"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:15

Samantha

Pouzivam Password Manager (výborné hodnocení má dnes RoboForm a Total Password), ale je to takové ošidné. Mnoho let se říkalo, že Lastpass je super a loni je docela komplikovaně hackli. Hackeři se prolomili do firmy a ukradli zdrojové kódy. Takže žádné výslovně chyba SW. 

Takže pro eshopy a kraviny klidně jo, bankovní účty a email nikdy. Sociální sítě jsou jsou zvážení kazdeho soudruha (pokud se třeba pomocí FB overujes i do jiných služeb, tak spíš ne). 

Jinak dnes není problém heslo vyresetovat, takže zapomenuté heslo není žádný problém. Všude, kde to lze, nastavit dvou faktorové ověření. 

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:19

Samantha v tom pripade jak pise Viktorka, jde stahnout aplikace/doplnek k prohlizeci, ktery ti to bude spravovat, ale nektery firmy to nepovolujou. Takze ehm ja to mam v excelu na plose a normalne ctrl+c a ctrl+v to beru odtamtud

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:21

711990 no ne v prohlizeci, to je naprd, mam klicenku v telefonu resp vazanou k appleid (takze nevadi kdyz bych prisla o telefon)

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:25

viktorka_od splavu pro soukromy zalezitosti jasne, ja jsem myslela ze jde o firemni loginy nekam, proto ten papir, zmeny, apod...

Offline Samantha
Avatar
1819 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:26

711990 Já jsem sama sobě šéfem...a moje firma povolí cokoli, ale chce, aby to bylo rozumně bezpečné. 

Kromě e-shopů jsou to například přihlášení do všech energií (plyn, energo, doma, na chatě)

Do pojišťoven... Do aplikace a objednávání obědů, na objednávní úklidu... do e-mailů... do aplikace SVJ.. na Sestru Emma.... prakticky dneska se nemusím někam přihlásit pouze, pokud jdu na WC

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:30

Samantha tak to fakt to co pise continuity nebo Viktorka. Pro ty soukromy prihlaseni fakt moji metodu nepouzivej:) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:38

711990 tak firemni jsou vec zamestnavatele jak to ma osetreny, to neresim. kdyz zapomenu necham si resetnout. Samantha mam tam vse co pises

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:24

Samanthavždycky si představ, co nejhoršího by se mohlo stát, když by ti ten účet někdo hacknul. Když jsou tam jenom pasivně informace, tak bych to tolik neřešila.

Hlavně nedávej to stejné heslo všude. Stává se pak, že ukradou třeba účet na Netflixu - někomu utekla db hesel, hackeři to pak zkoušejí použít jinde. Vyřeši se to za 10 minut, ale stejně.

711990 excel na ploše teda nedoporučuji ani pracovně, ale každý svého štěstí strůjcem. 

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:27

continuity njn, kdyz se musis prihlasovat do 20 ruznejch instanci a vsude mit jiny prihlasovaci udaje a zamestnavatel neuznava spravce hesel...:) 

Offline Samantha
Avatar
1819 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:34

711990 continuity Já jsem na nějakém školení IT kdysi slyšela, že vynucené časté obměny hesla paradoxně likvidují bezpečnost... Lidi si to nepamatují a proto je pak obrazovka PC oblepená papírkama s heslama, v lepším případě jsou "dobře" uložena v 1.šuplíku.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:36

Evaeva asi bych to nakreslila taky tak, mozna jeste jeden list a jablicko. A co kdyz clovek nakresli smrk? Nebo zadani je listnaty strom? Nastesti jsem se s tim v zivote nepotkala, to bych na tom pracaku byla byvala mnohem dyl

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:37

Samantha jj, to se v mezinárodních normách už opustilo před šesti lety minimálně, ale někteří jsou konzervy. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 17:53
Reakce na Mulen:

MP Marge to je krásnej obraz, já bych ho koupila hned! Počasí by mi bylo fuk

​Dekuju, no ja se ted trochu bojim

Mne se libil na prvni pohled; o tom, ze je krasnej jsem nemela pochyby, jen jsem se bala, ze by mi narusil tu podzimni atmosferu v obyvaku! A jeste taky s koupi vaham, protoze se momentalne rozhoduju mezi dvema byty,  a v jednom z nich bych asi dala gauc pod okno, abych si steny "vysetrila" na knihovnu na jedne strane a televizi na druhe. To bych pak ten obraz nemela kam dat. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 17:54

MP Marge možná byla chyba se ptát

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 17:55

Mulen Jo, ted na ten obraz pohlizim podezirave

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 18:12
Reakce na continuity:

MP Marge tohle je taky skoro 20 let. Nikdo nic nikomu nařizoval, nešlo to ani tehdy ani ted. Prostě jsme kandidáta slušně požádali, jestli si sedne se psycholožkou. Ona si poradila se stromem i bez stromu. (Byla to původně dětská psycholožka)

Dodnes si myslím, že to bylo fajn. Opravdu výjimečně jsme někoho odmítli na základě jejího názoru, spíš nám rovnou poradila, jak s tím člověkem pracovat. V aktuální práci mnohem víc lidí zamítáme, protože si prostě nejsme jistí. 

​Hele, pokud vam to vyhovovalo, tak nic proti nicemu. Ja jsem predpojata, takze na me nedej

Za prve na me nikdy zadny takovy rozbor nefungoval - kdyz jsem poprve v zivote nakresila strom, to bylo jeste v CR, tak z toho klinicka psycholozka vycetla veci, ktere vubec neodpovidaly skutecnosti;  a ten strom jsem nakresila tak, jak jsem ho nakresila proste proto, ze kreslit neumim a tohle byl takovy jednoduchy obrazek z detske knizky, ktery se dal dobre okopirovat.  

Pak jsem na bakalarskem musela povinne chodit na Statistics a Tests & Measurements, a to ve me k psychologickemu testovani vzbudilo jeste vetsi neduveru, ba i odpor, a byl to jeden z duvodu, proc jsem se nakonec na magisterske prihlasila na Mental Health Counseling a ne na Clinical Psychology. Takze si v pohode delam terapii, a skatulkovani a nalepky prenechavam jinym.

Ovsem s tim poslanim do prdele jsem nemyslela ani tak pohovor na novou praci, ale spis situaci, ze pro nekoho pracuju patnact let a kazdym rokem musim nakreslit strom. Jako co to je za kokotinu!? Jestli jsem svou praci schopna delat dobre a jestli v pohode vychazim se zbytkem tymu, to snad zamestnavatel za tolik let vidi i bez stromu!?  A jestli jsem stastna v soukromem zivote, do toho nikomu v praci lautr nic neni!

Koulam, ze v posledni dobe mluvim nejak sproste  

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 18:17
Reakce na Garfie:

continuity Hlavně psycholog by měl umět rozpoznat i nějakou míru recese nebo záměrné snahy, kterou do té kresby vložíš. 

​Tak psycholog by mel taky umet rozpoznat, ze neni mozne, aby si dospivajici divka, opakovane znasilnena nevlastnim otcem, nenesla nasledky! A jiste jsi ve zpravach videla, co "odbornik" a "soudni znalec" dokazal vyprodukovat za posudek

Psychologove jsou ruzni.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 18:21
Reakce na MP Marge:

​Tak psycholog by mel taky umet rozpoznat, ze neni mozne, aby si dospivajici divka, opakovane znasilnena nevlastnim otcem, nenesla nasledky! A jiste jsi ve zpravach videla, co "odbornik" a "soudni znalec" dokazal vyprodukovat za posudek

Psychologove jsou ruzni.

​Tak asi se nebavíme o úplných morálně flexibilních zmetcich. Jsou profese, které testováním musí procházet ze zákona. Jinak.si to zaměstnavatel nevymyslí. Dobré testování je drahé a špatné jsou vyhozené peníze. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 18:24

continuity To je pravda, akorat ze ja holt "dobre testovani" povazuju za velmi relativni pojem.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 19:22

v poslednich letech jsem pohovoru absolvovala celkem dost, mimo jine napr do googlu na pozici analytik/ konzultant, kde jsem vypadla v poslednim kole (myslim patem), a strom jsem nastesti nikdy kreslit nemusela.

potvrzuju, ze minimalne v it se klade cim dal vetsi duraz na soft skills. dava to smysl, protoze technologie se meni a stejne se je clovek musi porad ucit, takze po dosazeni nejakeho solidniho levelu odbornych znalosti nakonec rozhoduji mezilidske kompetence. coz se u tech pohovoru promita v tom, ze prvni kola jsou spis technickeho razu, cim dal clovek postupuje tim vic jde o soft skills a cultural fit.