"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:03

Renusatko viktorka_od splavu 

môj pocit je, že najväčšie šťastie v celej situácii prinieslo rozvrhnutie jarných prázdnin, a to že hlavné mesto (a celý západ Slovenska) malo prázdniny do 23. februára

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:12

Tak jsme tam byli kolem poledne, pred nami asi 16 lidi, slo to rychle a probehlo to v pohode. Vsichni byli moc mili. Tak uvidime za 5 dni. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:16

Lamicka drzim vam palce

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:18

Lamicka snad budete v pořádku! Jste v izolaci už snad měsíc, to by bylo teda pěkně pitomý.

Testujou v tý polní nemocnici? 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:19

Janulik03 Diky :)

Je zvlastni, ze vlastne nevime, co by pro nas byla dobra zprava... Pokud by ted testy vysly pozitivne, tak mame asi dobry prubeh a asi bychom pak uz mohli mit protilatky. 

Offline continuity
Avatar
33716 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:20

Lamicka jatinto už chtěla napsat včera, vlastně jakkoliv tomto dopadnete, je to dobra zprava

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:20

žluťásek jo, je tam stan jak z MASH 4077 :) predstavovala jsem si to cele vetsi. Pak stanu bylo jeste vzadu na pozemku. Tohle je hned u vstupu.  

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:21

Lamicka ved to, v kazdom pripade je asi dobre vediet na com clovek je, aj ta horsia sprava je lepsia ako ziadna. Tak tych 5 dni sa nestresuj, budd ako bude a pokial nemate nikto priznaky tym lepsie.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:23

continuity Ja si rikala, ze mi tu nikdo tuhle moznost nenapsal, tak jsem si to musela napsat sama.

Janulik03 Jo, hlavne bych to chtela mit vyjasnene kvuli nasim, abych pak vedela, ze za nimi muzeme jet a je to bezpecne. 

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:58

Lamicka A proč až za 5 dní? Rodině i známým po v karanténě volali za 2 dny po stěru.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:10

Korsičanka když Tě tu vidím, nedočetla jsem úplně, ale měla jsi nějaké potíže s nosními kapkami. Mám vyzkoušený super nosní olej od ATOK Original, pokud bys měla možnost zakoupit.

edit a nebo udělat doma. Dělala jsem si z mandlového oleje (nebo jojobového? teď jsem se zmátla sama) a nějakých éterických olejů.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:19

Korsičanka rekli, ze vysledky budou za 4-5 dni.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:33
Reakce na rozarka:

Fiction Bohužel se toho spousta odložit nedá a i kdyby, jednou se budou muset řešit resty. A to bude zas strašný nápor na personál i prostředí. Moc držím palce, ať to ustojite, není vám co závidět. 

​Je to hrozně složitý a já neumím ta slova házet na papír tak lehce. Budou se řešit resty a bohužel, některé záležitosti se prošvihnou. Dost personálu si uvědomí, ža už v takovém prostředí nechce pracovat. Možná ne, možná, že dojde k zlepšení podmínek a k ocenění.

A k tomu přístupu k epidemii, jak z hlediska zdraví současného a budoucího, vzhledem k budoucí ekonomice. Fakt nevím, hospodaření s penězi ve zdravotnictví  již před covidem šílené, spousta eticky citlivých věcí, drahá a specializovaná péče pro všechny /např. invazivní kardiologie/ , na druhou stranu velice obtížně dostupná biologická léčba i pro perspektivní, nevyřešené otázky stran paliativní péče, upřednostňování  délky života před jeho kvalitou, ...

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:20

Fiction Hele,ted mam z financovani zdravotnictvi a pece taky hruzu. Dcera zrozvna zacina chronickou lecbu,snad nebude potrebovat biologickou. Uz jsem sledovala,kdo vsechno jeji lek vyrabi a kolik to stoji. Cena je docela dobra,prinejhorsom bychom to utahli,hlavne aby byl...Proste to ted klidu na dusi neprida. Zvlast,kdyz jsem zazila vypadky nasich leku v dobe,kdy se nic nedelo. 

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:29

Mirka Jsi hodná, ale už jsem se zařekla, že do nosu nic nekápnu, to raději probdím půl noci +  spíme s oknem dokořán (chudák muž) pod 2 dekami. Ale třeba až dorazí - kéž by ne - alergie, bude olej dobrý S tím dýcháním mám prostě potíž

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:53
Reakce na Mirka:

Prosím, nemáte někdo tip na gel nebo krém s pudrem? Na nohy, třeba. Nebo i antiperspirant nebo prostě neco, co udělá neviditelnou vrstvičku pudru a omezí trochu pocení. Oriflame kdysi dělal gel na nohy, byl moc fajn.

​V DM drogerii kupuju antiperspirant ve spreji Scholl a sprej do bot proti zápachu, v kozačkách se mi taky potí nohy. A kupovala jsem i pudr, ale ten zanechával bílé stopy na silonkách.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 31. března 2020 19:02

Korsičanka Ty oleje jsou fajn, příjemně voní, sliznici možná malinko zregenerují, ale pokud je prvotní příčina fyziologická (u mne třeba křivá přepážka), žádný zázrak se nestane.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 19:09

Sweet Potato Dík, zatím jsem vydržela, tak uvidím.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:06

Jennyfor 

Říkal teď Vojtěch na tiskovce, že samoplátce testují na Veleslavíně. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:18

Fiction jsi uzasna! A vzdycky perfektni informace, diky moc!