"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:11

Kokoska Studená peřina, brrr, to taky bylo součástí života na chatě. Já s věčně ledovýma nohama neměla šanci si ji zahřát.

Offline continuity
Avatar
33571 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:37

mitford sister jenže to dlouhé sušení není problém jen s tím, že to dlouho někde překáží, ale taky kvůli tomu, že než to stihne vyschnout tak to zatuchne a kdovico za plísně tam ještě vyroste. 

Kokoska Sweet Potato na peří mám alergií a zatím co jsem schopná péřové spacáky udržovat ve stavu, že se neudusim, tak u duchny mi stačí jen ta vzpomínka. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:41

Sweet Potato taky pamatuju duchny jako tenkej sypek a peří nahrnuty někde u nohou

tyhle tezky deky bejvaly v některých hotelech v takovým tom povlaku s dírou, aby na tu krásu uvnitř bylo vidět 

A do studený postele mi vzdycky babička dávala termofor  

Offline continuity
Avatar
33571 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:45

Peří si zahřeji, to nějak dopadne, ale mě nikdy nešly zahřát tyto strašně těžké lesklé deky, co se tady řeší. 

Online Kokoska
Avatar
28236 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:00

continuity ja pod jednou takovou donedavna spala u mamy, ani nevim, proc. Asi ze byla "moje", mivala jsem ji snad od mala, dokud jsem bydlela doma. Nevim, co je vevnitr, vzdycky se o ni mluvilo jako o velbloudi dece a obcas ji nasi dali do cistirny. Az letos v lete jsem si privezla dutovlaknovou, kdyz tam ted byvam castejc, at se nemusim v noci rvat s dekou. Ta kdyz se kouskem sesunula z postele, sla k zemi cela, jak je tezka. Ale docela hřála, to zas jo.

Vlastne kecam, nekdy kdyz uz jsem byla na gymplu, nechali nasi usit perovy prosivany deky, ale tahle velbloudina tam vzdycky byla  v zaloze a mivala jsem ji, kdyz jsme tam byli na navsteve a ted posledni dobou.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:13

Já je na chalupě vyházela při vyklízení. Musím říct, že se vším všudy. Tyhle, strašně těžké, duchny, ale i ty nově přešité. Naznali jsme, že už pod nima nikdo spát nebude a kupodivu jakési dvojité z Jysku, byly mnohem teplejší než ty staré a za pár korun. 

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:24

Nemáte prosím tip na outdoorové legíny na zimu? Nebo jiný slim elastický kalhoty na ven?? Děkuju moc předem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:45
Reakce na mitford sister:

Sweet Potato no nekdo vyse psal, ze je to az moc drahy. Plus cesta tam a zpatky odtud z prdele...myslim, ze nejblizsi min. 20km. Nebo tahnout do prahy. Ja si nechci komplikovat zivot kvuli takovymu kramu. Zatim mi nejlip vychazi ty necky v lete, nechat to tam par dni macerovat v prasku, parkrat zamichat, hodit tak hadici, pustit na to par hektolitru a hodit to pres bidlo na libovolne dlouho

​tolik zbytecne prace a vody na to, ze to pak plesnivy vyhodis..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:48

Kokoska ja tu deku jako dite mela taky, urcite se nikdy neprala a nekdy v devadesatkach ji maminka konecne vyhodila. ja dostala od babicky novy perovy prosivany duchny a spim pod nima doted ( ne pod tema samyma, tyhle uz jsou ikea a normalne je peru:-)) 

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:18

marieu zkus kouknout do Klimatexu, jestli tě něco nezaujme. V sekci vybavení na bezky.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:29

Už nevím, kde jsme to probíraly třídění odpadu, tak to vložím sem. V Brně se blýská na lepší časy :

Nová automatická třídící linka

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:51
Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 03. října 2022 00:00

Krehutka Taky jsem to dneska zachytila (asi v Metropolitanu?). Ještě by mě zajímalo, kam pak ten vyseparovaný odpad zamíří... to není rejpání, aby to někdo špatně nepochopil, fakt mě zajímá, jak recyklační technologie a možnosti pokročily. Předpokládám, že to vymyšlené mají, protože třídit jen tak pro srandu králíkům by byla drahá záležitost. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 03. října 2022 09:00

eM touché

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 03. října 2022 12:31

eM recyklovat uz umime skoro vsechno, vetsinou je spise problem, aby o ten recyklat mel nekdo zajem, protoze je drazsi nez "virgin" material...

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:00

baltik Fakt je to dražší? A já měla za to, že recyklat má snížit cenu... To je teda zacarovanej kruh.

Jsem na tu třídicí linku fakt zvědavá, jestli a na jakým principu dokáže rozdělit i plasty podle druhu. Asi si po Novém roce udělám výlet do spalovny. :)

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:40

eM no vlozim tam energii a praci jeste jednou

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 03. října 2022 19:31

eM děkuju! Nelyžuju, takže mě to vůbec nenapadlo..

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 03. října 2022 19:44

Renusatko

Jestli mate jeste nejake periny, tak radim nevyhazovat. Ja si nechala peri ze stare periny vycistit a prešít do nove. Spi se pod tim dobre. Mela jsem si z toho materialu nechat udelat periny dve, vubec me to nenapadlo. Takhle je mi pod tou metrakovou perinou dost vedro i v zime pri otevrenem okne

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. října 2022 19:55

Gatita Peřiny, musím přiznat, že spoustu, jsme vyvezli do sběrného dvora. Naše chalupa byla obří, někdy nás tam v klidu spalo i 20,  peřiny nastřádané snad ještě před válkou, i ty vyčištěné přešité a vůbec nikdo je nechtěl. Zkoušela jsem i ty výkupny a nic. Nový majitel je tam nechtěl nechat a v Brně bych pod nima nespala.