"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:52

Garfie ne, měli jet ke druhým prarodičům, bydlí na chatě u přehrady a kromě nákupu v sámošce ve vsi potkají jen srnky. Od podzimu jsme se s nimi neviděli

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:00

JankaM ty ses ptala na tu zábavu pro rodiče?

Já tady s tím nechci pořád otravovat, ale máme moc rádi ty malovaný putovní kamínky. Dost času zabere nějaký vytvořit, roznášení je bezva motivace pro procházku a taky ta radost, když nějaký najdeš. 

Stačí pár akrylových fixů nebo barvy, lak a zábava na celý dny.

Jestli to neznáš, jsem k dispozici a ráda zodpovím dotazy. 

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:07

Nic proti, ale dufam ze ked pojdem na dochodok nebude mi chciet moje decko hladat cim by som sa zabavila. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:12

Janulik03 Myslím, že podobné téma už se tady kdysi točilo, ale já bych to nebrala tak přísně. JankaM si stěžuje, že její aktivní maminkav důchodu, s covidem, zimou a bez vnoučat nemá do čeho píchnout. Ani mi nepřišlo, že by jí chtěla organizovat život, spíš nějak inspirovat. Třeba si jí sama postěžovala, že se nudí, nevíš. 

Online JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:12

žluťásek znám, děkuju, děti to nosí domů a já je musím zase nenápadně odnášet

Ale obávám se že tam kam chodí moje mamka, tam děti nechodí.

Ale materiálu by měla dost, 10 let jezdila do práce asi 12km na kole kolem pole,  když viděla pěkný křemen co se vešel do košíku u kola, tak ho vzala. Některé větší exempláře jen přiblížila ke stezce, a pak pro ně s tátou zajeli autem.

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:18

Garfie ja viem len som sa zamyslela nad sebou s ohladom na tuto temu a moja prva myslienka bola ze by sa mi to nepacilo. Preto som aj premyslala hned ako som to napisala ze asi to nebolo moc rozumne. Nechem rozputat ziadne vasne islo cisto o moju reakciu na to keby sa to tykalo mojej osoby. 

Online JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:18

Janulik03 Garfie přesně tak, hlavně ten blbej covid. Jinak si poradí sama. 

To táta bude větší oříšek, vidím to tak, ze až bude v důchodu, bude každý čtvrtek jezdit do lidlu kupovat vrtačky a další udělátka

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:18

JankaM no taky to není jen zábava pro děcka, mě to baví víc než syna

Ale chápu, jen nápad. Já u sebe vidím docela pokroky, co už zvládnu nakreslit. Dřív to byly dětský malůvky, teď jsem s těmi šutry už často dost spokojená. Až mi je občas líto je poslat dál

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:20

Janulik03 Třeba si ani nevšimneš, až tě začne dcera tahat každý čtvrtek na jógu, že ti organizuje život

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:21

JankaM to robi muz potrebuje vela naradia aby vyrabal stale nieco. Ako pisem vyssie aplikovala som to na seba 

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:24

Garfie no ved to.  Mala by som preventivne trusit naznaky ze eeeeee

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:25

Janulik03 mozna kdybys byla sama v malem panelakovem byte a vsechny venkovni aktivity zakazane?

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:26

viktorka_od splavu tak co? Ved pisem ze som reagovala ako to citim ja v mojich podmienkach nie vseobecne na inych. Neberiem to obecne ani neodsudzujem inych ked to robia inak. 

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:45

Janulik03 ja ti rozumím jak to  myslíš, mám to taky tak.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:25
Reakce na Janulik03:

Nic proti, ale dufam ze ked pojdem na dochodok nebude mi chciet moje decko hladat cim by som sa zabavila. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:57

Ježiš, já bych šla do důchodu hned. A určitě bych se nenudila. Ale začínám mít obavy, že se nedočkám. Někdo tenhle covid mejdan bude muset zaplatit. A není nic jednodužšího, než s okamžitou platností zvýšit věk odchodu do důchodu. S dvěma dětma jsem měla jít (postaru) v 55 letech. Pak mi to poskočilo o 9 let na 64. Tak by mohlo někoho napadnout zarovnat to rovnou na těch 70let. To už bych šla asi rovnou pod kytky.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. března 2021 21:23

Janulik03

MMami, a co budeš dělat, až Láďa nebude? 

Jako jak, co bych měla dělat, jako vždycky, normálně, ne? 

Hmmm.. To ne, potřebuješ něco dělat. Hele, co tu canisku? 

A tak mám Růženu, stala jsem se členkou neziskovky Tam kde zvířata pomáhají  a v dubnu nás čeká dvouvíkendové skoleni.

Ty děti jsou fakt hrozný..

Online Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 05. března 2021 21:28
Offline Kan
Avatar
6987 příspěvků moje polička 05. března 2021 21:34

žluťásek Já ty kamínky sleduju na fac. princip je namalovat a někde odložit? Vždycky je příspěvek hurá, našla jsem kamínek, ale kdo, kdy a jak už nenapíše nikdo. Myšlenka se mi líbí a jako sběratelská obrázků bych měla i z čeho, jenom neznám ty pravidla. 

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 05. března 2021 21:43

Kan jo, princip z pohledu autora kamínku je namalovat, napsat svoje PSČ a někde odložit.

K pohledu nálezce v ideálním případě pak nález vyfotit a fotky vložit do skupiny s opsanym PSČ, aby se to dalo dohledat v lupě. Já vždycky píšu i kde jsme našli, aby si autor mohl sledovat cestu. A co s ním uděláme, jestli ho pošleme dál hned, za čas nebo jestli si ho smíme nechat. 

Jako autor pak projíždím příspěvky ve vyhledávání podle svého PSČ a koukám, jestli se neobjeví nějaký můj. Pokud se ukáže, tak většinou jen první nález a hodně lidí si je asi nechá. Ale mám pár kamínků, které fakt putují a objevily se třeba už třikrát, čtyřikrát, na různých místech. Z toho mám fakt radost. 

Když nemůžeme na výlet my, tak aspoň ty šutry :-))