"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. března 2020 21:39

Krehutka kolegyně trpěla na zánět mocaku roky, opakovaně atb. Pomohla ji az léčitelka. Je tedy už dost alternativní, ale nam pomohla taky. Jsi z Brna, pokud se nepletu, kdybys měla zájem o kontakt, napiš sz, je nedaleko od Brna

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 24. března 2020 22:02

Poradíte mi prosím, co je podstatné u žehličky na vlasy? Určitě to tu už proběhlo mockrát, ale nedávala jsem pozor.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2020 23:04

Korsičanka Já tedy trochu zírám, jak to někteří učitelé drtí.

Učím na střední odborné předměty, ne všeobecné. A zatímco pro matikáře, češtináře nebo jazykáře je "jednodušší" dávat různá procvičovací cvičení, já nic takového zadávat nemůžu. resp. velmi omezeně.

Tak jsem zadala třeba sestavit denní jídelníček pro devadesátiletou babičku bez zubů, sestavit typicky českou snídani pro vzácnou návštěvu ze zahraničí, nebo prostřít nědělní stůl, vyfotit a odeslat  nebo naplánovat reklamní leták pro nově otevíraný hotel.. Ale žádný velký stres, ty moje předměty nejsou tak složité. Myslím, že tohle se doučí snadněji, než ty všeobecné.

Končící ročníky mi mají posílat písemně zpracované okruhy (v bodech, nesnáším tu vatu okolo)

nějaké texty, prezentace, odkazy jim k tomu pošlu, ale nešílím.

Navíc.. morálka je mizerná, ze třídy navázali kontakt tak 2-3-4. Lepší psou prváci a končící, ale taky bída.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 24. března 2020 23:44

Dadoo Popiš jídelníček pro devadesatiletou bez zubu, myslím, ze moje babička by te za nej umlátila protézou

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2020 23:52

Potrefenáhusa no jo, když musíš vymyslet něco specifického

Příště to bude zase žlučníkář nebo diabetik :-)

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 25. března 2020 06:56

Dadoo Děkuji, děkuji, děkuji. Moc si mi svým příspěvkem pomohla.

Mám třídu o 16 studentech. Pravidelně komunikuje 5 o zbytku nevim. Ale i přesto, že se snažím,to jejich domácí samostudium hodně zjednodušit, jsou některé úkoly velký problém. Např. Rozepiš ideální harmonogram dne stredoskolaka v karanténě(nezapomen na hygienu, relaxaci, pripravu do skoly...) nebo natoc pantomimu tema:klasicka lidova pisen (poznam-li ji, dostanou bonusovou jednicku).

Do toho ted prisli s napadem on-line vyuky a to si uz neumim vubec predstavit.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 25. března 2020 07:06

0zero7 Je to jak píše Viktorka, odjet může bez problémů. Nevím teda, pokud by letěla, tak snad jí nezruší let, to se teď taky často děje. Po zemi zase nevím, jak je to s průjezdností uzavřených států, ale třeba Rakousko je 100% ok na průjezd, jen musíš podepsat, že nebudeš zastavovat. Nejlepší pro ni bude kontaktovat před odjezdem španělské velvyslanectví a zeptat se, oni budou mít přehled. 

Můj muž teď řešil dost zapeklitou situaci, vrací se jim Japonec s rodinou (=velké kufry) do Japonska, ale let mají z Vídně, koupený půl roku. Tam se ovšem nemá jak dostat, protože přes hranici ho pustí leda pěšky. Možnost, že by letěli z Prahy do Vídně nešla kvůli kufrům, které jim nepřeloží, museli by opustit letiště-a to by ho zase jako Japonce nepustili....no bylo to napínavé. Nakonec se podařilo japonské agentuře, u které kupovali letenky, navázat na ten původní i let z Prahy, ale bylo to dost komplikované. 

Teď zase psali o rodině, co se vrátila letecky z Kanárů, odlétali taky z Vídně, ale zpáteční let jim zrušili, tak se museli vrátit do Prahy. Žijí v Brně a auto jim zůstalo viset ve Vídni na letišti....

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2020 08:51

Dadoo Tak si to přesně představuju! Jsem přívrženec Sudbury Valley School = zjednodušeně ať se děti učí, co je byví, a ostatní nutné předměty k tomu svému přirozeně přiberou. Protože to, co nás nebaví (mě např.matika, fyzika, chemie), tím se nebudeme v životě zabývat. Takže je otázka, zda právě ten tvůj předmět není důležitější než ty ostatní, když to bude jejich pracovní náplň! A sem s jídelníčkem pro bezzubou babičku, šup, šup, hodí se i těm s umělým chrupem(vypadává, nedrží...)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. března 2020 08:57

Korsičanka mnooo.. Zrovna z té třídě odpověděli dva a Teda.. Chudinka babicka

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. března 2020 10:09

Dadoo tzaziki A to ještě dnes vyšel na seznamu článek Dobrá zpráva pro školáky, na známky zapomeňte, propadlíci letos nebudou. Tak já čekám, že morálka i těch pár posledních ještě klesne. U nás to vyvolalo velkou radost a přeposílání.

Offline Catherinne
Avatar
9837 příspěvků moje polička 25. března 2020 10:14

Renusatkopromiň, ale

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. března 2020 10:19

Catherinne Já to mám doma v přímém přenosu. Syn byl celý leden nemocný, v únoru pokazil co mohl a teď nedělá nic. Jelikož ale vyhrál několik soutěží, tak mi přijde, že se mu učitelé snaží pomoct, aby si známky vylepšil. Ovšem jejich i naše snaha je úplně k ničemu. Až se vrátí do školy, tak už mu bude 18, ale jak koukám, tak jen na papíře. 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 25. března 2020 11:45

nonemy muzu taky poprosit o kontakt do sz? Kolegyne uz hleda cokoliv alternativniho kvuli hormonum.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:15

Emi Biooo včera dorazilo, Nosní krém už moc nepotřebuju, jupí! Ale vzala jsem tam Bachovy květy RESCUE NIGHT TROPFEN a ty mě uspaly stejně jako lexaurin i přes čůrací pauzy na celou noc A určitě zdravěji! Díky za radu - jsou super obchod a rychlí dodejci navíc!

Offline MarcelaN
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2020 13:20

Dadoo tzaziki mě hrozně překvapuje že píšete, že ze studentů odpovědělo třeba 5 a další se na to vykašlali. Jaký jste jim stanovily postih za neodevzdání prací? Třeba my jsme 2 dny po uzavření škol dostali přesnou klasifikaci, jaké známky budou udělovány za nedodání/pozdní odevzdání/atd...neexistuje se "neozvat", nechce- li dcera dostat špatnou známku...jde o střední školu a jedou teda fakt jak fretky. Vidím na bakaláři každý den nové známkyu každého zadání mají vždy den+hodinu do kdy odevzdat 

Offline Kokoska
Avatar
28304 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:26

Taky se divim, ze nekde je ta skola pres pocitac v podstate dobrovolna. Porad je to skole a nesplnene ukoly, ne? 

Ovsem zajimalo by me, jak ee to dela, kdyz je v rodine vic deti na jeden pocitac a mely by u nej byt "ve skole " ve stejnou dobu. Nebo si zadani muzou vyzvednout a ukoly odevzdat kdykoli? Kontakt s ucitelem neni nutny? Fakt by me to zajjmalo, moc si to neumim predstavit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:31

Kokoska ja myslim ze nikde neni povinnost zaku/studentu mi k dispozici neustale pocitac/pripojeni. tim padem to ani nemuze byt plosne povinne, distancni vyuka na ZS imho neexistuje, tezko to silou vymahat..

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:32

Korsičanka To je prima, mám radost, že jsi spokojená. Mám s tím obchodem dobré zkušenosti, mají velký výběr a u všeho je dobře popsané složení. Ty Bachovy květy si zkusím zapamatovat pro sebe pro příští objednávku. 

A takové rychlé zlepšení u nosu je úžasné

Offline Kokoska
Avatar
28304 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:33

viktorka_od splavu nemyslim povinne, ale jestli treba nahodou nejsou dve deti, ktere maji moznost byt v kontaktu se skolou ve stejnou dobu.

Offline continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:37

Já jsem s tou školou úplně v pr.eli. dnes přišly přihlašovací údaje do třetího on-line portálu. Prý už je poslední, což mě dost vyděsilo, protože je to strašné, navíc se počítá s tím, že jim budeme tisknout pracovní listy. Nová látka z matiky  test na slovní druhy, u kterého mi ditko brecelo, že to vůbec nedělali. Já česká zájmena neumím. napsali jsme učitelce, že neumíme, tak prý posle vysvětlení, ale ta látka v učebnici vůbec není!

Starší dostala v angličtině úkoly na každý (!) den a na dnes měla přečíst první kapitolu z Malého prince. Je to prý zjednodusene, ale neumí k tomu gramatiku, nemá slovní zásobu. Přišla, že s tím chce pomoct a po 20 minutách jsme byly ve třetině, tak jsem to odpískala. Co dělají rodiče, kteří anglicky neumí vůbec?

Přitom by se i ucily rádi. Dnes jsem vstávala pozdě a ráno sami vstali a začly se něco učit.

Ale to předpokládá, že to nebude každý den v jiném systému a další věci ještě emailem a budou to věci, které alespoň trochu navazují na to, co dělali ve škole..