"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 17:24

mně skoro přijde lepší se nechat po nekomplikovaným zákroku odlifrovat domu, než bejt tři dny v nemocnici s nemocniční stravou a že teď lifrujou domu každýho co nejdřív, mi přijde celkem pochopitelný

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 17:51

Potrefenáhusa No tohle přesně říkala spolužačka co dělá na novorozencích. Dřív každá chtěla být doma hned po porodu a teď, když je druhej den pouští domů, tak tam zas chce každá druhá zůstat. Já to vidím stejně, co nejdřív domů i normálně natož teď. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 21:11

Renusatko Tak mne ani neslo o tu rychlost, spis o to, ze neneudelali zadnou pooperacni kontrolu a nic mu k tomu nerekli,proste hho pustili domu jen tak. A to mi po brisni operaci - ac laparo - prijde ttrochu o usta.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 21:35

Solathis Já vůbec nevím, co se kontroluje nebo jak po takové operaci probíhá propuštění. Průšvih  je, že měl komplikace a doufám, že se to brzy vyřeší a nebude z toho nic horšího. Chápu tvoje obavy i to, že je člověk naštvaný. Prostě nemocnice pracují v nouzovém stavu, nemyslím, že by něco zanedbávali, dělají jen nejdůležitější věci.

Ten náš syn byl na klasickém slepáku, zprávu jsem dostala poštou, protože nedostek místa, takže večer rychle dom, když je matka sestra. Dokonce jediné jídlo které po operaci dostal byl ráno pribiňák a k obědu polívku, žádné zatížení traktu, žádné čekání na vyprázdnění. Na nohách sotva stál. A ještě mi řekli, ať si stehy vytáhnu sama nebo ať si zajdem k dětské. A žádný nouzový režim nebyl. Nic se mu teda naštěstí nestalo, ale taky jsem měla strach, takže ti rozumím.

Jen si ještě vzpomínám, že týden po propuštění jsme odjížděli na dovolenou, prý letět může, ale být v klidu. No tak naše hyperdítě tam skákalo šipky do vody. Já na něj furt řvala a nějaká parta mladých se ptala proč chudák nemůže skákat. Vůbec mi nevěřili, že je 10 dní po operaci. Já celou dovolenou trnula, kdy pojedeme někde v Bulharsku do špitálu. To už je teda úplně mimo téma. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 21:55

Renusatko to mi pripomnelo, jak mi doktor, ke kterému jsem vyrazila na konzultaci z Prahy do Příbrami, rovnou tu ruku kuchnul. A než tam znova jet, ta mi prevaz udělala teta na chatě a stehy pak vyndaval muž. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:30

@Jennyfor Zkusila bych soukromou laboratoř Tilia ve Pcherách. MUDr. Soňa Peková

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:35

Dadoo Díky, taky jsem to zvažovala, když já ale nejsem pojízdná a osobní řidič aka synek je teď v tý karanténě. Musím dojet MHD a vzhledem k tomu, jak jsem pozadu s aklimatizací na situaci na bojišti, nejlépe co nejkratší trasou

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 07:00

Mám takú blbu otázku, aj v iných krajinách si ľudia šiju doma rúška, či len u nás?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 07:06

letfenixa Videla som, ze i v Poľsku a Nemecku so ľudia šijú. 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 07:20

letfenixa teď sem četla, že v USA taky prý doporučí nakonec roušky nosit a mají si je ušít sami 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 07:35

Ono kdyz to ma clovek nosit tak nejak porad na dobu neurcitou, tak ta spotreba jednorazovych rousek by podle me byla takova, te by tu spotrebu neuspokojili snad nikde.... ted teda nemluvim o zdravotnictvi, chirurg v rucne spichnute rousce z uterky na nadobi mi prijde k placi...

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:29

Gatita už mám morálny pocit, že na tie jednorazové majú nárok len tí v prvej línii

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:29

Magráta ešteže im to váš Babiš poradil!

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:36

Prosim, jakou velikost Birkenstock Big Buckle Madrid, kdyz mam gizeh 37 siroke (regular)?

Ty konakove objednavala myslim martek01 ? Jsi spokojena s barvou kuze? 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:38
Reakce na letfenixa:

Magráta ešteže im to váš Babiš poradil!

​Tomu jsme se včera taky smáli. Bez jeho rady Donaldovi, by byla Amerika v nevědomosti .

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:58

Lamicka ahoj, jj, mám je, jsou super! barva kůže je klasická hnědá, má teda docela patinu a myslím, že na ní bude vidět každej škrábanec. ale to mi nevadí

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:03

continuity To mi připomnělo, kdy se mi před lety udělaly takovy vředy na nohách (nechutný, já vím), s prvním jsem šla na chirurgii, protože jsem jednak nevěděla, co to je, jednak to hrozně bolelo a měla jsem teplotu, okoukla jsem, jak se to dělá, a další dva si "operovala" sama doma

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:07

letfenixa 

Myslím, že v jiných zemích teprve zjišťují, že v lékárně roušku neseženou... Nebejt Babiše, byli by jistě úplně ztracení

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:18

martek01 super, diky a mas svoji beznou velikost?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:20

Lamicka no u mě to to je divoký, mám každou nohu jinou. Mám něco mezi 38 a 39. A tyhle mám 39. Jako asi by mi 38 taky byla, ale mám radši, když jsou pantofle o krapet větší