"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 17. října 2017 09:46
Reakce na pecka:

Většinou s tím problém nemám, ale stalo se mi to loni ve Varšavě..tři probdělý noci, peklo. Soucítím

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:02

mně někdy znervozní ne neznámé prostředí, ale fakt, že musím druhý den brzo vstávat... pak me znervozňuje právě to, že za chvíli vstávám a ještě nespím. řeším to tak, že brzké vstávání zruším a hned spím jak mimino :-)  nejde to teda vždycky no... 

Amun
Avatar
17. října 2017 10:35
Reakce na pecka:

Ja to mam presne naopak, na novem a neznamem miste spim dobre a usinam celkem rychle. Normalne mam se spanim dlouhodobe potize. Prikladam to tomu, ze "nove" misto je vetsinou dovolena, zatimco doma jsem ve stresujicim pracovnim kole. Pokud nejsi na dovolene, ale je to sluzebka, mozna to bude stejny duvod :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:46
Reakce na Amun:

jj na dovolené nebo výletě usnu jedna radost. doma celkem v pohodě, ale někde kde být vlastně nechci a nečeká mě tam nic extra příjemnýho... tak to je peklo. včetně toho odpočítávání kolik toho ještě stihnu "uspat" když usnu

Amun
Avatar
17. října 2017 11:04

jj jak je zmineno vyse, pokud me tlaci takove to "mam jen sest hodin spanku, musim rychle usnout," tak to se prevaluju klidne tri hodiny... stres no :D

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 17. října 2017 11:43
Reakce na nolita:

Nejčastěji to mám s nějakým odjezdem někam - probouzím se, abych hlavně nezaspala třeba vlak v šest, to pak zazvoní budík, já jsem šťastná, že jsem nezaspala, a v tu chvíli bych usla jak mimino 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 17. října 2017 16:17

Ja taky na novym miste blbe spim, ale dost se to zlepsilo pote, co jsem si zacala vozit vlastni polstar  S brzkym rannim vstavanim je to klasika, jakmile clovek intenzivne mysli na to, ze MUSI spat, spanek se nekona. Fuj, uplne mi to pripomnelo ty desny roky, kdy byly deti maly a v noci se porad budily a ja se pak snazila marne usnout, nez budou zase vzhuru...ted me to nastesti postihuje zridka a kdyztak to pak muzu dospat druhej den nebo o vikendu. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 17. října 2017 16:18

Úplně blby dotaz, na který nevím, jestli mi můžete odpovědět. Zkoušela jsem si o víkendu perka. Všechno dobrý az na to, ze me při chůzi drela leva bota na vnitřní straně mezi patou a kotníkem. Otázka zní, jestli to povolí. Nebo naopak, jak tomu zabránit (opatenka?). 

Nemůžu na ne zapomenout a shánění jiných je vyloučeno. Ale rada bych v nich vydržela chodit aspoň pul dne. Ma cenu to zkusit?

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 17. října 2017 16:33
Reakce na MaeGandal:

Může se to rozchodit, ale bude to bolet. Jestli se to tam tře ale blbě tak taky nemusí. Já tyhle věci řeším preventivním nálepem compeedu na puchýře anebo ještě v lékárně mají náplast jménem mefix (nebo podobně) a to je takovej mikroporézní papír, bez polštářků a ten na místa tření taky funguje dobře. Drží a zároveň netlačí sám o sobě.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 17. října 2017 16:51
Reakce na MaeGandal:

Máte možnost vyzkoušet jiný pár? Někdy je to vadou boty, už se mi stalo, že jsem si brala ze dvou krabic z každé jednu botu (za dohledu a na radu prodavačky).

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:24

Já jsem nespala 4,5 roku, takže bych asi problém jako pecka neměla 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:42
Reakce na MaeGandal:

Pokud drou uz u zkouseni... co je to za znacku?

Amun
Avatar
17. října 2017 17:57

Pracovni dotaz: volno ve zkusebni dobe, ano ne? Novy zamestnanec si po 4 dnech v praci naplanoval uz druhe prazdniny. Priznam se, zaskocilo me to, sama jsem si ve zkusebni dobe volno nikdy nebrala. Na druhou stranu si rikam, jestli treba muj pristup neni starosvetsky, protoze zamestnanec neni otrok a narok na volno prece ma...

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 17. října 2017 18:41
Reakce na Amun:

Podle českého zákoníku práce je nárok na dovolenou až po 60 odpracovaných dnech. Ale vy jste v té Anglii?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. října 2017 18:45
Reakce na Amun:

co jsou "prazdniny"? v cz volno maximalne na navstevu lekare, dovolena vyjimecne po dohode.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 17. října 2017 19:46

Ounz Kokoska continuity děkuju za tipy a rady, asi je ještě jednou pojedu vyzkoušet. Značku nevím, ale mám od nich jedny boty na podpatku a ty jsou překvapivě pohodlný. Další pár se zeptám, ale v mé velikosti jsem ráda, že mají aspoň jeden pár.

Já právě přemýšlím, jestli to drhnutí je kvůli tomu, že mám levou nohu o fous menší, tak v tý botě vlastně nedrží tak napevno jako pravá, hmpf, co já s tím budu dělat

Online MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. října 2017 20:49
Reakce na Kokoska:

Obecně ano, ale pokud nastoupíte třeba před koncem roku, tak nárok na dovolenou máte i ve zkušebce ... Což asi nebude případ Amun, tak jen pro úplnost.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 17. října 2017 21:01
Reakce na MP Meri:

jj. U nás teda kdo dovolenou ve zkušebce fakt potřebuje a zdůvodní, tak ji dostane, nemá smysl lidi otrávit hned na začátku. Vždycky zatím šlo teda o den, dva, ne o týdny třeba na cestu do daleka.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. října 2017 08:53
Reakce na Luna:

 Ja som nespala poriadne 2 týždne a teda vyzerám teraz ako zombiewalker. 4,5 roka si neviem ani predstaviť. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 18. října 2017 09:41
Reakce na Luna:

Já jsem nespala 4,5 roku, takže bych asi problém jako pecka neměla 

No aby ses nedivila (nevadí to tykání? Nejsem si nikdy jistá..). Já nespala asi 3/4 roku, když bylo dítě malé. Když toto období pominulo, a byla bych se mohla normálně vyspat, tak jsem už byla tak přetažená, že jsem ještě další půl rok civívala do stropu až do čtvrté ranní. Párkrát jsem neusnula vůbec. Bylo to hrozné! Srovnalo se to samo, ale trvat to o den déle, skončím v Bohnicích.