.

Amun
Avatar
23. listopadu 2017 15:43

u nás tohle vedla tátova přítelkyně a i když to bylo pro psa (bez koření, špetka soli), tak se podle přiznávám, že jsme chudákovi psovi všichni ujídali X.x dělali jsme mu kuřecí/kachní srdce a játra, s trochou mrkve a mám pocit jedním bobkovým listem, bylo to hrozně dobré. Jak moc nejím maso, odjakživa mám pro drůbky slabost :D ale vím co myslíš, možná to je tím, že je to bez koření a plus to člověk vaří jak prádlo, jen aby už měl hotovo:D 

continuity  náš pes by syrové nežral. Když jsem třeba dala něco kočkám, on k tomu čichl a šel si po svých :D ale teda byl to pes vytříbené chuti :D

Amun
Avatar
23. listopadu 2017 15:46
Reakce na Zina:

no co, je vidět, že to lidi baví  socializujeme se

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:52
Reakce na Tulipe:

Mně byl teda jednou na návštěvě předložen syrový koláč z MS, ostatní hosté ho spokojeně spráskli. Ale kuře!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 16:05
Reakce na continuity:

pejsek mel gastroenteritidu

Amun
Avatar
23. listopadu 2017 16:17

Jinak přidávám se s dotazem. Chtěla bych koupit nové polštáře. Mám pocit, že každý polštář za pár dní slisuju na placku, moc dobře se mi nespí ani v hotelech, kde mám bud "málo" nebo naopak moc pod hlavou. Nemáte tip na značku, případně podle čeho vybrat velikost atd? Jediná podmínka je, že nechci peří, a ráda bych, aby se polštář dal prát. Kolik vlastně dobrý polštář stojí?

Offline barbucha blogger
Avatar
30708 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:30

no ale to vareni masa pro psy smrdi strasne! nevim proc ale je to tak, jestli absenci soli a koreni? ja teda pejskovi na dietu varila normalni kurata s mrkvi a ryzi a to slo:-)

Mně smrdí každý vařený maso. Ale i pro psa tam vrznu vždycky mrkev plus další zeleninu co je po ruce, a právě to pak není tak strašný. Stejně musí žrát i zeleninu, tak proč se s tim párat v x hrncích.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:52
Reakce na Amun:

Jsem ti chtěla doporučit peří a pak čtu poslední větu....Asi potřebuješ prát kvůli alergii? Pokud ne, tak bych se na nějakou hygienu vykašlala a raději spala pohodlně:-)

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:53
Reakce na barbucha:

Tak už vim, co dávat kočce k vařené rybí hlavě, zeleninku!:-D To je smrad, že by jeden padnul a to se nemusí ten hrnec ani odklopit. Když mi pak někdo řekne, že vaří rybí polévku z hlavy jdou na mě mdloby a přitom to může být dobrý.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:04
Reakce na Karja:

A syrovou hlavu by nejedla? Našim je potřeba to syrový trochu naporcovat, ale vařit nemusíme.

Offline Tak Betty
Avatar
5016 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:21
Reakce na Amun:

Můj muž udělá spolehlivě placku z každého polštáře běhen půl roku. Máme stejnej a můj je jak novej.

Jemu se hodně potí hlava. 

No polštáře z peří to nedělají. Ale já bych už na peří spát nechtěla.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:30
Reakce na Amun:

Zrovna nedávno jsme se na polštáře dívali. Péřový klidně za 2 tisíce. Prát se to prý může, jen bez sušičky se to špatně suší. Já už bych péřový nechtěla, i když nás prodavačka přesvědčovala, že "teď už je to jiné peří, než bývalo dřív!" Tak jistě, prateta to drala ručně, nic špatného by si do polštářů nedala, a stejně jsem to neměla ráda. Natož když se to někde drbe strojově.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:30

Nemohu najít, kde se diskutovalo o brýlých, ale mám dotaz, kam chodíte pro brýle? Napadá mě snad jen Fokus Optik.

A mimochodem, zkoušela jsem si dnes nádherné obroučky :-).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:34
Reakce na Amun:

Já používám menší a delší polštářek z paměťové pěny. Jiný bych nechtěla.

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:41
Reakce na whiskas:

zkus Easy Optic na ipaku nad mekacem. Maji web, tam jsem si predvybrala a pak uz jen zkousela...

Offline barbucha blogger
Avatar
30708 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:43
Reakce na Karja:

Tak ryby taky smrděj fest, ne že ne. To jsem rovnou odmítla dělat... jedině pro lidi, kterejm se to může řádně okořenit. 

Rybí polívku z hlavy dělávala matka (jednou za rok na vánoce samozřejmě) a byla moc dobrá, akorát jsme se kuchyni vyhejbali jak čert kříži při tý přípravě. Matka měla zvláštní zálibu nás honit nejen s těma chlupatejma potvorama na krk, ale právě i s kapří hlavou... taky tak blbě čuměla vždycky (ryba ).

Já už jsem o level výš, když jsem chtěla držet tradici s tou rybí polívkou, vyřešila jsem to kapřím filetem. Ten nemá voči. A nakonec jsem zjistila, že si ji dělám vlastně jen sama pro sebe, a to byl konec snažení. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:44
Reakce na 711990:

Díky .

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:44
Reakce na whiskas:

Já kupuju v Grand Optical nebo Visus Optik. Jestli chces neco vyraznejsiho, zajdi k Žilkovi 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:46
Reakce na Karja:

kočkám, pokud nemají nějaký spešl požadavky, nevařit! zeleninku už vůbec, to nežerou:P (teda jak který asi, ale nemusí/neměly by)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:48
Reakce na Amun:

lepší než péřový polštář jsem neobjevila. máme z ikea a normálně je peru a suším v sušičce. vyzkoušela jsem jich spoustu včetně různých z paměťové pěny (vcelku i z kousků atd). není nad to, když si ho můžu zchuchlat pod bradu:D