"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 18:36

brrr to je dobre, ze to nekdo konecne pochopil, ze obe metody je potreba kombinovat. Hejneho matematika se mi moc nelibi, ale pokud by to melo moje dite takhle nakombinovane, tak by to bylo super! Taky je potreba, aby se rodice doma nesnazili vysvetlovat, kdyz tomu nerozumi. A od deti je zase dulezity, aby pri hodine trochu davali pozor, jinak ukoly fakt neudelaj.

Takhle jsme v praci resily ukol pro prvnaka! a nebyly jsme schopne se dobrat vysledku:D dokonce sme z toho vyrobily soustavu rovnic...no ukazalo se, ze dite bylo jen trouba a nepochopilo zadani:D byla to proste jen nejaka scitaci tabulka

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 19:13

brrr No ja si myslim, ze ten problem v mym okoli proste prinesl ten prechod z jedne metody na druhou no....

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:31

Karja Syn měl do 4. třídy klasickou matiku. Potom přešel na jinou školu a má Hejného matiku. Já tomu nerozumím vůbec. Bohužel už jsme v přípravě na přijímačky narazili na to, že si neví vůbec rady s klasicky zadaným příkladem. Dost mě to štve, protože násobit uměl už ve 4 letech a na matiku byl hodně nadaný. Po Hejného metodě je to spíš naopak.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:31

Mám dneska nějaký útlum a potřebovala bych něco vymyslet do jednoho projektu. Napadají vás v Praze fotogenická místa, kde blízko sebe leží dvě lokality, z nichž jedno je echt profláklé a turisty vyhledávané a druhé tišší, neproudí tam davy, ale je krásné? Jako třeba Pražský hrad a kousek dál Nový svět. Nebo Staromák a Haštalská čtvrť.

.Předem děkuju za tipy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 05:47
Reakce na žluťásek:

Ounz já taky nechápala, co na nich ostatní nechápou. Vždyť je to namalovaný, jasnější už to být nemůže. Ale asi to někoho mate? 

​mnoziny mi mi prisly naprosto trivialni, i kdyz stejne jako Kokoska nechapu k cemu mely byt prvnakum dobry, kdyz to pulka deti (a asi i rodicu:-)) nechapala scitat umi kazdy od tri let..

navic to asi vazne nema s matikou nic spolecneho, protoze na tu jsem naprosto tupa

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:07

viktorka_od splavu Tak množiny zakroužkovanejch jablek a hrušek jsou jenom předzvěst oborů hodnot a definičních oborů u rovnic a nerovnic, například, podle mě některým dětem zlepší schopnost imaginace, která je v matice důležitá, třeba líp pochopí co vlastně se počítá a proč, nevim proč by to nemělo s matikou mít nic společnýho.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:17

999 nevim, jestli je magistrala fotogenicka (ikdyz, kdo umi fotit, si s tím asi poradí) a kousek od ni je krasny maly park Ztracenka. To je jak vstup do jineho sveta. 

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:33

jinx Děkuju, to vůbec neznám.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:36

999 cela ta oblast je super, vcetne vily Antonina Dvoraka, cela ctvrt fakult... bozi misto na prochazky

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:59

Tak to je super, vyrazim se tam podívat.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 08:20

999 souhlasim se Ztracenkou i celým Albertovem a ten kontrast by mohl být spis oproti Vyšehradu (který miluju, ale je proflakly)

Nebo k Vyšehradu ještě - za Jedličkovym ústavem je klidný malicky park s nádherným výhledem, ale není tak upraveny a hezky jako Ztracenka

a pod nim, v ulici Pod Vyšehradem, dřevěná zvonice a kaple

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 08:53

Tulipe Děkuju :-). Mě k tomu Vyšehradu ještě napadly ty kubistické domy pod ním, jen si to tam musím dojít projít, abych to nějak časově odhadla :-).

Offline Samantha
Avatar
1801 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 10:54

999 Tulipe 

ad Nebo k Vyšehradu ještě - za Jedličkovym ústavem je klidný malicky park s nádherným výhledem ... výhled nádherný

A když projdeš myší dírou do Podolí, tak několik opravdu parádních (fotogenických) domů.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 10:58

999 von i ten Apolinář je strašně krásnej 

ještě me napadnul kostel svaté Anny a Anenské náměstí s divadlem Na Zábradlí, tam taky chcípnul pes a je to tam docela malebný, Řásnovka se tu už myslim zmiňovala a vůbec okolí Anežskýho kláštěra 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 11:31

Mnoziny jsem chapala uz v prvni tride, ja mela problem, ze nektere jsme tvorily z magnetek ve tvaru kolacu a rohliku a ja na to pecivo mela chut.

Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 11:34

Candance já ty magnety nedávno potkala na bazaru, ale už byly zamluveny. Teď je moc chci, úplně se mi vybavilo, jak jsem po nich jako malá toužila, mít je doma.

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 11:42

Dovolila bych se vsunout do (ne)matematické diskuse s prosbou o pomoc - doporučily byste mi nějakou  ověřenou účebnici němčiny pro samouky? V práci nám nabídli možnost jazykových kurzů, a já hloupá  jsem se přihlásila na němčinu , kterou jsem se učila naposledy na základce někdy před víc jak třiceti lety, a kterou si už několik let plánuju obnovit. Jenže teď  jsem s obdrženým sylabem zjistila, že ten náš kurz (kde budeme z firmy šéf a já) by teoreticky neměl být tak úplně pro úplné začátečníky, jak mi předtím asistentka říkalatak chci přes víkend prolítnout znějaké základy, ať jsem pouze za částečného debila.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 11:45

Isca 

Šla bych do učebnice pro samouky od nakl. Leda, myslím, že jsou dobré a na procvičení, doplnění je využiješ i během kurzu.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 12:55

Samantha Potrefenáhusa Děkuju :-)

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 12:58

žluťásek jezis ty sou bozi!