"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:26

Ve ktere Waltariho knize hlavni hrdina jde do labyrintu a zjisti, ze minotaurus posel? Ted nevim, jestli nepletu vic veci dohromady, od Waltariho jsem toho dost precetla a vsechno uz pred nejakou dobou. Od rana nad tim dumam, je to v Tajemnem Etruskovi?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:45

Friga sa mi zdá, že Egypťan Sinuhet....lebo tam má toho sluhu a potom s plavia tuším po Níle s tou kočkou, čo z labyrintu vyslobodia...ak nie, potom už len Riman Minutus. Totiž nič iné som od Waltariho nečítala, iba tieto dve (nebavil ma), a tú scénu si pamätám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:47

slniecko Friga asi to bude egypťan sinuhet. četla jsem ho už dávno, ale tajemného etruska ani to druhé jsem určitě nečetla, přitom tuhle scénu si pamatuju

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:18

Friga V Egypťanu Sinuhetovi.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:53

slniecko viktorka_od splavu Zina Diky moc! Budu moct klidne spat 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:58

mitford sister Pavlena 

děkuji, já to zkusím, snad to půjde i u nás :)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:04

Silvie paktofonika Tak Betty Děkuji. Je rozhodnuto:)

Offline Mrakoplas
Avatar
8801 příspěvků moje polička 22. ledna 2019 18:30

Prosim vas aka kurierska sluzba vozi Ordinary na Slovensku? Alebo to ide cez postu? 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 22. ledna 2019 23:01

Mrakoplas mám pocit,že DPD

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 08:42

Máte někdo zkušenosti s nějakými usínacími technikami? Večer usínám bez problémů do pár minut, ale kolem 3 hod se mládě budí na kojení a já pak třeba hodinu, spíš dvě čučím do stropu a nemůžu usnout, maximálně na pár minut propadnu, ale hned jsem zase čilá.

Při kojení se snažím nerozsvěcet, kojím v leže, z postele vstávam jen když jdu na wc. Nemám pocit, že by se mi něco honilo hlavou, co by mě nenechalo spát, zkouším se různě vědomě uvolnit a nic.

Našla jsem si medotu 4-7-8, ale to mě malem zabilo, protože to neudýchám.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:02

Sairon Ja vim, ze to zni strasne hloupe, ale ja pocitam ovecky :)) Predstavim si most a jak jedna po druhe ten most prechazeji a pocitam. Hodne mi pomaha ta vizualizace a pocitani dohromady, ale ja vetsinou nespim, kdyz mam stres a myslim na ten problem. 

Kdyz jsem kojila, tak jsem nespala, protoze jsem mela strach z toho, ze se za chvili zase maly probudi, tak jsem se snazila naprogramovat v hlave, ze nevadi, kdyz budu spat par minut, ze i to je dobry.

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:08

Sairon uvolnit oblicejove svaly, dychat a nemyslet. Ale kdyz byl syn malicky a vstavala jsem k nemu, bylo tezke se uvolnit. Ted usinam pri audioknize, nez ten herec tim svym monotonnim hlasem docte nazev kapitoly, jsem tuha;)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:10

Prosím, kdo máte zkušenost s rehabilitací, resp. s ultrazvukem, nosíte si na utření svůj vlastní "ručníček"?

Včera mi sestra utrhla z velké role kus papírového a řekla mi, že si mám příště nosit na utření gelu svůj "ručníček"

Mně to totiž přijde, že chtějí ušetřit tu papírovou roli.. Nedovedu si představit, že bych si s sebou nosila nějaký hadr, který budu přepírat po každé rehabce jak za krále Klacka.

Já jsem jí řekla, že žádné "ručníčky" nevlastním a že mi úplně vyhovuje utřít se tou papírovou utěrkou, kterou pak hodím do koše, ale.. třeba je to normální. 

Nosíte/nosily jste si ručníček?? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:12

Dadoo Nenosila, ale přijde mi to jako super nápad.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:17

Dadoo Kladno no, co chceš..já bych si teda ručniček nevzala ani příště

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:29

Dadoo nenosím, ale vždycky si nadávám, protože na utření gelu je jejich tvrdý papírový ručník celkem na nic, nejlepší je mít svůj, třeba aspoň vlhčený ubrousek.

kdybych chodila nějak častěji, nebudu vůbec váhat si nosit vlastní navlhčený hadr. když jdu jednou za rok, vždycky zapomenu.

nicméně by mi přišlo divné, kdyby nemocnice brala jako samozřejmost, že si ho budu nosit, a sama nenabízela nějakou, byť mně nepohodlnou a nedostatečnou, alternativu. nikdo po mně zatím nošení vlastního nepožadoval.

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:32

Dadoo jestli te prudi nosit si rucnicek, kasli jim na to:D ale ja kdyz chodim na EEG a mam toho gelu plnej oblicej, vlasy a usi, tak si vzdycky rikam, co bych dala za rucnicek:D ty uterky vubec nesajou! 

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:50

Lamicka 

Jeden čas jsem měla problémy s usínáním a počítala ovečky, ale přišlo mi srašně náročný si pamatovat  jak to jde za sebou 338, 339, 340. Na too jsem se musela soustředit.

Takže jsem si zvolila jedno slovo, které jsem opakovala. Bylo to  "dob-ko-vi-ce, dob-ko-vi-ce,....... Říkala jsem to takhle pomalu a funggovalo.

Edit to mělo být k Sairon 

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 11:24

Sairon No...ehm...na mě nejvíc zabírá učení slovíček  Pořid si nějakou aplikaco do telefonu, abys nemusela rozsvítit a uvidíš. Do deseti minut budeš tuhá a když ne, aspoň to k něčemu bude. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 11:30

Sairon V sestinedeli mi taky dělalo (paradoxně) problém usnout. Tolik ovcí, kolik sem napocitala, nechovaj ani v cely Austrálii. Hodně mi pomohlo uvolnit vědomě všechny svaly v těle a pak si říct, ze vlastně nevadí, ze nespim. Ze důležité je, ze lezim a odpocivam a to se taky počítá. Taky mi zabralo představovat si něco jako černou díru, do které spadla každá myšlenka nebo problém, kterým jsem se začala zaobírat. S tím, ze ráno bude na všechno času dost, jestli je to pochopitelne. 

Nicmene musím říct, ze nakonec stejne poradně zabralo jedine když jsem si konečně odpočinula a nabrala síly. Co jsem vyspanejsi, usina se mi mnohem lip. Což je samozřejmě rada vcelku k prdu.