"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 06. března 2021 10:57

barbucha dobry sutry

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 06. března 2021 10:57

Tak Betty Radši si ty barvy kupme všechny, až nám tady zakázou i ty internety ještě řady budeme večer malovat a posílat si vzkazy po nich;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. března 2021 10:58

SunEclipse 

Ona se živila tvorbou pro děti, tak měla všechno takový roztomilý (někdy až moc, dodávám já starej zloprcek ). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:00
Reakce na žluťásek:

barbucha tebe by tvůj syn jistě šutry hledat neposílal.

​Asi ne

Hele ale tuhle jsem našla jeden úplně náhodou, prakticky jsem do něj kopla... se zeleným čtyřlístkem. Tak ten jsem si nechala

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:48
Reakce na Tak Betty:

barbucha tak ja si jdu koupit akrylátové barvy. Ať jsem připravená. 

Tak já se snažila své matce "doporučovat" různé aktivity a to byla chyba. Opravdu se to nesetkalo s radostnou reakcí. Tak jsem toho raději nechala, aby nebylo třaskavo. 

Já si tedy říkám, že v pozdějším věku (ve stáří ) se také zabavím sama, takže tu její reakci i chápu. Jen jsem měla chvíli pocit, že je tak nějak málo aktivní a jala jsem se situaci řešit. No, výsledek se dostavil .

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:53
Reakce na barbucha:

​Moje řeč.

Při představě, jak mě syn posílá malovat a roznášet kamínky, mi naskákala vyrážka

​nemyslím, že u Tebe by si to někdo dovolil

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:57

OliveOyl 

To doufám. Taky by moh místo svíčkový dostat šutrem, že jo

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:08

barbucha doufám, že pomalovaným

Offline JankaM
Avatar
2395 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:31

Urizla jsem si asi 2mm spicku malicku, musim s tim na siti nebo tak neco? Nebo jen pockat az to prestane krvacet? Pardon.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:36

JankaM me to nasi nenechali sesit a mam na palci jizvu. Jsem poradila, co? 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:59

JankaM foukam! Já si loni na jaře vzala kus prstu sekyrkou...

Umyt pod vodou a překryt nejlíp mastnym tylem (mřížka na popáleniny), na to gazu/obvaz. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:11

JankaM au... nevim, ale zato hodne tlapkam...

Offline Catherinne
Avatar
9837 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:41

Vydesinfikovat, čtverečky, obvaz. A gauč. Potlapkávám.

Ale já jsem takový ranař, tady mi celý nůž prošpikoval palec a taky jsem to dala. Ale hojilo se to dlouho. To se mělo asi sešít... to jsem ani nemohla měsíc, možná i dva pracovat.

Offline JankaM
Avatar
2395 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:43

rasaNori eM Pavlena děkuju, už je to závazaný. Teď budu na čas omluvená z mytí nádobí

Offline Catherinne
Avatar
9837 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:45

JankaM taky brambory nebudeš moct škrábat...ono se pár věcí najde...

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:50

JankaM jasne, žádný machani ve dřezu.  A vrazedny nástroj byl čistý? Kdyby ne, tak zkontrolovat platnost tetanovky. Hlavně ať to moc nebolí a dobre se to hojí!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:52

Janulik03 a tak to ma byt!

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. března 2021 13:57

žluťásek Poradila bys mi, co je na to malování kaminků potřeba?

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 06. března 2021 14:09

Emi akrylové barvy nebo akrylové fixy a navrch akrylový lak.

Barev jsou spousty značek, lepší jsou nějaké trochu kvalitnější, ne třeba velka tuba z kiku za 30 Kč, protože špatně kryjí a je to spíš k vzteku. Ale zas netřeba pebeo aj. drahé, jestli to chceš teprve zkusit. 

Fixek je na trhu taky dost, pro začátek nebo pro děti stačí sada Decorpen od centropen, ta vyjde kolem 150 Kč za 8 ks myslím a dá se s nimi obstojně kreslit, dobře drží. Jen mají širší hroty a omezenou škálu barev, neuděláš s nimi detaily. 

Na tenké linie jsou fajn Posca nebo Pilot Pintor, ty stojí kolem 50 Kč za kus, když jsou někde v akci (skoro vždycky někde jsou) 

A lak buď natiraci v kelímku nebo sprej, to už co preferujes. Mám oba večer ti můžu poslat tipy i na konkrétní značky. 

Nebo v té fb skupině Kamínky jsou alba s doporučenými potřebami a spousta recenzi. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 06. března 2021 14:10

Muzu vam rict, ze jsem ohledne duchodu mela znacne naivni predstavy. Jak prestanu pracovat, budu chodit do kurzu fotografovani, na anglictinu, na vylety, varit novy zajimavy jidla... pracuju porad, i kdyz uz min, anglinu jsem po dvou letech stopla, ale stejne nastal covid, tak by to dal ani neslo. Manzel nechce jidla jina nez je zvykly a i u tech obcas frfla, kdyz dam vic koreni, a pro sebe varit me nebavi. Byly ty dovolene, snad zase budou. Na nejake pravidelne kurzy se ale upsat nemuzu, nikdy nevim, kdy budu muset nastoupit u nasich a taky ta vnoucata se mnozi... rozhodne nemam pocit, ze bych potrebivala pomoc s vymyslenim akci, abych se nenudila