"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:50

Fiction dnes jsem úplně a dokonale v háji. ( Slušně řečeno). 

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:53

Korsičanka děkuji převelice, normálně jsi mě dojala

Já to řekla páťáčce , ať si rozmyslí, čemu nerozumí a asi tvoji nabídku využijeme. Ozvu se. 

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:56

Lamicka dej mi chvilku, kdy máš termín? budu to taky řešit. V nové práci nám malý tým, taky cca do 10 lidí. Něco tam už funguje, něco mám zkušenost z bývalé práce. A taky budu asi muset taky trochu hledat. 

Spíš bych ale koukala do manažerských dovedností, nepotřebujete řešit technické věci ( ty vám fungují), ale hlavně softskills. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:08

continuity Jasan! Jsem ready Ale anglicky neumím

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:13

continuity Vubec to nespecha. Kdyby te k tomu cokoli napadlo, budu moc rada. Je to firma meho muze. Hucim do nej uz dlouho, at si tam zavedou nejake poradky, ale ani jednomu (2 partneri) se do toho nechtelo, nebyl cas... a ted by se to hodilo. Tak jsem to dostala na starosti, coz me na jednu stranu tesi, protoze mi prace chybi a bude to rozptyleni, ale nevim o tom vubec nic.   

Děkuji. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:21

continuity Mně je tě hrozně líto, přijde mi, že ta vaše škola to fakt hrozně hrne, i v běžném provozu, natož teď. 

U nás teda zatím klid a pohoda, děti dostanou každý večer zadání na další den a s tím pracují, dcera má angličtinu online 3x týdne ve 3-4 členné skupince. Pracovní listy tisknu, problém trochu je, že dcera, když chodí do školy, se nepotřebuje učit, všechno pochytí tam. Ale teď je nucená se tím prokousávat sama, takže jí to zabere podstatně víc času, nebo možná ne času, ale rozhodně víc energie a úsilí. Určitě by bylo fajn, kdyby třeba vlastivědu učitelka natočila na video :-)

A moje sestra mi dnes četla společný chat její třídy, dost jsem se pobavila "cože? Zítra máme test z ekonomiky, se pomátla, ne?" "já na to se...u" "co furt máte, vždyť to máme zadaný už dva týdny!!" "to je fuk, jak dlouho to máme zadaný, stejně ně to kašlu"  a tak podobně...

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:54

Lamicka celkem hodne se to v posledni dobe rozebira na facebookove skupine holky z marketingu, kdyz budes mit silu se v tom prohrabat. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:58

continuity m e to přijde u vás dost šíleně. A hlavně ne tak úplně fér. Všechno hodili na vás, rodiče. A co ten, kdo nemá doma ideální podmínky nebo schopné rodiče? Strašně to na vás hrnou. To mi nepřijde dobře. 

Stejně se pak ve škole bude muset znovu všechno přejet. Právě ptoto, že úroveň tě domácí výuky není u všech dětí stejná.

A čím menší dítě, tím víc potřebuje pomoc a vklad učitele. 

U mě třeba dobře pracuji maturanty. Dobře si zpracuji okruh. Ale nemůžu to konzultovat s každou zvlášť. 

Dneska jsem nahrála 15 min výklad pro prvaky a zase to neprošlo mailem. Děláme to všichni na kolene, protože jsme na distanční výuku nikdy ani nepomysleli.

A když zák řekne, že doma pc nemá,  nedá se dělat nic. Jsme spadova Venkovské škola, těžko se sem někdo staví pro i formace. 

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:48

Já když to tady čtu, tak začínám mít obavy, jestli toho naše děti mají dost. Ani náš páťák ani deváťačka nemají žádnou online výuku.(Jsou každý na jiné škole). Vždycky v pondělí jim přijde zadání na celý týden. Něco odevzdávají v průběhu týdne, něco je vždycky až do konce týdne. Dcera(v devítce) si všechno dělá sama. Syn(páťák) chodí s věcmi na kontrolu, občas potřebuje s něčím pomoct.Přiznám se, že z některých vašich příspěvků se mi dělá docela nevolno.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:23

baltik diky za tip, mrknu na to. Jsem tam, ale pred casem jsem si skryla sledovani, ta skupina narostla do hroznych rozmeru. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:32

EDITH4B ja mam ve skole jen jedno dite, dcera je ve treti tride. Docela koukam, co toho nekteri ucitele zadavaji. Nase skola je docela narocna (ma kvuli tomu hroznou povest, jaky je tam dril), ale ted vse probiha v klidu. Na zacatku tydne se zada prace, par cviceni se posila zpet pres apku nebo kdo s tim neumi, tak emailem. Skype vyuku budeme mit dobrovolnou, za to jsem rada, protoze dceri uz skola hodne chybi, plus mozna se rozsiri na ms teams. Driv se dcera opravdu hodne ucila, ted ma pohodu. 

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:36

Lamicka tak tos mě uklidnila. U nás to teda vypadá podobně.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:46

Ani my učitelé, ani žáci nejsou připraveni na distanční výuku. Materiály, které máme jsou na klasickou výuku, teoretickou i praktickou. Predelavame, pilujeme, hledame nejlepsi cestu.Prezentace mají volně ke stažení, ale mají je jako podporu a podklad(spousta je vyuziva misto zapisku) k výkladu. Plácají se v tom obě strany. I hodnoceni je slozitejsi. Verte nebo ne, mame z toho hlavu v pejru. Technicka stranka veci je dalsi problem. 

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:57

tzaziki ja takú rozumim, ale jsme všichni v krizové situaci. U nás v práci se úplně zastavily všechny rozvojové projekty. U muže jedou to nejnutnější a jsou krok od krachu. Zdravotníci jsou před kolapsem. Fakt si nemyslím, že na této situaci něco změní, pokud moje dítě nebude umět pícniny. Slevit z nároků museli všichni, jenom školství u nas jede, jak kdyby se nechumelilo. 

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:09

continuity myslím, že my máme tu školu podobnou. U nás zas děti během týdne musí na hudebku naučit noty Teď. Najednou. Samozřejmě kromě hromady cvičení z ČJ, M, AJ, vlastivědy a přírodovědy

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:34

continuity Neobhajuji, ty ktere jedou jako fretky, neprijde mi to normalni. Mame sice nejaky objem uciva, ktery musime zvladnout, ale na tom svet nestoji. Osobne si myslim, ze by to mel byt spis cas na opakovani, procvicovani, upevnovani latky a ne hrnout novou latku. Je to narocne pro vsechny zucastnene strany, deti ve stresu, rodice ve stresu, ucitele ve stresu. Ale popravde, my jsme do toho dost tlaceni, kazdy den chodi nove pokyny k vyuce, k jejimu "vylepseni". Nema to byt proste zadavani a vybirani ukolu po mailu, ale interakce a to cim dal uzsi. Spouste z nas je z toho uzko, opravdu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:55

tzaziki já lituju obě strany, musí to být děsný. jsem ráda, že děti máme velký.. koukám se na stránky mšmt a ty pokyny zní rozumně.. akorát je blbý, že si to každý zřejmě vykládá po svém. a úplně mi tam chybí nějaká reálná pomoc nebo spolupráce, aby se pak učitelé v tom neplácali stylem snažím se posílat mailem nahrávky výuky, to je na hlavu (což není vina učitelky samozřejmě)

continuity té vaší hydře pošli link

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:49

 já lituju obě strany, musí to být děsný. jsem ráda, že děti máme velký..

​To si taky už pár dní říkám.

Bohužel mám pocit, že někteří učitelé neberou v potaz fakt, že někteří rodiče chodí do zaměstnání. A pokud jsou doma, tak třeba proto, že mají home office a stejně jako jejich děti musí odvádět zaměstnavateli určité penzum práce (a mezitím třeba dětem ještě uvařit oběd).

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:55

jerry Já už jim presne toto psala, když ten celý cirkus začal. Že doma nejsem na dovolené, ale pracuji a musím kromě hlídání dětí a vaření ještě pracovat. V kopii byl ředitel. Všichni napsali, že samozřejmě to vezmou do úvahy. Ještě chtějí zavadet on-line výuku, tak z toho nám osypky už předem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:56

jerry já jsem šla dnes do lékárny (vyzvednout objednaný a zaplacený balíček s paralenem a cestou, když mi na chvíli zatrnulo jestli nejdu v nějakém blbém čase vyhrazeném seniorům nebo jestli nezavírají o dvě hodiny dřív jako pošta, jelikož v tom mám už totální guláš, mě napadlo, že guláš neguláš, mám relativně teď pohodový home office, velké děti, zatím žádnou krizi v práci... ale třeba pro ty lidi, kteří jako vždy do práce standardně chodí, což je teď vlastně téměř luxus (myslím pro zaměstnavatele/ekonomiku celé země!) dělají ti nahoře jen to nejhorší, jako by jim to chtěli co nejvíc ztížit