"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 14. října 2020 09:57

dotaz mozna na continuity  nebo kdo zna lepe MS Outlook na Exchange - podrekl se mi clovek v interni siti ze vi, v kolik hodin jsem cetla jeho zpravu. potvrzeni o precteni neodesilam, jak jinak to zjisti? podotykam ze jde o bezneho uzivatele, lamu

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:00

Pinot Noir a tak ma napadlo, dá sa to podsvietenie u Kindle vypnúť? U môjho Pocketbook to nešlo, ani nastaviť intenzitu.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:04

paktofonika Minimálně na Paperwhite 4 co mám já to vypnout/přizpůsobit jde, na max to svítí už fakt hodně moc, na nule vůbec a mezi tím je ještě celkem dost široká škála.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:07

Karoleena Tak s tým prispôsobením a vypnutím by to šlo. Ako som písala, to podsvietenie má svoje výhody, ale nechcela som sa vzdávať nepodsvietenia.

Začínam mať dojem, že ten môj PB bol nejaký vadný kus. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:09

paktofonika jak píše Karoleena - od nuly až po ostré světlo.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:11

Karoleena Pinot Noir Tak už píšem Ježiškovi :D

Online continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:13

viktorka_od splavu a byl to nějaký privilegovaný uzivatel/admin?

Nebo kolega od vedlejšího stolu. 

Edit:  už to vidím. 

Nevím, já mám někdy pocit, i když ty nedovolíš poslat to potvrzení o precteni, že se to odešle podle nějakého interního nastaveni. Chtělo by to u vás vyzkoušet, jak se to chová. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:19

continuity no jak rikam, je to bezny uzivatel, o stupen nade mnou ve firemni hierarchii ale ne v uzivatelskem pristupu, to vubec.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 14. října 2020 10:31

Jennyfor betsey 

Jsem na tom stejně, taky jsem čtečku nechtěla. Tak jsem ji dostala k vánocům jakože "na cesty aspoň", a osvědčila se mi k tomuto účelu výborně. Nakonec jsem ji začala používat i doma, ale tam je to zatím tak 50:50, papírovejch se vzdát nechci... i když bych už uvítala novější model tý čtečky. 

Na starý jsem měla i internet, zvětšovat písmo se tam samozřejmě taky dalo, ale to světlo... to je velká výhoda bych řekla. Zvlášť pro ne úplně mladý voči

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 11:30

barbucha u papírovejch je výhoda, že když ztratím niť, a nebo najednou nevím, co je to vlastně za postavu ten Bergqvist, když jsem si doteď myslela, že se komisař jmenoval Bergström, tak můžu zalistovat nazpátek a zas se chytit. U tý čtečky to není tak jednoduchý, to letmý listování.

Ale ta velikost písma je zas super, stává se mi, že čtu papír a najednou to chci naučeným pohybem zvětšit, bo nic nevidím. A smolík. No tak některý knížky mám v obou provedeních, ve dne čtu papír, večer přejdu na e-verzi. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 11:47

Tak jsem ten příspěvek upravovala 3x, nejdřív byl mrňavej celej, teď už to jde, ale "papírový" jsou mrňavý furt. To mám za to.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 14. října 2020 11:49

Jennyfor ja myslela ze to je schvalne, jako nazorna ukazka! 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 11:51

viktorka_od splavu no já to nejdřív jako názornou ukázku chtěla nechat  pak jsem se jala editovat, ale ten "papír" mi zradu neodpustil

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 14. října 2020 11:56
Reakce na Sweet Potato:


A k tomu ginu - tenhle taky neznám, ale asi bych se klidně tím estetickým kritériem řídila. (Eventuelně, pokud je dotyčný patriot, koupila bych Žufánka. Pití dobrý a majitel srdcař)

​Díky, Žufánka jsem měla v plánu, ale už mi tu ideu "ukradl" syn dotyčného, tak jsem chtěla vybrat něco jiného - a ještě jsem na tu značku koukla, snad je to dobrý výběr... A teď mě v tom ještě utvrdila 711990 , díky...

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 14. října 2020 12:19

Jennyfor já už čtu jen ve čtečce, ale má to pro mě jedno úskalí: jak nemám na očích ten přebal, kdykoliv vezmu knížku do ruky, tak si hůř pamatuju, co jsem vlastně četla, nedokážu si to vizuálně propojit s obsahem, jenom název nestačí, takže se mi stává, že začnu znovu číst totéž, případně tvrdím, že jsem něco nečetla, přitom četla a tak. Kolikrát si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje knížka, kterou zrovna čtu

Offline baltik
Avatar
4461 příspěvků moje polička 14. října 2020 12:42

diky vsem za reakce ke cteckam

ja jsem zaryty papirar, ctecku nechci, ale synovec snad bude spokojeny :)

Offline Lenka22
Avatar
1663 příspěvků moje polička 14. října 2020 14:23

Já používám na čtení už několik let aplikaci v mobilu Google Knihy play nebo jak se to... Jsem si na to tak zvykla, že už nepoužívám ani čtečku (moc velká) ani papírové knihy (nemusím do knihovny). Tak třeba to někoho bude inspirovat...Mobil si skoro nikdy nezapomenu, a tak mám pořád čtení sebou. Dá se v měnit velikost písmen i stránky, podsvícení apod. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 14. října 2020 15:02

Lenka22 taky hodne ctu v mobilnim kindlu :-) ale telefon se vybiji. ctecka ne, ackoliv ta podvicena asi vic(nemam)

Offline Myrtila
Avatar
3063 příspěvků moje polička 14. října 2020 15:14

Lenka22 taky hodne ctu v mobilnim kindlu :-) ale telefon se vybiji. ctecka ne, ackoliv ta podvicena asi vic(nemam)

​Ani ta podsvícená se nevybíjí nijak moc, pokud teda nesvítí na maximum. Já podsvícení nevypínám ani ve dne, a i tak mi Kindle 4 na jedno nabití vydrží cca 3 týdny častého čtení. Předchozí nepodsvícený vydržel o trošku víc, asi měsíc - a musím teda říct, že takhle dobře jel až do konce, měnila jsem ho jenom kvůli vykloktaným tlačítkům asi po 6 letech.

Offline Janulik03
Avatar
16756 příspěvků moje polička 14. října 2020 15:27

Pinot Noir ja mam poddvietenie a tlacitka. Je to staraherka ale mam ju rada ..ani netusim ci je to znacka nejaka cool len uz baterka nie je co byvala. Dotyk mi nevyhovuje tak budem pri nej pokial sa bude dat.