"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Tak Betty
Avatar
4943 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 11:44

nefunguje mi odkaz od Aleanor , hlásí mi to chybu

Offline coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 11:49

Pinot Noir A byly blbý kecy? Mně jde hlavně o ty instituce, který mi sem tam něco posílají poštou, třeba novou platební kartu, roční výpis z pojišťovny apod.

Takže na to asi peču a udělám to, až se mi bude chtít

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 11:50
Reakce na Tak Betty:

nefunguje mi odkaz od Aleanor , hlásí mi to chybu

​Mně taky nefunguje.

Offline Tak Betty
Avatar
4943 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 11:59

barbucha v žádným prohlížeči

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 12:05

Prosím neexistujú záznamy z ruských lágrov, ale nie PO vojne, ale počas vojny?

...a nie sú nejakí ľudia, ktorí by sa živili vyhľadávaním v takýchto všetkých zoznamoch? Mne to vždy uženie solídnu depku. A musím sa s tým popárať.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 12:54

slniecko zkus propátrat tyhle stránky http://gulag.cz/ jestli tam nenajdeš nějaké informace, podle mě je problém v tom, že Rusko asi nemá otevřené, natož zpracované, všechny archivy a navrch se s touhle částí svojí historie ještě zdaleka nevyrovnalo 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 12:57

corallineNevzpomínám si, že by to někdo řešil. Dokonce si pamatuju, že když mi vypršela platební karta, poslali mi z banky novou a teprve tehdy jsem si uvědomila, že jsem už dva roky vdaná a měla jsem změnit příjmení, protože na nové kartě bylo pochopitelně to původní. Tak jsem do banky volala a oni se mě zeptali, jestli mi to moc vadí, že to můžeme pořešit až příště. Tak jsem měla celé další čtyři roky kartu s nesprávným jménem ;) Adresa je, uznávám, horší, tam by člověk fakt mohl o něco přijít.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:02
Reakce na Aleanor:

​Záznamy z koncentráků se dají dohledat zde

​Mně to funguje. Našla jsem, díky. Je to fascinující a svým způsobem hrozivý. 

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:38

coralline Pritel to takto nenahlasil pojistovne a stalo ho to 6.000. Dokonce uvazoval I nad nejakou stiznosti, ze ho meli kontaktovat jinak, ale nakonec se na to vykaslal.

Offline Aleanor
Avatar
53 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:39
Reakce na Tak Betty:

barbucha v žádným prohlížeči

https://collections.arolsen-archives.org/en/search/

A takhle? Mně normálně funguje, mám chrome.

Offline Pavlena
Avatar
6539 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:46

Karja  To je hukot tedy..!! Jen za nenahlaseni nove adresy??

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:48

Pavlena Samozrejme ze ne! Mel nejaky nevyrizeny veci k autu a proste mu nechodily dopisy ze:-D. 

Offline Pavlena
Avatar
6539 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:54

Karja A jo, tak to pak jasne.. jsem to spatne pochopila. 

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 13:58

Pavlena Jojo, ale stejne z toho byl nevrlej, protoze na nej meli tel. cislo I email, takze nejaka moznost ho kontaktovat jinak byla, takhle mu behem roku naposilali tri dopisy obycejne na starou adresu a vyrizeno.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:04
Reakce na Potrefenáhusa:

slniecko zkus propátrat tyhle stránky http://gulag.cz/ jestli tam nenajdeš nějaké informace, podle mě je problém v tom, že Rusko asi nemá otevřené, natož zpracované, všechny archivy a navrch se s touhle částí svojí historie ještě zdaleka nevyrovnalo 

​No, to teda nevyrovnalo...

Viem, že nejko posielali zoznamy ľudí, ktorých pozbierali po vojne, ale môjho deda zdekovali počas vojny (počas jeho úteku pred koncentrákom....hovor mi o irónii osudu) a ako prežil to (podarilo sa mu ujsť), ale tiež o tom nechcel hovoriť.

Otvorila som to a zas zavrela, to sa nedá, toto...

Asi im skúsim napísať. Vďaka!

Offline Tak Betty
Avatar
4943 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:04

Aleanor děkuji

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:08

slniecko nedá. Ale napsat zkus, jestli by ti s tím neporadili, třeba na koho se dál obrátit a kde hledat. Ale Rusko na tyhle pátrání fakt zatím není moc spolupracující země

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:09

slniecko jinak já jsem se gulagovou literaturou jednu dobu dost zabejvala, přečetla jsem kde co a je to strašný moc, mně to přijde skoro snad ještě horší než ty německý koncentráky, jestli teda něco takovýho vůbec jde srovnávat 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:23

coralline Nikdy jsem nevyřizovala hned nic ani se změnou bydliště a ani se změnou příjmení. Do banky jsem to nahlásila, až když mi končila platnost platební karty, všechny ostatní instituce se nějak ozvaly samy, kdyžtak poslaly e-mail.

Offline coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:37
Reakce na Karja:

coralline Pritel to takto nenahlasil pojistovne a stalo ho to 6.000. Dokonce uvazoval I nad nejakou stiznosti, ze ho meli kontaktovat jinak, ale nakonec se na to vykaslal.

Alena_In Jenže když to má dopadnout takhle, tak zrovna e-mail nepošlou...

Díky za zkušenosti, oznámím jim to pak v klidu s novým OP.