"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 12:17

Jiná Realita Zrovna jsem si stezovala kolegynim, ze jsem prisla o termin a obe se s udivem ptaly, zda ta moje nepracuje. Jedna chodi domu, druha dela nmdal v salonu, ze tam neni videt. Kamaradka mi psala, ze jeji kadernice i kosmeticka taky pracuji. Asi to bude dost rozsirene.  

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 12:21

Nemáte někdo zkušenost, třeba i zprostředkovanou, se strukturovanou separací? (několikaměsíční odluka v manželství imitující eventuální porozvodový stav)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 15:25

Dámy, mám dotaz z oblasti Brexit a objednávky zboží z webshopů zasílajících z Anglie. Podle mého by přepravci měli začít vybírat clo a taky DPH u dražších zásilek. Případně mohou webshopy zasílat DDP, takže pak je k úhradě jen DPH (a případný poplatek za zpracování). 

No. Ale COS přece fyzicky zasílá taky z Anglie, všechny už jsme po novém roce dostaly milion obálek či krabic a nikdo po nás nic takového nechce... Jak to? Ne, že by mi to nevyhovovalo, ale máte pro to někdo zdůvodnění? Na stránkách jednotlivých (mých) webshopů je minimum informací, COS nepíše skoro nic kupříkladu, max. že se nic nemění.. 

Já čekám své zavinovačky zítra, DPD se o žádný obolus navíc nehlásí...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 16:27

Pavlena Cos posiela z Holandska.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:03

paktofonika a to ale nově, ne? Mám za to, že staré objednávky chodily z Anglie..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:09

Pavlena

No mne sa zdá, že to je už tak rok alebo viac.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:10

paktofonika tak mozne to je a kazdopadne to vse vysvetluje. Dekuju!

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:24

Pavlena 

Začátkem roku jsem objednávala z českých stránek Marks & Spencer a za dva dny mi přišla SMS "Vazeny zakazniku,  Vase zasilka do destinace PRG podleha celnimu rizeni. K jejimu procleni a naslednemu doruceni je potreba vyplnit online formular." DHL to posílalo opakovaně co tři hodiny. Byla jsem zrovna v terénu, tak jsem řešení odkládala, ale pak mi to nedalo, zavolala jsem na DHL a tam mi řekli, že clo platí prodejce, ale potřebovali ode mě číslo občanky, že to vyřeší oni. To mě teda zaskočilo. Ale nakonec ok, dnes to dorazilo. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:29

Camellia no ja si totiz nejsem jista, jak je to v takovem pripade s uhradou DPH soukromou osobou. Nekteri prodejci posilaji s predplacenym clem, to vim. No a trochu se to bojim zkouset, driv byli prepravci dost nekompromisni, proclili, napocitali vsecky poplatky a vymahali...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:36

Nejsem si jista, ale nebylo cilem dohod o brexitu mimo jine, aby se clo nemuselo platit?

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:52

Pavlena 

Mě to překvapilo dost, protože jsem objednávala z českých stránek, kde byly ceny v korunách. Tak samozřejmě předpokládám, že je cena konečná. Vlastně jsem ani nečekala, že to poletí z Anglie...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 19:10

Camellia já trochu přemýšlím, jestli to není tak trochu proti nějakým obchodněprávním předpisům?

protože ty jsi měla danou cenu zboží a případně cenu poštovného. pokud tam někde neuvádějí, že cena není konečná a může být započítáno clo nebo nějaké daně, jako to bývá u international shipping v zahraničních eshopech, tak bych se minimálně ohradila u prodejce.

viz Camellia kde to hradí prodejce. podle mě to bez předchozího souhlasu nemůžou hodit na tebe? ale v tomto se vůbec nevyznám, jen mi to přijde minimálně hrubě nefér. co je mně po tom, odkud to eshop doručuje, já vidím, kolik zaplatím, a pokud to posílá ze země s clem, je to jeho problém, ne můj, má mě upozornit, že zboží podléhá clení. 

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 19:41

Asi jsem to blbě napsala. Nedoplácela jsem nic, clo i DPH zaplatil prodejce. Ale v tom formuláři, co mi DHL poslalo, byly všemožný sazby za celní úkony i za skladování v celním skladu. Ani zmínka o tom, že to nemám platit já, to mi řekli až na zákaznické lince. Takový mrzutý to bylo...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 19:58

Camellia ne, to já to beru zpět, asi jsem přepracovaná, měla jsem tě za dvě různé osoby :D pro jsi i dvakrát citovaná. pokud jsi jedna osoba, a zaplatil to prodejce, tak mi to přijde v pořádku, i když je blbé, že jsi to nevěděla dopředu, ale hlavně, že to nepřenášel jakododatečnou platbu navíc na tebe.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 20:12

Kokoska neplati se clo u zbozi s puvodem v Britanii, tj.vyrobene tam. Na fakture musi byt veta o puvodu v presnem zneni, ktere je dane celnimi predpisy. Pokud zbozi jen tranzituje (tj.vetsina toho, co se tu nakupuje - textil, kosmetika atd.), tak se clo plati. I pokud puvod zbozi je v Anglii, tak se musi proclit a vymeri se nulove clo, ale za to si prepravce uctuje poplatky.
Jiná Realita no oni to prodejci docela jasne pisou v obchodnich podminkach, ale kdo je cte, ze... Teda myslim to tak, ze pisou, ze neodpovidaji za cla a dalsi poplatky. Ale uz nepisou, odkud zasilaji, prave po tom jsem patrala u COS a nenasla nic, pokud clovek neobjednaval driv a nebo CML (@Paktofonika) neporadi...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 20:29

Kde koupím žárovky?!

Zítra mi mají dodat lampu, a žárovky do ní (objednaný zároveň) prosim pěkně 18. února!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 22:15

barbucha v lidlu by nemeli? Predevcirem meli vsechny regaly spotrebniho zbozi nacpany a nezapaskovany.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 22:16

proč mám v reklamách Generátor molekulárního vodíku?

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 22:17

barbucha Nám odešla meteostanice a je pro mne z nějakýho důvodu životně důležitá. Nestačí mi to na mobilu. Chci si ji vybrat naživo, sakra.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 22:34

Kokoska 

Dík, já se už bála že to bude zakázaný prodávat zkusim ten lidl apod.