"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:43

Lamicka my na noc nejezdíme nikdy. Nepřežili bychom to

Teda jednou jsme to zkusili, bylo to strašný, ten další den úplně zabitý, a to jsme neměli dítě. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:45

Lamicka já bych klidně na noc jela, my ani doma nechodíme do postele nějak zvlášť brzy. ale to musím mít na druhé straně, kde hlavu složit. Že bych jela celou noc a pak tam ještě celý den lyžovala, na to jsem už fakt stará a neduživá.

Domů jezdíme na noc doteď - resp. tak, abychom byli v cili tak mezi 1-3. Přijde mi to lepší než ty zácpy. 

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:59

continuity Já se potřebuju vyspat a v autě neusnu, takže druhý den je to strašný. Muži to taky nikdy nevadilo, ale už taky nechce. Já se teda hlavně těším, že jednou zase budeme jezdit mimo sezonu. Děti ze školy nechci brát z mnoha důvodů. 

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:09

Malenge kousek za Schladmingem je Haus, jsou tam sjezdovky i pro deti a myslim, ze u dolni stanice kabinkovy lanovky byly i ty skrinky. Ale uz jsme tam od zacatku covidu nebyli, nevim, jaky atrakce pro deti tam budou nebo nebudou.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:13

Mohučanka Schladming znám, díky, tam mám problém s tím, ze je tam hodně nástupních míst a je to takové cele obrovské rozfrcane všude mozne

o Bad gasteinu jsem slyšela taky chválu, půjdu prozkoumat. 

a jinak díky vsem.

Lamicka my teď za poslední roky byli v ČR 3x, pokaždé jinde a už to nechci opakovat, výhodu velkou spatřuji akorát v tom, ze je to blízko a syn se domluvil s instruktorem, jinak mám českých hor bohuzel plne zuby, ceny příšerné, jidlo hnusne a drahé, tlacenice a davy, možná jsme měli jen smůlu, ale po 20 letech zimních dovolených v Alpách na tohle nemam nervy.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:15

Evaeva Francie je daleko, ale takové lyžování jako tam nikde jinde v Evropě není. Byli jsme asi v 8 střediscích a . Kdysi dávno ještě v mé a brachove pubertě jsme byli první roky busem s cestovkou a pak už jsme jezdili autem, kdyby to nebyl takový lán cesty, jinam lyžovat nechci.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:16

Kokoska parada, díky!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 12:23

Malenge jo, to já vím a určitě tam zase někdy pojedeme. Byla jsem tam a úplně první dovolené v Alpách, bylo mi asi desetJá ty české hory taky úplně neoblibuju, ale do zahraničí pojedeme až aspoň jedno dítě sjede červenou sjezdovku, zatím se spíš poflakujeme s dětmi, sami lyžujeme tak půl dne, když to dobře jde

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:24

Malenge no ja prave vim ale u nas to fakt bylo dlouho jen placani na lyzich, jedno dite nechtelo lyzovat dlouho vubec, druhe na nich vydrzelo jen kratce, to fakt nemelo smysl jezdit do Apl. Nasli jsme si v Krkonosich hezke misto, mame to tam moc radi a byva tam malo lidi. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 12:30

Diky za tipy, taky za rok dva jako kdyz najdu. A priznam se, ze (bez deti) se mi v Rakousku libilo vsude, kde jsme byli. Cele detstvi jsme jezdili do Herlikovic, spolkova chata, sjezdovka se misto rolby slapala, kotvicku na vlek jsme si vozili v ledvince (a sem tam nahore nekomu spadla na hlavu ) atd. Takze prvni Kaprun nekdy ve 14 byl jako zjeveni. Moc jsme toho neprojeli, asi stokrat Kaprun a Zell am Zee na konci sezony (slunce, modra obloha), proste kazdy rok na Velikonoce nebo par dni v breznu a pak Stubai a Zillertall. Stubai nej ledovec, Zillertal komplexne skvely. Badgastein jsme byli taky ale napadl metr snehu, a dva dny se jezdili po pas, tak uplne nevim, jak hodnotit. V Italii jsem byla se skolou v Marileve ci tak nejak a to bylo dost horsi, ale to asi nebude nejak skvele stredisko predpokladam. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:32

Lamicka to je fajn, ze jste si našli někde něco pěkného. Nás starší začal lyžovat tuhle zimu, loni to zabil covid, malému teď budou 3, ten vždy tvrdí, ze lyžovat chce, tak ho do toho nasoukame a tím vše konci, neb začne ječet, ze lyže neee  ale už jsem smířena a věřím, ze za par let budu zase brazdit svahy, teď mi stačí i se tak nějak plácat po okolí, pořad je to dovolená, s mužem se prostridame, nebo s námi byli naši a to bylo úplně parádní, jeden den na lyžích, jeden s dětmi a znovu, to mi vyhovovalo moc.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 12:37

Evaeva ohledně lyží fakt vyhlizim budoucnost!

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 17. února 2022 13:07

Malenge za par let jim nestacime a budou brat ohledy na rodice? No nebudou! Rada jezdim na pohodu a mala me hrozne zene a ted zacal i mladsi.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. února 2022 13:13

Lamicka  no uvidime. Naši nám stačili docela dlouho, budu se jich muset zeptat, jak na to!

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 17. února 2022 13:30

Lamicka u nás ještě stačí alespoň muž. Třeba mu to pár let ještě vydrží. Já je ujezdim, když jsou dobře podmínky. 

Malenge muž lyžoval závodně, to už nedoženu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 13:32

Malenge já taky! Až aspoň oba sjedou modrou a budeme se u nich moci střídat, zatím jeden dospělý nestačí. My si ani nemůžeme vzít sebou žádné hlídací babičky, naši pořád hodně lyžují, tak by je v Alpách pohlídali možná půl dne a druhá babička zase tak daleko řídit nebude.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 13:35

Malenge my jsme mámě začaly ujíždět až okolo 12, u kluků to možná bude dřív. Táta nám stačil pořád, akorát babička to zabalila, když mi bylo tak 12, že už jí fakt nepotřebujeme. Ale na běžkách mi ujížděla ještě dlouho

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 17. února 2022 13:39

Malenge A co zkusit to údolí severně od Dachsteinu. Tauplitz? My tam byli v létě, ale dole ve vesnici jsou termály.

Jinak já jsem tým Haus (zdravím Kokoska ), ale my bydlíváme na statku a věci si ke kabince vozíme a do bazénu nechodíme. I když jednou jsme bydleli přímo v Hausu a tam jsme měli saunu. Bývali jsme v ni sami, četli si HP a kluci byli nadšeni. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. února 2022 14:09

Když už se tady cestuje, na zařízení nového pasu je potřeba rodný list? Předpokládám, že ano. Syn pas už má, ale prochází v březnu, je to na hraně, chceme jet na jarní prázdniny do Itálie. Nemůžu ho zaboha najít, tam kde měl být, samozřejmě není, podezírám muže, mám pocit, že ho kdysi na něco potřeboval, bůhví, kam ho strčil. Ale kolik věcí už jsem našla při tom hledání :) A taky kopie jeho rodného listu, ale teda neověřené. To by asi nestačilo?

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 17. února 2022 14:13

moonlight 

Občanku syn nemá?