"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 08:25

Díky všem. Já si pamatuju, jak ještě na MP Berta varovala, že s čočkami se nemá sprchovat, to samozřejmě taky dělám.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:53

Aranel proč nesprchovat? (čočky nenosím, ale stejně by mě to zajímalo).

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:53

Aranel Sprchovat? Tak to taky dělám. Taky chodím do bazénu...

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:59

Mohučanka Po zánětu rohovky už po bazénu čočky vyhazuju, ale chodím tam teda jednou za uherský rok. Ale doma se v nich sprchuju denně.

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 10:13

Jiná Realita to si samozřejmě nepamatuju.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 10:16

Pinot Noir Teda, teď se budu bát...

Vzpomněla jsem si, že když jsem (před 25 lety, ehm) začínala nosit čočky, doktor říkal, že s brejličkama v pohodě, a tvářil se u toho, že je to opatření, aby čočky neuplavaly. Tak možná se mnou nechtěl rozebírat možná rizika nemocí, když jsem byla ještě dítě...? 

Offline Karja
Avatar
35824 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 11:02

Mohučanka Do bazenu jsem nosila cocky jedorazove. Je to presne kvuli zanetum.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:15

viktorka_od splavu Karja Tak já zhruba vím, že ta nemoc existuje, ale nenapadlo mně, že ji lze chytit v bazénu. Ale dřív jsem plavala závodně (s čočkami), tak se divím, že mě (nebo matku, já jsem byla přece jen ještě dítě) na to doktor neupozornil. To si tedy do bazénu pořídím taky jednorázové...

Edit: a toho doktora jsem se na to přímo ptala - jestli je v pohodě plavat s čočkami.

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:37

Mohučanka Já to měla z venkovního koupaliště, muž z wellnessu. Je to právě z bazénů docela často, to se zas divím, že na to doktor neupozornil, navíc po přímém dotazu.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:50

Pinot Noir Ono se o něm říkalo, že ho nezajímají "obyčejní" pacienti, natož děti kladoucí otázky, ale před těmi x lety byl jediný "čočkař" tady v okolí. Pro mě to byla důležitá otázka, proto si to pamatuju do dneška...a později už mně nenapadlo se na to přeptávat jinde.

No nic, jsem zase vzdělanější 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 14:11

Mate nekdo zehlicku, kterou si koupila pred casem paktofonika? Zajimalo by me, jak dobre funguje na choulostivejsi materialy typu viskoza, vlna... nerada bych si neco znicila a v diskuzich a hodnocenich jsem odpoved nenasla. Trochu mam z automatickeho nastavovani teploty hruzu, ale dost zehlim i kosile, prijde mi, ze by na to mohla byt fajn.

 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 14:46

potřebuju vrátit ty šaty z asos.

dřív jsem vytiskla nějaký papír, hodila na poštu a zdar.

teď to po mně chce vybrat nějaký drop off post, bez něho mě to nechce pustit dál, ale pošta tam na výběr není, jen různá místa, kde nezaparkuju :/ jde to nějak obejít? jsem slepá?

Offline mitford sister
Avatar
1384 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 15:23

Jiná Realita je to nějakej bug - vyberu vždycky nejbližší drop-off, ale vyjdede obvyklý štítek, se kterým jdu na poštu a není problém

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 15:47

Jiná Realita jojo, presne tak, jak pise mitford sister. Stitek na PPL drop-off bere Ceska posta, jako vzdy predtim...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 17:04

Lamicka tak tohle by me taky zajimalo,obvzlast po tom co se mi ted nedavno po dlouhe dobe povedlo chytit tri veci.....malem sem si znicila ty zeleny cos saty.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 17:41

Lamicka Ja ji teda nemam, ale vyhledove mam neco podobnyho v merku, takze jsem dost studovala, na jaky bazi to funguje. Je to pry takova mini verzi parni stanice, takze to zehli horkou parou, deska samotna se pry nikdy moc nerozpali, takze teoreticky by se to chytat nemelo. 

Ale snad sem napise nekdo zkusenosti z prvni ruky, taky budu asi vahat, nez s tim prezehlim hedvabi. 

Offline Silvie
Avatar
98 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 17:54

Lamicka mám ji a hedvábné i vlněné věci se žehlí krasne, na košile je uplne skvělá, proste na vsechno. 

Edit : na hedvábné saty jsem páru vypínala, nějak mi utkvělo v paměti maminčino “ hedvábí nikdy nekropit” ,vyzehlene jsou pekne.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:29

Lamicka Žehlila som s ňou aj hodvábne šaty z Cos a pohoda. Vyžehlí všetko, aj krčivé ťažko vyžehliteľné veci. 

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 19:35

Lamicka  Mám ji rok a žehlení v pohode. Nic jsem neznčila