"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:23

Isca Kup si německou gramatiku od frause, taková žlutá, tam je teorie i cvičení a přijde mi lepší než leda, neni pro samouky, prostě učebnice a pak je k nezaplacení na opakování Cvičebnice německé gramatiky od Doris a spol, taková tlustá A4 bichle, kde sou jen cvičení. Na jedný straně úkol na druhý řešení, a můžeš jet furt dokola..

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:26

Isca 

 

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:27

711990 ještě byla zelenina, ovoce a nějaký pionýři, ale nejdou mi sem sdílet fotky z aukra

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:28

žluťásek pamatuju si trochu chutnejsi ale ja jsem byla hrozne zrava

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:34

Ounz dynda Děkuju oběma, snad mě stav nouze konečně nakopne.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:44

žluťásek jee tak pionyry si pamatuju! Ale ty kolace sou nejlepsi

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 14:09
Reakce na Mohučanka:

Nevíte, kde by se dal vyčistit velký plyšový medvěd? Určitě má na výšku tak nějak lehce přes metr. Dostala jsem ho před 35 lety a bohužel, jak se u nás doma nic nevyhodí, tak ho teď vyštrachala dcera. Akorát že medvěd je chudák celý zešedlý a zaprášený, no trochu eklhaft. 

(Manžel navrhoval, že ho vypereme a usušíme doma, ale do naší pračky by se vešla tak možná medvědova hlava, a ještě by jí tam bylo těsno.)

​Jestli ještě medvěd žije,  tak já bych ho vzala aktivní pěnou, co je  na čalounění,  hadříkem nebo kartáčkem a pak po uschnutí vyluxovala. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 14:34

Bledule žije

Mám doma nějakou aktivní pěnu na čalounění, ale je na ní spousta varování, že je jedovatá, tak se bojím ji používat kvůli dětem a zvířatům v domácnosti...

On má taky ten medvěd celkem dlouhé chlupy, to jsem zapomněla napsat. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 14:43

Mohučanka jakze je velikej?

ja zrovna byla v ty pradelne vysusit v susicce perovku tak sem tu pracku okoukla a tak metrovej by se tam vesel....

zrovna tam nekdo pral obri tuhej koberec

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 15:51

Zarinya strašně

Teď jsem omrkla veřejnou prádelnu u nás a do pračky na 14 kilo se dozajista nevejde...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 18:28

Mohučanka v tom pripade pockat na leto a ostrikat ho hadici.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 19:04

Mohučanka A co normálně mýdlem? Nebo nějaký tep na koberce?  Nevím,  jaké je složení.  My jsme kdysi prali ručně modrého kocoura.  Chlupy měl jako leskymo a pak jsem ho rozčesávala. Ale ten nebyl tak velký. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 19:46

žluťásek Jezis, to chci! To byla v prvni tride moje oblibena cinnost, mnoziny s magnetama a pak jsem je jeste za odmenu mohla jit se soudruzkou ucitelkou uklidit!

Ale ted teda vaham, jestli si to pamatuju uplne spravne, ja bych se vsadila, ze jsme meli svestky,hrusky,  jablka a tresne? 

Jinak k tej matice, tady se na nekterych skolach uci neco jako Hejneho metoda a jsem z toho nenadsena, fakt by me zajimalo, jestli to pomaha detem k lepsimu pochopeni matiky, mne osobne to prijde jako spoustu nesmyslnych a zbytecnych kroku navic. 

Nastesti blbym rodicum k tomu posilaji videa, ale doma to deti jeste ucime klasicky, coz pak vede ke skolnimu konfliktu, nebot to obcas nevyresi spravnou metodou

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 20:03

Setare Ano, my jsme měli taky ovoce, které jmenuješ. Strašně se mi to líbilo a moc jsem je chtěla mít doma.

Offline Lamicka
Avatar
13348 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 20:11

Mohučanka ja bych ho vyprala zlucivym mydlem ve vane a nechala uschout. Moje mama to tak delala se vsemi obrimi plysaky.

Online Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 21:55

Mohučanka Asi bych to udělala tak jak radí Lamicka a potom ho osušila fénem, aby se ty dlouhé chlupy při pomalém shnutí neslepily dohromady. Taky je otázka co je uvnitř medvěda, jestli to dobře uschne.

My jsme jednoho plyšového pejska museli operovat, protože ta hmota uvnitř neuschla dobře, pejsek se začal nafukovat a bylo třeba jednat, takže jsme mu rozpárali břicho, vybrali starou hmotu a znovu vycpali.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 22:00

Setare nebot to obcas nevyresi spravnou metodou 

tjo já měla za to (v reálu jsem se s tou metodou nesetkala), že tam je pak jedno jaký postup dítě použije, že by to mělo být právě volnější. to lpění na "správných postupech" mi připadá typický hlavně pro učitele, kteří sami matematice nerozumí

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 22:08

Setare Pinot Noir 

ovoce já jsem ho milovala, bylo strašně krásný!

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 23:20

Ja myslela, ze se tu bavite o tom, jak vyprat medveda, tj. Ty chlupaty kabaty, jak tu leti, pak chvili, ze perete nejake kozesiny ci dekoracni chlupatinu na zem. Najednou ctu Bledule prispevek o prani modreho kocoura a okamzite se mi vybavi, jak jsme koupali kocku ve vane, pote co spadla do mocky, coz me tato asociace dovedla celkem ke zdeseni, co se tady deje, ale jsem rada, ze po rozparani bricha psa vim, o cem je konecne rec a jsem mnohem klidnejsi!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 23:45

Karja

Díky všem. Nejspíš medvěda vyluxuju a trochu pošudlám mýdlem, aby moc nenavlhl a " velké prádlo" nechám na léto.