"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:38

Kokoska Urcite jsou, kamaradka ma ddvojcata na stejne sskole... Takze ukoly by meli plnit kazdy na svem, ale byt pritomni ve stejnou dobu...

Offline Kokoska
Avatar
28310 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:40

Solathis a jak to teda funguje?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:41

Kokoska Blbe, kluk na skolu kasle, holka jede jak fretka. Asi jako bezne vve skolnim roce.

Offline Marika
Avatar
42 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:42

Nám ve škole doporučili nedávat za nesplněné práce pětky, ale uvést do bakaláře nehodnoceno. Pak se tedy může na konci roku stát, že sice nebudou mít pětku, ale budou nehodnoceni a budou mít odloženou klasifikaci na konec srpna. Což je prakticky to samé jako mít pětku a reparát. Ale já musím většinu žáků pochválit, snaží se (SŠ). A doufám, že moje požadavky jsou přiměřené, tj. ani málo, ani moc.

Offline Marika
Avatar
42 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:42

Nám ve škole doporučili nedávat za nesplněné práce pětky, ale uvést do bakaláře nehodnoceno. Pak se tedy může na konci roku stát, že sice nebudou mít pětku, ale budou nehodnoceni a budou mít odloženou klasifikaci na konec srpna. Což je prakticky to samé jako mít pětku a reparát. Ale já musím většinu žáků pochválit, snaží se (SŠ). A doufám, že moje požadavky jsou přiměřené, tj. ani málo, ani moc.

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:44

U nás zítra začíná dopolední on-line výuka i u druhého dítka a je to i prostorově dost náročné. Dvě děti potřebuji dva pokoje na výuku - dětský mají společný. Manžel potřebuje pokoj na neustálé conference cally. Já se asi závřu na záchod, ať mají všichni klid  Rozhodně nebude volna kuchyně, abych jim tu připravila obed.

Offline continuity
Avatar
33697 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:46

Kokoska kontakt s učitelem je pro učení samozřejmě nutný, ale hlavně školy, které doposud žádné on line systémy nevyužívali, to proste neumi. A je to peklo.

Takže jedna učitelka sjíždí internet a kde co najde, to na nás nahrne. Takže v květnu budeme mít tímto tempem udělanou celou učebnici, pracovní sešit a mrtě on-line testu. Máme k tomu povinne koukat na uciTelku, novou látku posle sice s vysvětlujícími videí z YouTube, ale osmileté dítě k tomu potřebuje ten kontakt, takže u toho sedím s ní. 

Ve škole by toho zvladli tak půlku. 

Druhá ucitelka má trochu rozum, ale zas vyučuje přes WhatsApp. Co se sranda, ale když to dítě ignoruje a pošle jenom vypracované zadání, tak ji to stačí. 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:47

MarcelaN jak přesně si představuješ vymahatelnost něčeho, pokud neexistuje povinnost mít email, pc (notebook, tablet, telefon...), internetový připojení?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:48

Jak se to dela s detma, co nemají doma/svůj počítač, připojení k internetu/tiskárnu? Tem pětky přece nasazet nemůžou, ne? 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:52

MarcelaN Ono ne každému studentovi jde o jedničky. Ty jsi trochu ovlivněná tím, že máš dcery a ještě dcery, kterým to jde jsou nadané a cílevědomé. Jenže to bude hodně malé procento. Taky si myslím, že bude hodně velký rozdíl gymnázium a odborná škola. Já s jedním dítětem nezmůžu nic a bylo to tak vždycky. Je na umělecké škole, ve svém oboru úspěšný, dokonce si i celkově dost už vydělává, takže známky vidí jako úplně nedůležité. Celé roky jede stylem nejmenší námahy. To je projít. Osobně je mi to celkem jedno, známky mi nikdy k ničemu nebyly a druhé dítě žádné známky nemá a taky žije. 

Offline continuity
Avatar
33697 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:54

Potrefenáhusa u nás se předpokládá, že děti, které nemají tiskárnu si ten A4 pracovní list asi přepisu do sešitu. Takže místo 10 slov, píše A4.

Dnes tam píšu. hned, jak se trochu uklidnim. 

Offline Kokoska
Avatar
28310 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:54

Boze, jak ja jsem rada, ze nemam deti skolou povinny! Nemate to lehke, kdo v tom litate.

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:56

Neznamkujem, len si znacim, kto mi odovzdal zadanie, je to rovnaké percento žiakov, ako pri práci v škole. Jedna kolegyňa posiela prezentácie a dáva on-line testy, hneď ten prvý týždeň, ako sme ostali doma. Nie sú oficiálne detailné pokyny k distancnemu vzdelavaniu, len doporucenie, že máme zadávať prácu v rozsahu týždenneho rozvrhu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:57

Renusatko nasi kluci si taky (ne)delaji co chteji, u tech plnoletych mam hlavne obavu, aby na ten rezim skolni dochazky byli pak zas schopni najet. nejake ukoly plni, maji i pisemky i znamky, no ale jedou v minimalnim rezimu, udelam jen to nejnutnejsi a az se mi chce..

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:18

Tak u nás jsou třeba alespoň zajištěné technické podmínky pro všechny 4 - máme 4 počítače a dostetecné internetové připojení, aby zvládli 4 videostreamy najednou. Ale ani tohle není všude samozřejmost. Já pořad doufám, ze kdyby se to opravdu nějak podělalo a kdybychom nebyli schopni tu školu poradně zaopatřit, že by snad učitele měli pochopení. O známky mi vetsinou nejde, ale s ohledem na prijimacky na víceleté. gym. příští rok to zase trochu resit musím ...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:18

continuity A nechceš s češtinou pomáhat? Já jsem češtinářka v důchodu a klidně ti/dítěti vše napíšu i s vysvětlením. Asi by to šlo vysvětlit i přes WA - jako videohovor. Můžeme se domluvit v SZ

Pomáháme mužově vnučce s matikou v 8.tř., když si doma nevědí rady se slovními úlohami s rovnicemi:)

Offline Lamicka
Avatar
13353 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:37

Prosim, poradite, nejake weby, kde bych si mohla nastudovat, jak by mela fungovat mala firma (do 10 lidi) na HO, pripadne nejake konkretni tipy na zjednoduseni prace a komunikace?  Dostala jsem domaci ukol... Jde o to, ze vsichni maji vzdalene pristupy, to funguje v pohode, ale doposud vse fungovalo spis zivelne a na domluve, ale vypada to na delsi dobu a je treba nastavit pravidla, reporty, timesheety... napadlo me, ze by continuity by vedela, kde se inspirovat. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:45

Potrefenáhusa mooraNa škole u dítěte v prvním týdnu učitelka zjišťovala, kdo souhlasí se zadáním přes net a má tiskárnu. Kdo nemá, musí vyzvedávat materiály v tištěné podobě jednou týdně ve škole. Domluva je tam indiviuální, podrobnosti nevím. Dítě je na prvním stupni, zadání jim chodí na edookit jednou týdně. Termíny odevzdávání jsou různé. Něco v průběhu týdne, něco jako referáty s delším horizontem. On-line výuka vůbec neprobíhá. Jen kdo potřebuje k něčemu výklad, spojí se s učitelkou. Učitelka aj nahrává výuku ve formě videí na youtube.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:52

continuity Jsem na tom podobně, jen s jedním dítětem. Už jsem to dnes nevydržela a učitelce slušně napsala, že to fakt nestíhám. Nevím, jak na to došla, ale myslí si, že děti jsou v 11 letech naprosto samostatné. Ale ani 11 leté dítě se samo nedokáže naučit nové učivo (nař. zájmena), nebo bez zkoušení nová slovíčka do angličtiny. Hrnou toho tolik, že to nemohli ve škole stíhat. Tak jak píšeš, posílají ještě různé odkazy a věci navíc, mají pocit, že se děti nudí a mají spoustu volného času. Od té doby, co je doma, tak např. nemá vůbec čas na čtení. Ale papír na vypracování referátu z přečtené knížky samozřejmě dostala. Už jsem solidně naštvaná. Toho dělám do školy víc, než do práce.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:58

continuity Já se těšila, jak si vedle v diskuzi probereme tu ekonomiku v čase korony a ty se tady zatím nervuješ se školou ... to mi je líto.....já už tu psala, nechala jsem to téměř plně na synkovi, nějak to jde, fakt už na to moje nervy nemají kapacitu

Dadoo učím krtka, píšu žábu