"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:45

Sweet Potato inspirovala mě Ozero: čepice - ponožky: pro patnáctilétého/patnáctiletou nějaké ty sranda ponožky, v tom Luxoru, je to vše: kalendáře/diáře s Prahou, ponožky s Večerníčkem/ i ty klišé hrnky! Ještě nějaký perník, a je to!

a ježek v kleci, to je ono!

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:56

Sweet Potato napadl mě ještě krtecek, dárek jak od pana prezidenta

Ja měla v zahraničí úspěch s modrotiskovym obrázkem a obrázkem/grafikou našeho města, ale to jsou zrovna ty věci, co se blbě shání při zavřených obchodech...

Jinak myslím, ze oplatky a becher/slivovice/republika je dobrý.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:03

Sweet Potato Ježek v kleci je super, ta becherovka mi přijde trochu divná, když není plnoletá, to spíš nějaké české víno, sice taky alkohol :-) ale aspoň ne tvrdý. Oplatky určitě!! Cokoli hand made je podle mě super a vždycky jsem měla hrozný úspěch se skleněnými těžítky, navíc je to docela nerozbitné. A co nějaký svícen?

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:10

artemisia V Luxoru, v Luxoru, to víš, že bych ráda vybírala nějakou krásnou fotopublikaci. Jenže když je zavřenej. 
Koupím ještě ty oplatky a čaj, zamyslím se nad sklem... Ha! Mám doma zásobu těch novoborských sklenic, co tu byly onehdy chváleny!

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:17

Sweet Potato co hedvabny satek? Lehke, skladne, mela jsem s tim docela uspech, ma to i certifikat. Kupovala jsem Tenhle a jeste jeden, ktery tam ted nevidim, taky to melo nejaky historicky potisk. Zajimavy by mohl byt i s motivem od Santiniho, ale koukam, ze jim ty stranky nejak blbnou. Ja jsem se s nima tenkrat nejak domlouvala mailem na vyzvednuti, protoze jsem to potrebovala narychlo, a byla tam moc prijemna pani.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:23

Kokoska Třeba ty javorové listy by mohly být do Kanady fajn! :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:59

Candance aha,sedim si na vedeni

Ale na druhou stranu banky se nikdy neztrati!ja jsem posilala balicel do usa sice v podstate pred vanoci,v listadu,ale myslim,ze by se jim banky libily i v lednu.(posilala jsem prave i par banek,meli krasnou kolekci takovych jakoby matrjosek-jo,vim,ze je to ruske,ale bavili jsme se s obdarovanym predtim prave o matrjoskach,tak mi padly do rany+sklenene ptacky).

Vymyslet neco,co se da poslat (v mem pripade navic postou),a je i trochu originalni,trochu ceske,nebo aspon stredoevropske,bylo peklo.

Ja jsem jim jeste poslala stramberske usi,kvuli tomu pribehu(s dodatkem,ze kvuli pribehu,protoze recepturu uz dokonale zprasili a neda se to jist)a pak vyrobku nasi firmy.a myslim nejaky laduv betlem?uz si to nepamatuju,moje hlava

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:32

Jiná Realita Mě až do poloviny Tvého příspěvku trvalo rozklíčovat, že píšeš o baňkách! Fakt jsem přemýšlela o tom, že banky se nikdy neztratí... promiň, je mi jasné, že píšeš z mobilu. Ale prostě jsem Pražka, takže baňky jsou pro mě prostě cizí slovo

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:33

Jiná Realita Chceš říct, že stramberske uši byly unifikovány a vylepšeny a nejsou k jídlu?

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:38

Sweet Potato Hele, mrkněte na skautský eshop, mají i ponožky. Nebo Rychlé šípy v AJ?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:45

Mha no mne to tak prijde:(ja jsem je driv milovala,a ted mi prijdou chuti jak voda a konzistenci jak guma:(a to jsem mela zarucene prave ze stramberka.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:46

andulka01 a to jsi stejne dobra,ze vis,co jsou banky s hackem!viz mnohe diskuze tady,ze to jsou prece ozdoby!

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:49

Jiná Realita o je, já jsem naslibovala dětem, že tam na jaře pojedeme na uši. Snad tam bude víc výrobců. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:52

Jiná Realita ne " ozdoby", ale "koule" či " kouličky"

Mimochodem, měla jsi uši kupované přímo ve Štramberku? Zajímá mě, jak by tedy měly chutnat, já je kupuju vždycky v místě.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:54

Jiná Realita Mně chutnají pořád. Nevyrostla jsem na nich, takže nemám tolik srovnání.

OT: miluju modletínské modlitbičky!

Ty ozdoby bych moc ráda, i kdyby to měly být baňky, ale v lednu mi to přijde fakt divné.

A stejně už bych je nestihla sehnat.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:58

Sweet Potato tak knizku o vodnikovivodnik je totiz,jak jsem zjistila,v anglofonnich zemich neznama vec!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 18:59

brrr Mha ne primo tam koupene,ale vyrobce byl napsany stramberk.

 No me zkalamaly moc:(koupila jsem dve baleni,abych to pro jistotu ochutnala,nez to poslu jako darek.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:13

Jiná Realita aha, já mám pocit, že chutnají.pořád stejně, ale nemám moc chuťovou paměť nebo jak to říct.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:23
Reakce na Sweet Potato:

Ty ozdoby bych moc ráda, i kdyby to měly být baňky, ale v lednu mi to přijde fakt divné.

...i kdyby to mělý být baňky...

Promiň, já jsem nějak kalkulovala, že v Pze je Luxor, tak nějak pořád" take away": nadiktuješ si co chceš u výdejního okénka. Mně vůbec nedošla nemožnost toho výdejního okénka nikde, trubka...

Jiná Realita to je fakt s tím vodníkem, pokud ovšem neznají Rusalku a brekeke má být překladatelský oříšek, jsem slyšela :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:30

artemisia 

Ad výdejní okénka: zjistila jsem, že v různých obchodech je interpretují velmi různě. V jednom mém oblíbeném sice mají na dveřích ceduli zavřeno, ale k objednávce mi rádi prodali i leccos jiného a možná by mne obsloužili i bez ní.

Jinde jsou opatrnější. Vyzvedávala jsem v Moiře objednávku a chtěla ještě rukavice - no ukážu vám je, ok, rychle si je vyzkoušejte, ale kdyžtak musíme odeslat objednávku do Strakonic, abych vám je mohla prodat