"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 22:36

Tak Betty barbucha matka potřebuje zimní boty, které si musí nutně vyzkoušet a málokteré jí sedí.

zítra jdu na poštu vracet asi sedmý obří balík...

taky potřebuje tkaničky do bot a lampičku.

kdyby šla normálně do obchodu, tak to bude méně setkávání s lidmi, než mých několik desítek cest s vracením zboží :( ať žije bezpečné nakupování.

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 23:16

SunEclipse buď ráda, že tam nemáš plazmový generátor.

Řešilo se něco ve vaření. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 23:20

SunEclipse Mea culpa, mea maxima culpa.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 01:03

Já se tady zeptám, jaký byl název toho webu, kde se zjistí, jaká jména byla oblíbená v roce 1983 a jaká v roce 1996 a v roce 2009? Už to tady nejspíš několikrát proběhlo v mateřském vlákně, ale já jsem dosud nebyla schopna si to zapamatovat nebo přepsat odkaz a teď by se mi to hodilo. Předem dík za odkaz.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 04:56
Reakce na Sweet Potato:

OT: miluju modletínské modlitbičky!

​u nás u práce je měli loni nebo už predloni? na vánočních trzích, byly strašně dobrý!!!!

mela jsem spoluzacku ze stramberka, pamatuju, jak rikala, ze uši delaj doma a teply je skladaj na sebe do skleničky, aby byly zakrouceny 

Jiná Realita dvakrat jsem se při čtení nachytala s bankou alias ozdobičkama

ty vanocni banky mě vzdycky dojmou myslím v katalogu MS, i když se jedna o jiný materiál i tvar. Stejně jako nazouvaky u Bati 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:20

Lucia Salvatore Není to na kdejsme?

A omlouvám se za ten plazmový generátor, jsem spoluvinik. SunEclipse 

Offline Garfie
Avatar
23871 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:43

JankaM Objednávala jsem 7.1. večer, druhý den odesláno, dorazilo dnes. Od COS mi žádné upozornění nepřišlo, až den předem od DPD, ale na účtu v COS je tracking.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:05

Mha To bohužel není, na kde jsme.cz je zaznamenáván počet výskytu daného jména/příjmení pro určitou oblast, to, co myslím, byly vyloženě žebříčky křestních jmen od 1. do třeba 30. místa pro zvolený rok. No, tak třeba to tu zase někdy vypluje.

Offline Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:14

Lucia Salvatore To jsem sem dávala já, ale už si vůbec nepamatuju zdroj, zkusím to pohledat

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:21

Lucia Salvatore a statisticky urad?

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:25

Nevím, kam jinam to dát.. pro info, kdyby se někdo z Prahy potřeboval zbavit nábytku...

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:40

Lucia Salvatore myslím, že to zveřejňuje Český statistický úřad.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:01

barbucha 

První obchod, do kterého jsem loni na podzim po otevření bleskem mazala, byly domácí potřeby v Kotvě (mají tam totiž největší výběr žárovek, který jsem kdy viděla) - mají miňonky za slušnou cenu a nám v obývaku každou chvíli v lustru praskne (a to máme prosím novou kompletní elektroinstalaci).

A od té doby zase 2 praskly. Preventivně jsem koupila 100 kusů čajových svíček

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:36

notna něco takového, ale šlo to více do minulosti, nejmíň do 80. let bych řekla.

Jinak všem díky za tipy, zkusím ještě pohledat

Online baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 12:23

Loni v lednu jsem koupila 3 listky na koncert, takze bratru za 9000 Kc, konani melo byt v kvetnu. Koncert byl samozrejme prelozen, na letosni unor. Zadne listky mi neprisly. Kdyz jsem firme psala, kde mam listky, napsali me, ze je posilaji az pred udalosti a kdyz to bylo odlozeno, poslou mi je pred tim dalsim terminem. Ted je jiz jasne, ze ani letos v unoru to nebude. I samotny interpret psal na socialnich sitich, ze je to odlozeno na neurcito. Dostala jsem strach, ze uz ty penize neuvidim a psala jsem sve bance, jestli mi je nemuzou vymoct pres sluzbu charge back. Bohuzel mi rekli, ze kdyz koncert je odlozeny, ne zruseny, neni to mozne. Tak jsem znovu psala firme pres listky, ze vzhledem k neustalemu odkladani, chci odstoupit od dohody a zadam je, aby mi penize vratili. Odepsali mi, ze kdyz koncert nebyl zrusen, neni to mozne. Nemate nejaky napad, co bych jeste mohla delat? 

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 13:46

Sweet Potato asi nejvíc se tomu blíží

https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?typ=cr

ale nejsem si jistá, jestli to bylo ono

Edit: neumím vkládat odkazy, tak bohužel odkaz jen takto

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 13:47

baltik tyjo to je strasny! 

Offline Aranel
Avatar
4492 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 15:02
Reakce na Potrefenáhusa:

​u nás u práce je měli loni nebo už predloni? na vánočních trzích, byly strašně dobrý!!!!

mela jsem spoluzacku ze stramberka, pamatuju, jak rikala, ze uši delaj doma a teply je skladaj na sebe do skleničky, aby byly zakrouceny 

Jiná Realita dvakrat jsem se při čtení nachytala s bankou alias ozdobičkama

ty vanocni banky mě vzdycky dojmou myslím v katalogu MS, i když se jedna o jiný materiál i tvar. Stejně jako nazouvaky u Bati 

​Jenom opravuju (podruhý už si nemůžu pomoct, no), že to jsou miletínské modlitbičky. Miletín je v Podkrkonoší.