"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 00:30

Mohučanka 

A co to vzít z gruntu - rozpárat, vybrat, vyprat a vysušit a nacpat čistou výplní?

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 00:41

Mohučanka A ještě ho můžeš nechat v zimě venku zmrznout, proti roztočům.

Chudák medvěd, ten si ještě zažije

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 03:11

Mohučanka Jako kdyz uz vim,o cem.je rec, tak bych ho uvazovala vycistit vanishem na koberce, smicha se to s vodou, udela se takova pena a ta se vetre do toho medveda....Nebo zkusit tepovac na calouneni, kdyby jsi mela po ruce.

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 17:03

Chtěla bych brat nějaký omega 3 ,asi raději kapsle. Máte někdo tip jaký jsou nejlepší?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 21:51

kde by tak v rusku mohla být oblast foneticky přepisovaná jako čajkovka/schaikowka/schajkovka? googlím a nenacházím.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 22:09

Jiná Realita čajkovku bych přepsala spíš jako Tschaikovka, ale nenašla jsem taky. Našla jsem jen město Čajkovskij v Permském kraji

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 23:15

Jiná Realita Já píšu z mobilu, tak jsem na to lina zkoušet, ale hledala bych to v azbuce (nejjednodušší napsat si to v google translatoru)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 23:18

Potrefenáhusa jenže já právě nevím, co dát do toho translatoru, protože to každý píše jinak :/ mám dojem, že to je takové to, jak každý opisuje od každého, ale nikdo se nikdy nezamyslel nad reálným místem. něco tam ale zkusím plácnout.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 23:31

Jiná Realita Našla jsem jenom Čajkovku (Shaykovka) leteckou základnu, u Kirova, Kalužská oblast. To asi nebude ono?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 23:33
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 23:34

Jiná Realita

Na ebay jsem našla toto 

následně toto 

 a pak jsem našla toto

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 00:09

barbucha ha! to by mohlo být ono. je to nějaká oblast, kde se odehrávaly boje v r. 1942 což nebude to anisovo u moskvy, které našla dadoo, ale spíš tohleto. budu dál pátrat.

děkuji všem Dadoo Estara Potrefenáhusa za plodnou spolupráci! :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 00:58

Jiná Realita mne to skoro přijde, že je to všechno jedno místo.. Jihozápadně od Moskvy. Jde o letiště, zřejmě bývalé vojenské.

Zajímavé, to mě bavi

ZZnovu jsem koukla a je to i v mapě. Airbase Shaikovka. Vojenská zakladna

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 10:28

Dadoo jo, nakonec jsme si to dala vedle sebe a je to někde tam okolo všechno.

no zase hledám hřbitovy je to asi fakt divný, ale třeba jsem náhodou narazila na fotku tohoto muže, jmenuje se helmut arpke, a mě prostě fascinují tváře lidí, kteří jsou dávno mrtví, a nutí mě to o nich něco víc zvědět. helmut arpke byl nositelem rytířského kříže, umřel moc mladý na následky zranění po boji u čajkovky. a mě v mém divném zájmu zajímá, jestli se dá zjistit, kam ho pohřbili. ne že bych mu chtěla přivézt kytku na hrob, prostě...mě to zajímá. jestli se vrátil do vlasti, jestli vůbec byl identifikovaný a podobně.

možná jsem měla být archeologem nebo něčím podobným, mě by to snad asi bavilo

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 10:33

Jiná Realita a muzu te poprosit, kde tyhle info hledas? Je to dostupne na internetu? Nejake seznamy vojaku, zjistit presneji kde kdo slouzil? Muj deda se behem 2.sv. valky pohyboval v zahranici (na zapade) neco trochu vime, ale chtela bych se dozvedet vic. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 10:46

Lamicka zatím jen běžně dostupné věci, na něco narazím a pogooglím, případně pošlu dotaz, jestli se daná osoba třeba vyskytuje na určitém hřbitově (pokud má jméno, seznamy mají). nic sofistikovaného. ale jestli jsem to správně pochopila, ty hledáš čecha na západní frontě? to by mělo být výrazně snadnější, pokud záznamy nějak nezničili komunisti. hemlut a ostatní zemřeli na východní frontě, kde se nedá najít nic moc, stovky tisíc lidí leží pořád bezejmenných někde v ruské půdě.

momentálně se chystám najít někoho, koho bych mohla otravovat systematicky. zajímá mě třeba, jak je možné, že na hřitovech je pohřbený člověk, u kterého znají jméno, den úmrtí, ale ne den narození - je to častější jev, než jsem myslela. přece museli mít nějaké seznamy, záznamy, archivy, matriky...

a na americkém hřbitově v lucemburku leží dost lidí, kteří mají očividně česká jména, což by mohlo být opravdu zajímavé pátrání.

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:06

Jiná Realita a to myslíš vojenské hroby? To mi přijde logické - spolubojovníci padlého věděli jak se jmenuje, i kdy ho zabili, ale kdy se narodil už ne.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:12

SunEclipse jenže tohle jsou hřbitovy, kam se pohřbívají exhumované ostatky, ne nějaké divoké hřbitovy, kam se pohřbívalo hned po bitvě, kde by to bylo logické. ale pokud se pohřbívá nalezené tělo na základě "psích známek" nebo prostě za dvacet let slučují hřbitovy, tak by mohly být nějaké matriční záznamy apod.? pokud nebyly zničeny bombardováním nebo nevyhořely. určitě je to kombinace různých možností, ale zajímalo by mě to.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:17
Reakce na Tak Betty:

Chtěla bych brat nějaký omega 3 ,asi raději kapsle. Máte někdo tip jaký jsou nejlepší?

​Mám olej z trščích jater od Moellers. Dá sa bežne kúpiť v lekárni, chuťovo nič moc ale tak mne vadia i kapsle takže je to jedno.Kapsle mám od firmy Solgar, objednávam ich ale z US, pretože táto značka sa u nás kúpiť síce dá, ale za výrazne vyššiu cenu. Mám od nich i tráviace enzýmy a som spokojná. Tráviace enzýmy, multivitamín neogen a omega 3 mám i od firmy Reflex, taktiež spokojnosť. A nedávno som čítala, že užívanie CBD oleju a Omega 3 oleju vzájomne zvyšuje ich účinnosť, tak si teraz chcem nejaký kúpiť.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:19

paktofonika Tak Betty möllers má i kapsle.