"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sweet Potato
Avatar
34891 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:27

euridike Že Romeo byl fracek, to sedí.

Ale tohle se ke mně dostalo, když jsem byla asi v jejich věku, takže tenkrát naprostý zásah.

Online Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:34

baltik taky hlasuju pro Kindle, mám už druhou, chtěla jsem podsvícenou, tu starou jsem dala bráchovi a jede bezvadně už spoustu let, mají je i naši, všechny fungují bez jediného problému. Jiné podporují víc formátů a možná jsou uživatelsky šikovnější, ale ta spolehlivost u mě vyhrává.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:35

Sweet Potato Já to chápu... U mě je to asi tak, že jak nejsem v rámci svých emocí tak nějak standardně romantická, tak Zeffirelliho zpracování a pojetí ocením z té řemeslné stránky, celkové pojetí a vyznění, ale emočně je mi bližší Luhrmannův Romeo coby rebel, fracek, všechno nebo nic //poněvadž mám furt pocit, že takhle to Shakespeare myslel //.

Offline Malenge
Avatar
4286 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:35

Kokoska Díky, kouknu i na počítač. Ovšem zatím jsem dospěla k závěru, že problém je v tom, že tam nemám 0,- Kč. Chce to po mně zůstatek odeslat, ovšem pouze přes spárovaný účet či kartu, které jim ale dát nechci. Jinak jsem nepřišla na to, co s tím. Mám tam staré příjmení, starou adresu a propadlou kartu, bankovní účet žádný, nové info jim o sobě dávat nehodlám. Chci to jen zrušit a těch horentních 50,- Kč si můžou nechat, ovšem to očividně nelze. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:36

baltik Mám Kindle Keyboard 3, ktorý má už tak 8? rokov a ja som zatúžila po podsvietenom displeji a po niečom modernejšom a menšom. Vybrala som Pocketbook, pretože mal lepšie parametre ako Kindle, ale nevydržal ani pol roka. Nepraskol mi displej, ale proste prestal fungovať, už som ho nezapla. Takže zase používam ten retro Kindle. Aspoň som zistila, že ten podsvietený displej mi vadí. 

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:39

Potřebuju dárek pro milovníka ginu, ale v alkoholu se fakt nevyznám, tak nějak "od oka" jsem vybrala tenhle, protože vím, že by ocenil i lahev, ale fakt netuším, jestli je dobrý/kvalitní - poraďte...

Online continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:41

paktofonika to může být aj ten display, ten moj nemal žiadnu viditeľnú vadu, len keď to v servise rozobrali, zistili, že je prasknutý. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:42

baltik tiež odporúčam Kindle, mám ho zatiaľ tri roky a veľká spokojnosť

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:44

paktofonika joo parametry

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:46

viktorka_od splavu tak to je asi jediný krát, kedy som sa sekla. To nič nedokazuje :D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:47

continuity Je to možné. Priznám sa, že som ho ani nereklamovala, takže neviem čo mu bolo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34891 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:49

euridike Určitě to tak myslel! 
A k tomu ginu - tenhle taky neznám, ale asi bych se klidně tím estetickým kritériem řídila. (Eventuelně, pokud je dotyčný patriot, koupila bych Žufánka. Pití dobrý a majitel srdcař)

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:49
Reakce na paktofonika:

baltik Mám Kindle Keyboard 3, ktorý má už tak 8? rokov a ja som zatúžila po podsvietenom displeji a po niečom modernejšom a menšom. Vybrala som Pocketbook, pretože mal lepšie parametre ako Kindle, ale nevydržal ani pol roka. Nepraskol mi displej, ale proste prestal fungovať, už som ho nezapla. Takže zase používam ten retro Kindle. Aspoň som zistila, že ten podsvietený displej mi vadí. 

​Proč?! Mám retro kindle a uvažuju právě o podsvíceným...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:53

barbucha neviem, asi vec zvyku. U toho Pocketbook som si asi nestihla zvyknúť. Ak by som náhodou kupovala novú čítačku, tak asi kúpim nepodsvietenú, teda ak ešte také budú. Má to svoje obmedzenia, ale čo už. 

Online Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:55

barbucha mně podsvícený vyhovuje velmi, ale štve mě, že je zároveň dotykový. Potřebovala bych kombinaci tlačítka + podsvícení.

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:12

euridike Malfy je moc dobrej, tim neurazis. Jibak klasika.je Hendricks nebo Tanqueray.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:14

Pinot Noir 

Hm, dotykovej taky nemusím. Ale láká mě to podsvícení to jest lepší viditelnost, a taky - teda tvrděj to - že nemá ty odlesky nebo co. Ten starej si musím kolikrát natáčet všelijak... navíc písmo je na šedivým podkladu, málo kontrastní, a to už mi začíná vadit.

Offline Myrtila
Avatar
3063 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:36

baltik Obsirnejsi diskuze o cteckach tu byla akorat pred rokem v zari/rijnu, ptala jsem se na ne ja, ale taky uz nevim, ve kterem vlakne. Rozhodovala jsem se mezi Kindle a Pocketbook, nakonec jsem prave diky radám tady vzala Kindle 4 paperwhite, dotykovy a podsviceny, a jsem spokojena. Je to teda muj druhy v rade, pred tim jsem mela asi Kindle 3, nepodsviceny s tlacitky, vyhovoval mi, ale po letech se uz tlacitka vyviklala a stránky se hodne spatne otacely. O Pocketbook jsem uvazovala proto, ze ten, co jsem si tehdy vybrala, mel i tlacitka, a protoze jsem doufala, ze bude mit uzivatelsky privetivejsi ovladani. I kdyz mi ten muj Kindle jako celek vyhovuje, tak tlacitka by byla prijemny bonus, a vzdycky, kdyz si tam nejak organizuju knihovnu, prijde mi, ze ten software delal nejaky tatar ;-) vsechno je na milion kroku. Vyborne je ale podsviceni, ktere se da dost citlive regulovat, a cteni na nem je fakt prijemne. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:47

barbucha Já mám Kindle asi 4 roky. To podsvícení je super, dá se dobře regulovat,  čtení po tmě se někdy hodí - noční cesta busem, kolem se spí, já nemůžu tak čtu, např. - a dotykový display mi taky vyhovuje. Držím v pravačce a jen dotykem palce na pravém kraji listuju, už mám grif.

A když se šeří, a začnu blbě vidět, tak jen roztažením prstama zvětśím písmo a jedu dál. 

A vůbec, vždycky jsem milovala papírový knihy, čtečku jsem nechtěla, pak jsem jí dostala od dětí jako dárek a změnila mi život

Ta jednoduchost při nákupu - jdu na Marinus, (Kosmas, Alzu...), vyberu, zaplatím a do pěti minut mám knížku doma a můžu začít. Navíc ten formát je skvělej na rychločtení, když nechci zrovna "vychutnávat", tak stránku "nacucnu" do vočí skoro najednou.

A už vůbec nemluvím o konfortu spárování s ipadem a iphonem, zapomenu čtečku doma, pokračuju na mobilu.

No prostě mí tři miláčkové, kindle, ipad a iphone.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:53

Jennyfor ja som sa tiež bránila čítačke zubami nechtami a potom som ju dostala na Vianoce a odvtedy si ju neviem vynachváliť. Ono len taká blbosť, že keď si čítam vonku a je vietor a neprevracia mi strany, je paráda.

A najlepšie je, že môžem čítať pri kojení aj potme, proste si nastavím slabé podsvietenie, pri tejto činnosti som prečítala strašné množstvo kníh. Možno to je dôvod, prečo som s tým kojením stále nesekla?