"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:27

VeronikK Ale tak to tupý zírání do mobilů v restauraci přeci nesouvisí se samotným vlastnictvím, ale s nastavenými pravidly, mi přijde výchovnější naučit kdy nepoužívat než nekoupit

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:28

Mutziputzi

mě až fascinuje, jaké občas tady slyším dedukce a závěry :-)

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:28

VeronikK

No tak o tom čumění, to je děs. Já osobně bych ale uznale poklepala na rameno rodičům, jejichž děti mají chytrou placičku a přesto do ní pořád nečumí. Nečumět, když nemáš do čeho, je jednoduchý.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:29

Potrefenáhusa mám vlasy sice hustý, ale hladký a trochu jemný. U mikáda si můžu dovolit i splihlé vlasy, není to poznat, pořád jsou dost objemné. A chtěla jsem mít pocit vlasů kolem obličeje, cítit tu hmotu, jak se vlasy pohybují. Když mi to kadečník prostříhal, sice hezký účes, ale kolem obličeje jen chmýří místo vlasů... Ostřihala jsem se sama. Sice nic moc, ale bylo mi líp :-) Mikádo teda nezvládnu :-(

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:34

Já jsem nikdy proti mobilu a počítači nebyla, takže kluci mají vše. A je to přesně z důvodu, jak píše Potrefenáhusa, technologie jdou dopředu a oni už v tom pravdpodobně budou žít celý život a potřebovat to v životě i v práci. Mladší sám telefon přestal úplně používat, prostě zhodnotil, že ho nepotřebuje. Dřív ho měl jen na to, že cestoval sám s přestupem ze školy od první třídy, tak jsem to potřebovala spíš já, abych věděla, kde je a že je doma. Tak ho měl od první třídy tak do třetí a od té doby ne. Starší do mobilu kouká často, ale je celý den venku, tak je mi to vlastně jedno. Počítač mají oba hlavně na práci ve škole. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:41

Mutziputzi já bych fakt nechtěla mít barák plnej lega! :-) No pro mě je důležitější vědět a umět než vlastnit, no... Navíc s věcma, co už mám, se blbě loučím, takže se snažím pořizovat si nové s rozmyslem. 

No vzhledem k tomu, že muž má chytrý telefon, a vlastně ho nevyužíváme jinak než tlačítkový, tak prostě nemám pocit, že bych ho potřebovala... (Ve vlaku si prostě místo koukání do telefonu čtu, a to tedy není z nouze ctnost, to si ohromně užívám, je to moje volná chvíle a čas na čtení. Skoro se vyhýbám na nádraží známým, abych si mohla v klidu těch 20 minut číst :-) )

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:45

Samantha tak jasně, ale myslím, že když nemáš do čeho čumět, můžeš objevit některý jiný zajímavý věci, co dělat. Pak už o nich víš, i když je do čeho čumět :-) Mutziputzi a teda neznám moc lidí, co by to u dětí ukočírovali k vlastní spokojenosti...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:47

VeronikK pro mě je důležitější vědět a umět než vlastnit, no... 

To ale neni buď, a nebo...fakt ne, a taky si čtu, zas to neni buď, a nebo...prostě chudoba cti netratí, jasně, dobrý, ale se skromností nejdál nedojdeš a mít nebo být je taky nesmysl

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:47

clothilde ja na to video koukala (jsem vlasovy maniak) a podle me tam byl vtip v tom, ze ty nuzky kadernice pouzila pouze na cca posledni centimetr delky. To je ok, takhle ty vlasy do sebe zapracovat. Ok neni, kdyz se tim vlasy projedou plosne po cele delce. To lze jen u superhustych a tezkych vlasu. A ani u tech ne opakovane. Nekdy lituju, ze jsem se nesla vyucit kadernici, vylozene by me to bavilo

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:51

Renusatko počítač kluci používají taky do školy, pomáháme jim. Jinak věci, co je zajímají, se naučili rychle sami, bez pomoci :-) Takže to, že nemají vlastní počítač, ale náš domácí, jim myslím neuškodí. Všimla jsem si, že když se zeptám dětí řekněme věkově druhý stupeň, co by chtěli dělat nebo kam na školu, často říkají, že "něco s počítačema". Přitom často ovládají počítač uživatelsky, jinak nic. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:54

Mutziputzi jasně, nechtěla jsem to stavět proti sobě, ale podívejte se v mhd nebo vlaku, kolik lidí kouká do telefonu. Musím říct, že se pak vždycky cítím taková svobodnější...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:56

VeronikK No jasně, ale ten pocit svobody mi dá spíš to, že svůj smartphone nechám v kabelce když chci, to že ho nemám ze mě svobodnějšího člověka nedělá.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 11:57

Mutziputzi VeronikK ja tu vychovu ke skromnosti celkem chapu. Nebo ani ne tak ke skromnosti, jako spis k tomu, aby se to dite naucilo popasovat s nejakou frustraci. Aby si umelo pockat, nebo pro to neco udelat, a neneslo to ukorne. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:11

Mutziputzi já se svobodně rozhodla, že ho nechci, takže ze mě jo :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:12

Gatita souhlasím, tak nějak jsem to myslela. Prostě to vždycky nejde a musím to nějak zvládnout :-)

Ale i ta určitá skromnost je pro mě důležitá, vzhledem k životnímu prostředí třeba... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:14

VeronikK Já se cejtim svobodnější, protože až do něj budu chtít čumět, vytáhnu ho z tašky 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:27

VeronikK VeronikK To je pravda. Já nikomu svůj názor nenutím, jen prostě nejsem nijak proti technologiím. My je doma využíváme hodně, protože manžel se tomu věnuje. Spousta věcí doma nám funguje na mobilní telefon. Proto asi i vidím, kam vše směřuje. Jeden sourozenec nežije v ČR, tak bez skypu bych ho neviděla. Prostě každý to má nastavené jinak. A i přesto, že je to u nás takhle, tak mladší syn nechce mobil a i když výborně programuje, tak se tomu nechce věnovat. Oba počítač teď nosí do školy, tak náš domácí by jim nestačil. 

S mobilem chápu, že to každý tak jak já nemá. Vidím to třeba v práci, kde je to tak půl na půl. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:31

Potrefenáhusa Ty lidi, co nechtěj chytrý telefony "ze zásady" jsou fakt legrační. Mám takovou sestřenici, ta kdysi (ale fakt dlouho) měla dokonce společný mobil s manželem. Teď už teda má vlastní, ale oba se hrozně pyšní tím, že tlačítkový, že smart na nic nepotřebují...přiletěla za mnou do Japonska, takže jsem jí v bazaru za asi 200 korun koupila chytrý telefon, stáhla jí do něj mapy, jízdní řády, WhatsApp, aby se mnou byla v kontaktu, předpověď počasí a tak, prostě nejzákladnější věci-a nechala ji cestovat po okolí. Pak se ukázalo, že fotí líp než její prastarý foťák, takže na něj i fotila a prakticky celé večery trávila na mobilu, koukala se, jaké je počasí u nich doma a tak... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:35

Garfie právě foťák, ten já prostě nutně potřebuju

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:35

VeronikK To s tím zíráním do mobilů si myslím taky zaslouží trochu přehodnotit. Já třeba tam dost často čtu rozečtenou knihu nebo pracuju nebo tak něco. Takže když někdou kouká do papírový knihy, tak to fakt není něco víc.