"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. října 2017 19:21

Třídila jsem šperky a mám asi 8 g zlata, který nenosim a nosit nebudu. Jde to přetavit v něco jinýho? Máte někdo tip na poctivýho a šikovnýho zlatníka v Praze?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 15. října 2017 20:35
Reakce na Gellnerova:

já mám nohu 38 a ty uplně nejklasičtější Tomsky s koženou stélkou mi 38 padaly tak, že jsem je musela vrátit a objednat 37,5. Možná bych snesla i 37, trocu nošením povolej, ale pořád mi nepadaj. Jinak já je doporučuju, mně jsou strašně příjemný, ale neznám ty jiný modely než ten uplně nejzákladnější (taky myslim, že ne u všech těch dalších modelů, i když dražších, je ta kožená stélka, což mi přijde jako docela bonus

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 15. října 2017 21:01
Reakce na ice:

Buď přetavit, nebo nabídnout zlatníkovi k odkupu a vybrat si u něj něco jiného. Občas mají docela slušné výkupní ceny - před nějakou dobou jsme  takto "vyměnili" pár nějakých nepříliš cenných rodinných šperků za snubní prsteny a přišlo mi, že jsme na tom nijak netratili. Můžu poslat kontakt do SZ, ale nemyslím, že by to byl jediný zlatník v Praze s podobným přístupem

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. října 2017 21:10
Reakce na Gatita:

prosím prosím kontakt 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 15. října 2017 21:55
Reakce na Potrefenáhusa:

Sakra pes, jsem zbytečně rychlá, objednala jsem standardní 40 - tak uvidím. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 15. října 2017 21:58
Reakce na Gellnerova:

no tam to může bejt zas jinak...tak držim palce.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:04
Reakce na Dadoo:

Mám se rtěnkami úplně stejný problem. Nakupuji metodou pokus-omyl. Pripadne vyzkousim rtěnku např.  dcery. 

Ale třeba longlasting od Dermacolu jsem nakoupila 7 odstínů, abych zjistila,ze plně mi vyhovuje jeden a částečně druhý. 

Zkouším také na ruce,na ústa se mi to taktéž ekluje. 

Nezbyla vám od toho Dermacolu devítka? Nikde už neexistuje. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Se obávám, že máte pravdu. Našla jsem tabulku s délkama stélek, ta moje obvyklá 25.5 je u velikosti 39. Zkusila jsem jim napsat, jestli by s tou obednávkou trochu nepočachrovali, nevymněnili mi boty za boty - pokud to jde. Ono jak kde. Děkuju teda moc, jste mi ušetřila trýzeň.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:25
Reakce na Ginevra:

Ráno se podívám. Pokud tedy do rána na to nezapomenu. Kdybych během zítřka nenapsala, prosím o připomenutí 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:28
Reakce na Gellnerova:

no nejlíp je někde vyzkoušet, vono to objednávání po netu bejvá u těch bot fakt trochu vošajstlich

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:32
Reakce na Potrefenáhusa:

No jasně, no. Posledních pár nákupů s eobuvi i z answearu jsem dala na první dobrou, tak mi narost hřeben .  (ono v okolí je stejně nemám kde zkusit; měla jsem už v tom Máji, ale tam mě to teda fakt nenapadlo).

No nic, dobrý, nějak se to vyvine, poreferuju. 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:40
Reakce na Dadoo:

Ráno se podívám. Pokud tedy do rána na to nezapomenu. Kdybych během zítřka nenapsala, prosím o připomenutí 

Díky. Když tak se připomenu. Musí to být devítka s tečkou za číslem - dávali to tam, aby se to nepletlo se šestkou. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 15. října 2017 23:15
Reakce na Gellnerova:

A já to trochu zamotám. Normálně mám 38, ale Toms 38,5 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. října 2017 07:29
Reakce na Gellnerova:

Na Answear je vrátenie tovaru v pohode. Aspoň na Slovensku teda. Klika som vrátenie, na druhý deň prišiel kuriér do týždňa peniaze na účte. 

A aby som to zamotal a tak mam nohu 36 a klasicky model Toms 37 

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 16. října 2017 12:34
Reakce na Ginevra:

Nezbyla vám od toho Dermacolu devítka? Nikde už neexistuje. 

Po devítce také  velmi truchlím. Slečna v prodejně Dermacolu mě utěšovala, že se možná ještě objeví, že definitivně byla zrušena jenom sedmička.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. října 2017 16:33
Reakce na Ginevra:

Tak bohužel nemám. Poslední mam osmičku. 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 16. října 2017 19:49
Reakce na Dadoo:

Nevadí, díky. 

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 17. října 2017 01:22

Máte problém zaspať na novom mieste? Pricestovala som včera večer do hotela a je takmer pol 2 ráno a ja stále nespím,hoci som unavená a ráno musím vstávať skoro na raňajky a stretnutie 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 17. října 2017 07:52
Reakce na pecka:

a tiež si odrátavaš, koľko hodín ti ešte zostáva do zazvonenia budíka, hovoríš si, aká budeš ráno unavená, lebo veľa času spať už neostáva a si z toho nervóznejšia a nervóznejšia? To poznám

Keď si myslím, že budem mať problém zaspať na novom mieste, naordinujem si tabletky melatonínu a zoberiem do postele nudnú knihu. Obvykle to zaberá

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 17. října 2017 08:24
Reakce na pecka:

Ano, trvá mi dvě až tři noci, než začnu normálně spát. Takové ty pobyty typu prodloužený víkend jsou pro mě za trest ;)