"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 06. března 2021 14:16

Kokoska ty jsi porad jeste mlada. maminka to mela donedavna stejne. jen bez tech rodicu tedy. tak at to vydrzi

Offline Emi
Avatar
1051 příspěvků moje polička 06. března 2021 14:17

žluťásek Moc děkuju, podívám se na to. A jesli ti to vyjde, tak mi pak napiš ještě ty konkrétní značky, budu moc ráda za každou radu.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 06. března 2021 14:23

viktorka_od splavu dik, zatim to jde, i kdyz uz pozoruju, ze me treba takovy vyzivne nabity den unavi vic nez driv. Proste stari se hlasi

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 15:57

Kokoska hele neděs mě, já si to právě takhle maluju, za rok bych měla končit, pokud si to nerozmyslím, a těším se, že konečně budu mít čas na svoje aktivity, a že jich mám dost! A teda nejsi první, kdo mi bourá bábovičky... sakryš.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 06. března 2021 16:58

Torrah mas manzela workoholika, co porad neco potrebuje? Stary rodice 100km daleko? Vnoucata kam se podivas? Tezky to bude, tezky!

Offline Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 06. března 2021 17:17

Torrah mama sa tešila na dôchodok, šla teda dobrovoľne neskôr. Ale bála sa, že sa bude nudiť. Haha, záhradka, vnúčence..ale ju to baví, nevie nič nerobiť, tak radšej vypeka, šije, záhradníči, chodí (teraz nie) na výlety s kamoškami, donedávna chodila ešte na jogu. Nenechaj si búrať bábovky, určite to bude super! :)

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 17:38

Kokoska rodiče už bohužel nemám. Manžel má své práce dost a ještě k tomu dům. Dvě děti, každé jinde, minimálně 150 km daleko, vnoučata, které bych ráda vídala častěji, než teď. Ale k tomu spoustu svých plánů... Doufám, že aspoň na něco čas mít budu.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 17:41

Mrakoplas díky za povzbuzení, přesně tak si to představuju :D akorát teda ta zahrada nevím, pletení a šití taky ne. Výlety beru, mám v plánu universitu 3. věku, nedaleko za barákem mám Archiv bezpečnostních složek,kde mám badatelskou průkazku, ale ještě jsem se tam nedostala, rozepsaných několik knížek, ve sklepě plno skla na vitráže, po okolí spoustu neposbíraných kešek :D. Plány by by byly, ne že ne.

Offline Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 06. března 2021 18:35

Torrah vidíš, na univerzitu tretieho veku tiež chodila, na výstavy, do divadla. A aj tak sa ešte stihne aj nudiť :) 

Plány máš super, tak nech vyjdú

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 06. března 2021 19:19

Torrah verim, ze ti to vyjde!

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 19:34

Kokoska díky. Mám končit příští rok v květnu, váhám jestli dotáhnout rok nebo se na to vykašlat a jít. Někdy mám už vážně pocit vyhoření, ale měnit rok před důchodem práci je blbost. Takže to musím dotáhnout. Uvidím, jak se budu cítít za rok. Na jednu stranu mě láká představa, že by člověk nemusel do práce, na druhou stranu nevím, jestli by mi to nechybělo. Dřív jsem byla stopro rozhodnutá - jak to padne, jdu. Ale jak se to blíží, tak začínám přemýšlet a váhat.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 06. března 2021 19:59

Torrah tak uvidis za rok. Ja jsem se tesila hlavne na to, ze se nebudu muset stresovat, hlidat terminy, rano se budu moct v klidu nasnidat, po obede si sednout ke kafi bez pocitu provineni, ze bych mela sedet u pc a neco delat. Neco se podarilo, tu nejvic mi protivnou cast prace jsem predala mladsim, sice nekdy vstanu a ani se nestihnu do obeda nasnidat, ale zas jsou i klidne dny, kdy nic nemusim nebo to muzu odsunout. Takze v nich obcas hlidam deti

Ja si nestezuju (vetsinou), jen jsem popsala, jak se to moje ocekavani nestalo realitou.

Offline DruI
Avatar
3308 příspěvků moje polička 06. března 2021 20:05

Torrah Já myslím, že se zabavíš i bez chození do práce :) a vždycky můžeš někam na částečný úvazek, kdyby ti to jó chybělo.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 20:09

Kokoska DruI díky. Jo, tak nějak si říkám, že uvidím, co bude a když bych se doma nudila, tak holt si někde něco najdu.

Offline Makara
Avatar
2277 příspěvků moje polička 06. března 2021 20:15

Torrah měla jsem dvě kolegyně, co zůstaly na částečný úvazek, a přišlo mi to fajn pro obě strany. Zaučení nástupců bylo mnohem důkladnější, když se mohli i po pár měsících obrátit na znalého, a ty ženy zase nebyly ve stresu učit se novou práci. Dělaly, co znaly,  jen toho měly méně. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. března 2021 20:21

Makara jo, to by se mi líbilo, jen nevím, jestli by to u nás prošlo. Ale tak, zeptat se můžu :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. března 2021 19:33

Torrah 

Já bych měla jít letos na podzim, tak nějak... a nedokážu si představit zůstat zfleku doma. Bych se zbláznila, v práci se i společensky vyžiju, mám to kousek... tak jestli se postavím na nohy, ještě vydržím. Vono už jen to pomyšlení, že vlastně nemusím, jen chci, to už jednoho docela uspokojí... navíc to ani u nás není zvykem, ihned s tím praštit, přesluhujou všichni... budem za chvíli jak gerontologickej ústav

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 07. března 2021 21:31

barbucha hele to mi říká šéfová, ta s tím taky chtěla praštit okamžitě, jak jí naběhlo datum, a je tam už další dva roky... že ve chvíli, kdy už věděla, že vlastně nemusí, ji to tak nějak osvobodilo a chytla druhej dech. No já uvidím. Fakt jsem kdysi byla rozhodnutá hned skončit. Teď nevím. Ale ono to taky bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace. Možná budu ráda, že budu moci skončit... kdo ví.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 08. března 2021 03:09

barbucha Torrah Hele, ja mam ted ultra-blbej dotaz, jak to tady docitam: Kdyz v Cechach dosahnete duchodoveho veku a do duchodu nechcete, ale zamestnavatel z nejakeho duvodu uz nechce vas, muze vas do toho duchodu poslat proti vasi vuli, nebo vas proste vyhodit!? 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 08. března 2021 07:11

MP Marge obavam se, ze pokud ma zamestnanec smlouvu na dobu neurcitou, tak se lehce vyhodit neda. Resp.asi tou fintou s nadbytecnosti a s odstupnym. Pripadne se trvalym ztrpcovanim da clovek vystipat a donutit k dohode (pripad moji mamy).