"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 21:14

continuity dalo by se rict, ze vas zkousel vydirat odchodem, ne?

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 21:18

Kokoska no já nevím. Ale je to tak běžné, že nikomu to nemám za zlé. Vyjednávání je hra, nakonec každý může dát výpověď,je to jeho svaté právo. A právo druhé strany je zareagovat, jak uzná za vhodné - v rámci zákona. 

Jednou byl na mě nasrany zaměstnavatel, protože jsem se zbalila ještě ve zkušebce. Jaksi zapomněl, že je oboustranná možnost, i když ji nabízel on. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:06
Reakce na continuity:

Kokoska no nevím 

​Ale ja viem. Boli to pripady kedy firma dlhodobo slubovala niektorym zamestnancom zvysenie platu (zasluzene) alebo povysenie. A potom manazeri vyplakavali, ked dostali na stol vypoved a uz isli podpisovat zvysenie. No, neskoro. Velka zahranicna firma, ziadna rodinna firmicka. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:16

Mrakoplas tak to byla reakce na ten náš případ. A nemyslím si, že je to nutne vydírání. Resp. v našich končinách se vyjednávání považuje za něco neslušného, přitom je to normální věc. Osobně ty pohrůžky výpovědi moc nemám ráda, dost často s tím u mě podřízení narazí, ale za zlé jim to fakt nemám. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:22

continuity nerikam, ze clovek ma zustat v zamestnani, kde neni patricne oceneny, a nerict si o zvyseni platu. Ale jak jsi to napsala, ze si stezoval, ze jsi ho dost nepremlouvala, to se mi zda divny. Zjevne cekal, ze bude delat drahoty, dokud nedosahne sveho. To podle me neni rovne jednani.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:40

Kokoska tak u nas se ted rozmohlo prijimani novych zamestnancu na stejne pozice s jinym nazvem o polovinu vyssi nastupni nez maji stavajici zkuseni zamestnanci.. tak jsme si rikali ze dame hromadne cele oddeleni vypoved ze to chcem taky:-) no nedame ale je to blby proste

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 23:23

continuity rozumiem. Len som chcela vyjasnit, ze tu o ziadne "vydieranie" neslo. No, esteze uz tam nie som aj ked moj pripad to nastastie nebol.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 23:48

Kokoska

Neni to nic nerovného, prostě to zkusil, zahrál vabank a nevyšlo mu to. On se dlouhodobě přeceňoval, to je vždy při těchto pokusech riskantní. Nedávno jsem potkala podobného matláka. Tam to bylo opepřeno tím, že už mu to pár krát vyšlo. No a nový kolega (ani ne šéf) byl jiného názoru a padla kosa na kámen.

Každopádně dát výpověď je právo každého zaměstnance a je na šéfovi, jak s tím naloží. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 23:50

viktorka_od splavu no zkusit to každopádně můžete. Tady akorát reálně hrozí, že retenční nabídku dostane jen někdo a jednota bude v tahu než bys řekla výpověď. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:02

viktorka_od splavu ale to je úplně běžná situace, že nově příchozí nezkušený dostane větší plat než zkušený stávající zaměstnanec. To nám bylo celkem jasně řečeno, že cesta k vyššímu platu vede přes změnu zaměstnání.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:05

Kokoska nojo, člově nesmí vyhrožovat tím, co nehodlá splnit. A když položí výpověď, že mu ji vrátí podepsanou... Říct si o zvýšení platu je v pořádku, ale ne stylem když nezvýšíte, tak odejdu - oni nezvýší a pak zůstat?

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:23

bublifuk ano, stávající zaměstnance nikdo nepotřebuje. Proto, když vloni ve firme nepridali, (přidali jen práce)  tak jich spousta odešlo. Přijali jsme nové (v mém týmu všechny za vyšší platy), kteří nic neumí. Zaučovani, množství prace mne vyšťavilo natolik, že jsem jim taky dala výpověď. Najednou jde sehnat výpomoc na zkrácený úvazek. Najednou můžeme otevřít mzdový budget. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:40

Malvin to si musí umět přebrat vedení firmy. Očividně si snadněji obhájí vysoký nástupní plat někoho nového, než skokové navýšení stávajícího zaměstnance. Dokonce i na stejnou pozici ve stejnou chvíli můžou nastoupit dva podobně zkušení lidé s rozdílem platu klidně 5-10k. Takže to není o tom, že by firma ty peníze nemohla dát.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:48

bublifuk ja jsem v predminule praci nejdriv rekla, co bych rada jinak (ani neslo o penize). nic se nestalo, tak jsem si nasla misto jinde a z tech duvodu, ktere jsem predtim feedbackovala, jsem dala vypoved. a svups najednou vsechno slo, vcetne zvyseni platu, o ktery jsem ani nevyjednavala  ale podle me to fungovalo hlavne proto, nebo spis nezavisle na tom, ze jsem to neudelala jako paku na zmenu, ale proste jsem te situace mela uz uprimne dost.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:58

Lilly_Ku ale kdyby se nic nestalo, tak prostě jdeš, to je jiná. Párkrát jsem o tom přemýšlela, a za sebe si nedovedu představit, že si najdu novou práci, která by mě bavila a za lepší peníze, dám výpověď a současná firma začne teprve pak jednat. Asi bych neměla chuť tam zůstávat.

A jsem ten případ co by zůstal v jedné firmě nadoživotí, pokud by bylo aspoň něco málo co by mě tam drželo. Hrozně moc nemám ráda změny a v podstatě z nich mám čím dál větší strach, takže nějaký důvod bych asi našla vždycky.

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 09:25

Kokoska tak u nas se ted rozmohlo prijimani novych zamestnancu na stejne pozice s jinym nazvem o polovinu vyssi nastupni nez maji stavajici zkuseni zamestnanci.. tak jsme si rikali ze dame hromadne cele oddeleni vypoved ze to chcem taky:-) no nedame ale je to blby proste

​Tak to bylo i u nás, jen bez té úvahy o hromadné výpoědi. O těch platech totiž věděli jen vedoucí.

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 09:27
Reakce na Malvin:

bublifuk ano, stávající zaměstnance nikdo nepotřebuje. Proto, když vloni ve firme nepridali, (přidali jen práce)  tak jich spousta odešlo. Přijali jsme nové (v mém týmu všechny za vyšší platy), kteří nic neumí. Zaučovani, množství prace mne vyšťavilo natolik, že jsem jim taky dala výpověď. Najednou jde sehnat výpomoc na zkrácený úvazek. Najednou můžeme otevřít mzdový budget. 

​Tys pracovala se mnou? A že jsem si nevšimla, že jsme odcházely dvě ...

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 09:30

bublifuk Změnila jsem práci po 30 letech.

To neříkám, abych se "chlubila". Jenom ... že to jde

Ale kdybych neměla pod nohama naházené všechny možné klacky, tak tam taky sedím dodnes.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 09:33

continuity no to jasne, urcite to zkouset nebudem:-)

bublifuk ja jsem dospela k tomu, ze vlastne vubec nechci byt zamestnanec, jenze dosti pozde no:-/ mela jsem na tom zacit makat uz davno

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 09:34

Mně se stalo 2x, že jsem dala vypověď, protože mi zvýšení platu slibovali, ale nic se nekonalo. Několik měsíců. To má člověk plno času si najít novou práci... Oba nadřízení se pak hrozně divili a najednou by to šlo hned.