"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:38

coralline Přestože jsem České spořitelně nahlásila novou adresu (až po novém OP) , tak mi stejně část korespondence posílali vytrvale několik let na starou adresu, což bylo naštěstí k rodičům. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:44

Isca od té doby, co jsem v jedné takové finanční skupině pracovala a vím, jak vypdají informační systémy a jak funguje provázanost mezi nimi, mě to vůbec nepřekvapuje :)) 

Offline coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 14:50

Isca Tak účet u tohohle ústavu jsem naštěstí už dávno zrušila

Kamarádce takhle posílali upomínky, že zapomněla doplatit pár šušní na kontokorentu, na její dívčí příjmení, ačkoli ostatní korespondence jí normálně chodila na vyvdaný. Málem z toho měla průser. Prej to měli ve dvou různých databázích

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 15:32
Reakce na Aleanor:

​Záznamy z koncentráků se dají dohledat zde

​Děkuju, našla jsem dědečka

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:04

coralline Jediný fakt důležitý je zdravotní pojišťovna, tam se musí hlásit do pár dnů. Já jsem jim volala ještě ten den, paní mi řekla, že jim to tak či tak nahlásí úřad, ale až budu mít nový doklad, že si to mám pro jistotu zkontrolovat.

Pak leda jestli pobíráš nějaký příspěvek ještě. Já jsem musela hlásit změnu na Úřad práce, kvůli rodičáku.

Zbytek jsem si postahovala různý formuláře, ale ještě je mám od léta připnutý magnetem na lednici

Offline dzizisketa
Avatar
7375 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:05

žluťásek

TTak to sice pozdě, ale i tak srdečně blahopřeji! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:07

mám takový přízemní dotaz.

úplně strašně mi pukají rty. nebo ne pukají, ale loupe se mi z nich kůže. začíná to být extrémní, několikrát denně se sloupne vrstva. bolí to jak čert, vypadá to hnusně. je jedno, čím to mažu, problém je očividně vnitřní.

neměl jste někdo podobný problém, a nemáte nějaký tip, čím by to mohlo být, kam jít, na koho se obrátit? nahodilé kolečko po doktorech plné nenápadných narážek na hypochodrii nemám sílu momentálně absolvovat, potřebovala bych mít aspoň podezření na něco konkrétního.

poslední dobou žiju docela opravdu na svoje poměry zdravě, snažím se hodně pít, určitě to není dehydratace. nejsem vegetarián, jím tuky, zeleninu, omega3, snažím se na moje poměry relativně dost spát (aspoň 6 a půl hodiny, někdy sedm a snažím se to prodlužovat a chodit spát čím dál dřív). ale prostě - tělo očividně říká sorry, něco je blbě.

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:07

dzizisketa K tomu přestěhování?

Offline dzizisketa
Avatar
7375 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:39

žluťásek

AA sakra! Tady se furt jen naznačuje, tak jsem chtěla být důvtipná, a takhle to pak dopadá. Radši se vrátím k mateřské omezenosti, tam žádná faux pas nehrozí 

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:44

dzizisketa jen mi obyčejně končila platnost občanky, tak jsem se konečně dokopala i ke změně trvalého bydliště, abych nemusela jezdit volit přes půl Prahy

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:47

Jiná Realita zkousela jsi b komplex? 

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 16:53

Jiná Realita Taky jsem chtěla doporučit vitamín B. 

Offline Pavlena
Avatar
6539 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:25

Jiná Realita me se to deje z nedostatku vitaminu nebo pri bezne nemoci (viroza, nachlazeni), ale jak pises, mas asi vitaminu dost..

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:32

dzizisketa No nevim, materska omezenost prinasi ruzny fopa....ja jsem minuly tyden ze slusnosti koukla jedne pani od nas ze vsi do kocarku a prvni slovo bylo ,,jezismarja,, ja se zalekla, jak to bude zase maly...kamosky asi nebudeme....

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:42

Lamicka Garfie Pavlena 

já si právě jinak nemocná nepřipadám, tedy sem tam trošku škrábání v krku a jsem unavená, ale to jsem celý život, stav "jsem zdravá a fit" jsem v podstatě nikdy nezažila, nebo minimálně posledních deset let ne.

zkusím ten b komplex, a když to nezabere, asi mi nezbývá, než naslepo obíhat doktory. 

Offline Zu
Avatar
2520 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:46

Jiná Realita B-komplex forte a zkus se poinformovat na další vitamíny +nasnaž se udržet tu odlupující kůži mazáním, ale pokud to nemáš rozpraskané do krve ještě, zkus se té kůže zbavit jemným peelingem, cukr, logr, jemný zubní kartáček a pak to promazávej. 
Edit: ještě mě napadá pangamin, ale nemám s ním zkušenost. 
ale mě se to teď děje také, u mě je to počasím, lupy, vlasy mi každý podzim padají a díky stresu mi během snad hodiny praskly oba koutky a mám rty asi jako ty :(

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:47

Jiná Realita ja to tipuju na mykozu. Zkusila bych canesten.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:50
Reakce na Potrefenáhusa:

slniecko jinak já jsem se gulagovou literaturou jednu dobu dost zabejvala, přečetla jsem kde co a je to strašný moc, mně to přijde skoro snad ještě horší než ty německý koncentráky, jestli teda něco takovýho vůbec jde srovnávat 

​Ani sa nepokúšam...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:54
Reakce na Potrefenáhusa:

slniecko jinak já jsem se gulagovou literaturou jednu dobu dost zabejvala, přečetla jsem kde co a je to strašný moc, mně to přijde skoro snad ještě horší než ty německý koncentráky, jestli teda něco takovýho vůbec jde srovnávat 

​já jsem to četla už na nižším gymplu, takže na základce v podstatě, u dědy v knihovně byly nějaké knihy o gulagu. už si to naštěstí moc nepamatuju. jen to, že mě to zasáhlo. matka mě u toho jednou načapala, naznala, že nejsem normální (ne, to nejsem), a knihy vyhodila do popelnice.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:55

Zu ice zítra valím do lékárny.

mykóza to asi spíš není, mám se rty problémy odjakživa, pořád takové přesušené a nedobré, jen teď je to fakt extrém. a to jsem myslela, že zlepšením životosprávy se to zlepší :(