"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:18

whiskas

Princip Tedom je přesně to, na čem zhavarovali lidé na začátku války. Já bych to ani nedávala do srovnání cen, protože to pro starickou matku fakt nechceš.

Resilo se to milion krát,nakupují na burze za spotovém ceny a ve chvíli, když ta elektřina vystřelí do nebe máš taky nebetyčný problém. A že se nestane žádná katastrofa, na bych v současné situaci spíš nesazela. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:28

continuity Vím, co myslíš (Bohemia Energy), ale oni mají údajně jiný princip. Nakupují krátce dopředu, nejde o spotové ceny. Tedy alespoň tak mi to bylo vysvětlováno. https://tedomenergie.cz/co-je-jistota-na-mesic/ navíc mají i klasické tarify https://ekonomickydenik.cz/tedom-energie-snizuje-ceny-elektriny-i-plynu-opatrnym-spotrebitelum-nove-nabizi-rocni-fixaci/

Spoty se již myslím už ani nesmí nabízet. BE zkrachovala, protože neměla nakoupeno pro své klienty dostatečné zásoby

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:43

A asi někoho napadne, jestli jsem to řešila v minulosti. Neřešila, protože táta si do toho nenechal mluvit, navíc jsem tady byla cca třetinu měsíce. Tedy jsem rodičům vždy dala půlku za všechny platby a více neřešila.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:03

whiskas 

Já teda netuším co je to Tedom a nebaví mě to řešit, nerozumím tomu a ani nechci... ale rozklikla jsem si jeden tvůj odkaz a dost mě to pobavilo. Když se s nima domluvíš na měsíc (to by snad udělal leda cvok) tak chtějí za tu jednotku 2258,- (resp. chtěli za březen), ale když s nima nasmlouváš rok, zkásnou tě za to samý 3290,-?! Tak určitě!

Navíc asi neni moc dobrý uvázat se v malým (jak píšou, "rychle rostoucím" ) podniku. Tam se může stát leccos, a obávám se, že ve prospěch klienta to nebejvá.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:10

whiskasjá v tom zas takový rozdíl jestli spot nebo měsíční trh nevidím. 

Jak píšu, nešla bych do toho ani sama pro sebe, natož pro tchýni. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:21

barbucha no ano, protože když se zavazes na měsíc, koupi ten cenu za aktuální nabídku a neriskuji, že za měsíc bude cena jiná. Když na rok,musí nakupovat na dlouhodobý kontract, kde je ta cena jiná. Se společností a její spolehlivosti to moc nesouvisí. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:35

whiskas mně se taky nechce moc to zkoumat a řešit, ale držela bych se zavedeného dodavatele. Sice možná je o něco dražší, ale snad nehrozí nějaké úpadky a neustálé přezkoumávání trhu a dodacích podmínek. Ale já jsem v tomhle trochu flegmatik, někdo se naopak rád zabývá změnama, když ušetří pár stovek za rok. Já na to nemám ani nervy, ani inteligenci No zatím nám všichni neustále píšou jak zlevňujou, fakt jsem na to vyúčtování zvědavá, doteď jsme měli přeplatky.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:47

Kokoska Mám to stejně, jak popisuješ. Setrvání u spolehlivého dodavatele je pro mě nejlepší. Jen ale musím změnit tarif, závazek třeba na 2 roky? Protože ten náš aktuální, bez závazku, je fakt nejdražší (protože na dobu neurčitou).

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:21

whiskasHmm, neuvědomila jsem si, že Tedom se  teď soustředí spíše na corporátní klientelu. Tam se jim vyplatí sledovat ceny a mít fix i na měsíc. 

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:24

barbucha Když nevíš, co je to TEDOM, tak nepiš o jejich záměrech a cílech nějaké smyšlenosti. 

Já sice vím, že jsi se jmenovala ředitelkou parfumánie, ale rychlé soudy zde nejsou na místě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:42

whiskas pokud to nechceš řešit tak tady v bez závazků je pro tebe zbytečný když nechceš sledovat jestli by se ti každou chvíli nevyplatilo přejít někam jinam. Vybrala bych něco aktuálně nejlevnějšího od spolehlivé firmy a dal to neřešila

Offline Peetra1
Avatar
231 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 16:30

whiskas resila jsem to s tchanovcema, silene drahy tarif u Innogy, Innogy nechteli slevit, tak dali vypoved s tim, ze doplati sankce za dvoulety zavazek a zacali prechazet k PRE. Teprve v tu chvili se probudili Innogy  a nadhodili jim siroko daleko nejvyhodnejsi tarif s dvouletou fixaci. A ze pry dokud nemaji na stole pisemnou vypoved, tak nemuzou dat takhle vyhodnou nabidku.... Nakonec tedy u Innogy zustali.

edit:preklep

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:07

viktorka_od splavu Dopadne to tak, protože řešit fakt nic nechci, nemám na to buňky .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:08

barbucha Samantha Mrzí mě, že jsem svým blbým dotazem způsobila dusno ... .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:09

Peetra1 To jsem slyšela, že jakmile chce člověk odejít, někdy se najde "nová" možnost .

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:27
Reakce na whiskas:

Peetra1 To jsem slyšela, že jakmile chce člověk odejít, někdy se najde "nová" možnost .

​To je docela běžná praxe, dělají to i mobilní operátoři. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 18:12

whiskas Fakirka udelala  i to i spořitelna, v momente vypovedi nabidli bezplatne modry z nebe. Neukecali me.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:11

Kokoska aj niektori zamestnavatelia bohuzial 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:49

Mrakoplas tak to je taky hnusny.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 21:08

Kokoska no nevím jednou mi vyčinila HR, že prý jsem odcházejícího kolegu dostatečně neukecavala, prý si ztěžoval. 

Když já byla ráda, že se ho bezbolestně zbavím.