"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:37

Kokoska jj, jak říká Pinot otevře se automaticky. A to je právě ta chyba, že ten titul nemám na očích

A jsem ráda, že nejsem sama. Připadám si pokaždé jako blobec, když se někdo zajímá co čtu a já to lovím z paměti.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:45

Čtečku mám Pocket Book mini. Už jí bude snad 10 let a pořád funguje. Ale nepoužívám ji denně celý rok. Spíš jen nárazově. Vyhovuje mi její velikost, vleze se mi skoro do každé kabelky a ten jejich systém zobrazování, který vypadá jako papír, se mi líbí. Podsvícenou bych nechtěla, i když uznávám, že je to praktičtější. Musím mít sebou nacvakávací lampičku.

Pinot Noir Mulen Pokud čtu ve čtečce, tak název ještě dám, ale na autora si nevzpomenu nikdy. Pokud to není někdo oblíbený apod.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:07

S dovolením přeskočím čtečky. Mohl by někdo doporučit knihu nebo video nebo školení o technikách manipulace. Jako s člověkem, lidskou myslí. Spolupracuju krátce s člověkem, který chce, abych pracovala výhradně pro něj a jeho společnost. Vypadá to jako práce snů,notabene v téhle blbé době, nicméně pro obskurní organizaci, ale s hromadou peněz. Mám pocit, že už jsem odkývala pár věcí, o kterých jsem vyhlásila, že nebudu a nechci dělat a vůbec netuším, jak jsem se teď k tomu dostala, že počítají s tím, že to udělám... Nejedná se teda o nic nemorálního, neetického nebo život ohrožujícího, jenom prostě úplně jiného

Jako sebevědomí ani důstojnost mně nechybí, tohle bude nějaký podprahový mechanismus, který ten člověk využívá. Je to takový Derren Brown/manipulace mysli - kdy vejdete do obchodu se jenom ohřát a odcházíte s chladícím boxem a předplacenou dovážkou ledu do vašeho iglú na deset let.

Nebo mě taky napadá nějaké účinné asertivní školení, krapet vyšší level snad než nějaký life koučink. Díky za nápady

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:09

jinak mám už pár let taky kindle, tlačítkový nepodsvícený. Ale rozhodně mi už nevydrží týdny nabitá

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:11

artemisia dle mého názoru proti tomuto pomůže jen a pouze přerušit kontakt a vůbec se s tím člověkem nesetkávat/nekomunikovat

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:11

euridike No to ráda, co jsem si ji přivezla jako suvenýr se v ní prakticky koupu. :) A přitom náhoda, courala jsem Fragonardem strašně dlouho, furt jsem nevěděla co by a už málem odešla s prázdnou, až pak úplně v rohu obchodu měli schovaný tyhle dvě nový vůně, Beau de Provence a Belle de Grasse, no a Beau byla fakt láska na první čuch. Přijde mi zajímavý, že je opravdu unisex, nebo aspoň mně to tak připadá, na začátku je víc hořce citrusová, časem se vyhladí do takovýho měkkýho pačuli, fík cítím pořád se stejnou intenzitou, ale není ulepenej. Celkově mám z té vůně spíš "zelenej" dojem, nebo jak to říct. A překvapilo mě, jak dlouho na EdT vydrží. 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:23

viktorka_od splavu Jj, to vím, ale když on nabízí PRÁCI. V jiné době bych neváhala. Ostatně dneska mě vytočil tak, že jsem mu řekla, že mě irituje jak se mnou mluví a v další větě, ať jde do prdele! A za půl hodiny volá, že počítá, že pojedu na nějakou konferenci do tramtárie s velkým T

A to vůbec není vítězství

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:29

artemisia Kolega si velmi pochvaloval knížku Zbraně vlivu, která je celá o manipulačních technikách. Já sama ji nečetla, tak nevím, ale jsem trochu ráda, že už s tím kolegou nejsem v týmu, měla jsem občas pocit, že na nás dělá pokusy. :D 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:33

Karoleena Super! Díky, já to nemíním uplatňovat, jenom bych ráda věděla, jak to pracuje. Je mně jasné, že do toho neproniknu zásadně, to bych musela být nějaký neuropsycholog, ale tady se evidentně jedná o nějakou techniku manipulace

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:43

artemisia no nevim, ja si sve psychicke pohody cenim vic, ale zas nejsem odkazana jen na sebe, tak se mi to lehce rika.. drzim palce! 

no a s tim covidem, uz jsi v poradku?

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 20:10

viktorka_od splavu 

psychická pohoda je fajn to jo, ale... Hele tady s tím by se mi otevřely takové dveře, že jsem si skoro jistá, že bych mohla napsat dobré memoáry už po dvou letech tam, to se tam úplně rýsuje. O té společnosti se ví, že není úplně tajná, ale také není veřejná. Čili memoáry by to asi nebyly.

Postcovid stav je rekonvalescence po chřipce, problém je, že furt (po deseti dnech) nic necítím (problém? při soužití s třema chlapama?) a jednotlivé chutě vnímám, ale na jazyku se nespojí.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 15. října 2020 21:29

jdu s dotazem, kamarádka dostala práci v Krakově, a já mám pocit, že tu před časem někdo psal, že tam pracuje/pracoval..jste tu některá, co to tam zná a byla by ochotná ji předat zkušenosti?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 15. října 2020 21:48

artemisia tak při soužití s třema chlapama bych já teda absenci čichu kolikrát i uvítala no ale beze srandy, musí to být hrozně nepříjemný. přeju brzké uzdravení

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:09

Tohle mi tu lítá a drnčí, mám se bát?

Offline Makara
Avatar
2236 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:10

SunEclipse myslím, že v Krakove byla paktofonika 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:12

Jennyfor střevlík, nesežere te do rana, pokud jde o to

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:22

.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:23

continuity Už jsem to vyguglila, prej vroubenka lesní.

tady teda píšou Americká:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Vroubenka_americk%C3%A1

tak snad mne to neuštkne

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:38
Reakce na Jennyfor:

Tohle mi tu lítá a drnčí, mám se bát?

​Letos jo.

(A střevlík to není)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 22:43

Sweet Potato Tak se mi podařilo "to" vypustit ven do zimy. Měly jsme (já a vroubenka) mezipřistání v ložnici, kde je lepší přístup k oknu, ovšem tam mi upadla do peřin a schovala se. Ale nakonec mise splněna, ani jedna snad nemáme nic zlomenýho a doufám, že si venku najde jiný kamarády.