"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 18. října 2017 09:50
Reakce na Gatita:

Jo, já to chápu, ale zatím jsem ještě ani jednu noc bez deti nespala, kromě jednoho výletu do Prahy, tam jsem teda tak nějak usnula u televize, protože ji doma nemám a nemohla jsem na to přestat zirat. A kolikrát mě napadaly myšlenky, jestli do te cvokarny nejit dobrovolně, ze bych se aspoň vyspala.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 18. října 2017 10:50

Ja som to mala v podstate od detstva celý život až po deti, že som minimálne prvú noc v cudzej posteli nespala. Po rokoch vstávania k deťom som taká vďačná za ticho a vlastnú posteľ, že sa vyspím lepšie ako doma.

Ale pre istotu, aj tak všade ťahám tabletku na spanie, nemôžem si dovoliť rozbiť spánkový režim.

Amun
Avatar
18. října 2017 10:58
Reakce na Kokoska:

MP Meri viktorka_od splavu  diky za reakce. Zajimalo me, jak to vidi ostatni, jak rikam, me to hodne zarazilo, ale radeji jsem to nekomentovala. Jsem zvedava, jak dlouho vydrzi. kdyz si u nas kdysi holka vzala dovolenou hned prvni mesic na asi 14 dni, uz pak nikdy neprisla do prace  

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 18. října 2017 11:20
Reakce na Amun:

Tak to my vedem, volno si jeden expert vzal po týdnu a taky už jsme ho neviděli :D

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. října 2017 11:22
Reakce na Amun:

u nás se to podle mě odvíjí od počtu odpracovaných dnů, ve zkušebce to asi není úplně běžné, ale myslím, že to není ani zakázané. ale hlavně je asi jedno, jak je to tady, když jde o anglii...

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 18. října 2017 11:27
Reakce na Amun:

Ja som mala v skúšobnej dobe tiež pár dní voľna, ale oznámila som to pri podpise zmluvy, že mám zaplatený pobyt a nebol s tým žiadny problém. Osobne si myslím, že to nie je úplne štandardné a záleží to na firme, či je s tým OK. Priateľovi v predchádzajúcej práci odmietli zaplatiť za dva týždne dovolenky čo si vzal (po tom, čo mu to odsúhlasili), no tak z tej firmy odišiel.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. října 2017 12:42
Reakce na Amun:

Já jsem ve zkušebce dovolenou měla, nastupovala jsem tenkrát na podzim a naše adminka mi pak spočetla, že mám nárok na 3,5 dne dovolené, kterou jsem si následně vybrala na konci roku mezi svátkama. Ale vůbec nevim, jestli to je nebo není standardní. 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 18. října 2017 14:10

Prosím, není tady někdo s histaminovou intolerancí? (HIT)

Offline rasaNori
Avatar
7734 příspěvků moje polička 18. října 2017 14:27

Chytala jsem vypadly kufr s naradim z auta, a odrazila si kloub na prstenicku prave ruky. Prst nenarovnam, opacne ho trochu ohnu. Nikdy se mi nic takoveho nestalo, tudiz se ptam jestli s tim bezet na rentgen nebo cekat az se to spravi samo. Boli to jak ta prislovecna svine

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 18. října 2017 16:48
Reakce na rasaNori:

Asi bych radeji sla  k doktoru - nejspis se ti to sice nejak casem samo spravi, ale pokud mas v kloubu zlomeninu, chtelo by to minimalne nejakou dlahu. Meli by ti byt schopni rict, jestli to vyzaduje nejakej zasah, coz je sice nepravdepodobny, ale ja bych radeji sla. 

Offline rasaNori
Avatar
7734 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:47
Reakce na Setare:

Diky, rano teda vyrazim a uvidim co mi reknou. To by mi jeste chybelo ke stesti, zlomenina

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:07
Reakce na rasaNori:

Alespon si zatim zatejpuj s vedlejsim prstem k sobe.

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:07
Reakce na rasaNori:

Alespon si zatim zatejpuj s vedlejsim prstem k sobe.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:18
Reakce na rasaNori:

Do rána je daleko, oteče to. Dostanete vynadáno, že jste měla přijít hned. A taky určitě nechcete mít např. sníženou hybnost kloubu...

Takže na rentgen určitě a pokud to není kus světa tak teď. 

( navíc, víte, co tam bude ráno lidí? Kontroly, převazy...)

Offline rasaNori
Avatar
7734 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:22
Reakce na Catherinne:

Nejsem uplne v civilizaci  jsme u kamaradu a ti bydli v totalnim zapadakove, musela bych se odvezt sama. Takze to stejne bude muset pockat do rana az pojede muz do prace, vylozi me po ceste v nemocnici. Ale dekuju.

Offline rasaNori
Avatar
7734 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:22
Reakce na continuity:

Uz mam, diky :)

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:24
Reakce na rasaNori:

 a sakryš...

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. října 2017 20:28

prosím někoho dobře znalého angličtiny.. jak se řekne babí léto? A tím nemyslím  jako  období-pozdní léto, ale  ta vlákna ,která létají ve vzduchu..ty pavučinky.. má to nějaký ekvivalent? 

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 18. října 2017 21:15

nejsem sice znalec angličtiny, ale google říká gossamer

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 18. října 2017 21:19
Reakce na rasaNori:

tak sanitka by prijela, nezene. ale stejne by te musel nekdo v tom spitale pak vyzvednout. ono muze byt ruply kloubni pouzdro, jestli to bude otekat tak to jeste zaleduj, ale do rana uvidis.