"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 19. října 2017 23:21
Reakce na Renusatko:

to meli ve treti tride? no potes koste, starsi to zvladne, ale doufam, ze mladsi bude mit jinou ucitelku.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 19. října 2017 23:26

mam dotazy na dve vifikundace:

- parni mop, rozbila se mi klasicka vileda, ma to cenu v kategorii tak cca 5 litru?

parni mopy alza

- a programovatelne termostaty na topeni. muz porad tema kohoutkama toci, hlavne smerem k vlocce. tohle by ho mohlo uklidnit? ale jedine ovladatelne vzdalene, neminim se predcasne vratit a  v byte 17C (az se pak vzbouri stroje umrzneme sice uplne, ale ta doba je jeste daleko).

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 20. října 2017 00:06
Reakce na continuity:

odpoved nemam, ale asi strasne chci ten parni mop, o kterem jsem doted nevedela, ze existuje :)

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 20. října 2017 08:39
Reakce na continuity:

Chtěla jsem, nemám, odradil mne dTest: "Prach a nečistoty nevysává, ale mají se lepit na vyměnitelný hadřík. V praxi ovšem mop prach spíše hrne před sebou nebo zůstává v prostoru koleček. Pokus o úklid skončil tak, že mop nahrnul postupně většinu prachu ke zdi a do rohu, kam se díky ohebnému lemu nedostane. Na rozdíl od prachu si velmi dobře poradil se zvířecími chlupy, které se na hadřík velmi účinně nachytaly, a i když nějaké také skončily v rozích, celkově jich dokázal z podlahy odstranit celých 97 %."

Offline Fakirka
Avatar
2108 příspěvků moje polička 20. října 2017 09:29
Reakce na continuity:

tise doufam, ze reky nebudou nasledovat. 

Budou. Syn na slepých mapách schytal docela dost kulí....chudák, má to po mně.... naštěstí je to už pár let za námi...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. října 2017 09:35
Reakce na 999:

To je super, doufam, ze se takové oslavy vyroci dockam. My máme dnes 5 let od svatby a máme teda povoleno si dat někde kafe a domu! Ale i to je na naše “skvělé hlidaci” babičky výkon.

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 20. října 2017 09:40
Reakce na Fakirka:

Chápu, nenávidím slepé mapy. Pamatuju si jen místa, kde jsem byla, případně místa, kam bych jednou chtěla. A jak mám pochopení pro spoustu zbytečných kravin, které se ve škole učí, tak správně popsat geografické podmínky na slepé mapě Jihovýchodní Asie k nim opravdu nepatří.  

Online 999
Avatar
17575 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:04
Reakce na Luna:

To víš, že se dočkáte, ono to strašně rychle uteče...:-) 

Jinak v případě nehĺdacích babiček doporučuju chůvu. Dostane zaplaceno, neremcá a můžeš si přijít kdy chceš...:-).

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:06
Reakce na 999:

Já vím, už jsme to doma řešili, zatím jsme ale bohužel nikoho nenašli...

Online 999
Avatar
17575 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:16
Reakce na Luna:

Nevím, z jak velkého jsi města, ale klidně přes agenturu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:19
Reakce na Luna:

nikoho nenasli, v brne? na to jak si stezujes ze ses furt uvazana u deti?:-O

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:28

Brno máme asi 20 km

No a hlavně jde o to překonat ten pocit provinění, ten mě taky brzdí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:37
Reakce na Luna:

jaky provineni? jako ze se od deti nesmis hnout jinak hanba?? to uz bych ty svy haranty davno utopila

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:45

No tak ne, ze nikam nechodím, jen se střídáme s manželem. Ale spolu jdem teda jen jednou za rok.

Bych je taky samozřejmě nechala u popelnic, to da rozum. Jinak jsem rada, ze zde nejsou ty supermatky z reklam a Modrých koniku 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:47
Reakce na Luna:

Kdybyste byli z prahy, tak se i nabidnu... V Brne a okoli bohuzel takhle nikoho nemam.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. října 2017 11:48
Reakce na Luna:

no asi takhle: pokud (dokud!) spolu nekam chodit chcete, tak bych to vazne resila. usilovne:-) predpokladam ze brnensky agentury budou mit i motorizovany hlidacky a za ty prachy by mi to stalo. jinak cekat ze pribuzni pohlidaji DVE maly decka soucasne to je dost nerealny co jsem tak slysela po okoli. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. října 2017 12:01
Reakce na Solathis:

no to je skoda...Chvíli to vypadalo, ze se do Prahy postehujem, ale teď už to zas nevypadá 

viktorka_od splavu My bydlíme na místě, kde jsme vlakem za necelých 30 minut v centru, tak skvělé spojení jsem v Brně nemivala, kromě par let, kdy jsme v centru bydleli. Takže díky, půjdu omrknout večer agentury

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 20. října 2017 12:44
Reakce na Luna:

Pocit provinění si prosím zakaž! Já dala dítě od dvou let do soukromých jeslí, přestože to nebylo úplně nevyhnutelně nutné (chtěla jsem se jen trochu víc zapojit do práce, aniž bych to musela jako správná supermatka patlat po nocích.. ..) Výčitky jsem samozřejmě měla, a velké - přispěly k tomu všechny ty články renomovaných psychologů, které se  před začátkem školního roku vyrojily v novinách (děti do tří let patří k máme, školka je pro děti, ale jesle jsou pro rodiče atd). Ale teď, po měsíci, si to vyloženě užívám!  A když na dané dopoledne zrovna práci nemám, tak ho tam bez výčitek dám stejně, a jdu si za svým. Říkám si, že už mám po dvou letech taky nárok:-) A mimochodem mám dokonce i pocit, že z tohoto uspořádání těžíme oba, nejen já. Pár hodin v péči někoho dalšího je podle mě docela obohacující a je škoda si volnou chvíli kazit výčitkami.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. října 2017 14:18
Reakce na Luna:

Já jsem hlídání též neměla, ale dokud byli kluci malí, tak jsem byla spíš ta kvočna. Nikoho cizího jsem doma nechtěla a ze školky jsem i ve 3 letech měla blbý pocit. Je fakt, že moje děti nejsou dobrý vzorek. Starší ADHD a mladší strašný cíťa, který mi bohužel první dva roky ve školce probrečel a proseděl ve stanu. . Asi vté době jsem sice měla pocit, že by jsme je měli nechat doma a někam jít, ale nedokázala jsem to. Měli jsme dost stejně postižených kamarádů a soustu akcí, tak společenského vyžití bylo dost. Pokud to ale cítíš tak, že potřebuješ odpočinek, tak sežeň někoho přes agenturu...určitě vám to všem jen prospěje a ty uvidíš, jestli to budeš opakovat pravidelně. 

Kluky jsem teda hodně vedla k samostatnosti, takže už nějakou dobu máme klid, někdy až moc. A u mě se to otočilo, spíš je mi líto, že nechtějí už nikam jít s námi. Víkendy tráví s kamarády venku a my procházkama po městě, kinem, kávou, večer koncert. 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 20. října 2017 19:41
Reakce na Renusatko:

Jj, taky jsme to dřeli, protože našemu to bohužel nepřišlo nijak logické. Vůbec to nechápal. Mechanicky se to naučil, ale vlastně ani nevěděl, co se učí. Hlavně ty kraje a města ještě i čím je které známé. 

Jsem ráda, že 4 třídu našeho školství už neabsolvoval. 

No a ted si predstavte, ze toto se snazim vtlouct do hlavy dvema malym Americanum, 11 a 9 let, z nichz mladsi chlapecek jeste ani nemluvi poradne cesky, ale naucit se to musi, aby po navratu do Prahy (kde rodice pracuji) nemusel opakovat tridu