databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Shalimar Souffle de Parfum Guerlain

Shalimar Souffle de Parfum
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: bergamot, citrón, mandarinka
srdce: jasmín, pomerančový květ
základ: bílé pižmo, indická vanilka, tahitská vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (11.9.2018 )

Vanilkové gurmánské závany z dobře zásobené cukrárny prolínající se s jemnou vůní z nedalekého květinářství. A pak už jen velká hromada ovocné nasládlého pižma. Jsem z něj na rozpacích - se Shalimarem má společného stejně tak málo jaho Shalimar Initial, ovšem postrádá originalitu a zajímavost.

Avatar
Ellen (19.10.2017 )

Venku leží sníh, poletují vločky, mráz kreslí krajku na okna, nevlídno, vločky víří víc a víc, šedé nebe, holé stromy…

Ulici osvětluje kromě pouličních luceren hlavně velké okno kavárny, za jehož sklem sedí dívka. Bledá pleť, promodralé rty, nešťastně hledí ven do tmy a zimomřivě se choulí, ztělesněné nepohodlí, zima na duši… jenže je tady ta vůně, která ji obklopí jako oblak, jako téměř viditelný, rozhodně však tušený štít proti všemu a všem… jako to nepropustné sklo ji chrání před venkovním chladem, tak ta vůně ji izoluje od okolního světa, se kterým aktuálně nechce ale vůbec nic mít.

A dívku obklopuje oblak vanilky a bergamotu a pomerančového květu a je hutný a téměř hmatatelný a rozzáří všechno kolem. Je to vůně sebejistého, nekomplikovaného optimismu.

A je to krása.

A i ta dívka zkrásněla, protože je najednou spokojená a uvolněná.

Co na tom, že má na kabátu přehozeném přes židli světle modrý umělý kožíšek na hranici vkusu a že dobroty na stole se topí v lehce přebarvené cukrové polevě?

Celek stejně najednou působí pokojně a nerušivě.

Protože to takhle bylo potřeba.

Avatar
Miru (23.3.2015 )

Shalimar Soufflé
Bergamot, citron, vanilka.
Minimálně nebo téměř nesladké marshmallow ochucené pomerančovým květem.
A pak zase ta vanilka…
Celá kompozice v počátku předvádí své ingredience téměř jednotlivě,
ovšem po chvíli se vše začíná vzájemně prolínat, houstnout, měknout a ukazovat různé barvy, odstíny, záblesky…
…je to, jako by jste běželi…,
jako by se před vámi rychle míhaly, teda – spíše takové pouze šmouhy z nich –
vůně, které už jste někdy, někde cítili…
…L´Heure Bleue, L´Heure Bleue Nuit, Shalimar nebo nějaká jeho varianta.?
Ne, ne jako takový…
…snad jedině takový zvláštním způsobem vypreparovaný, vykuchaný a ty díry, jizvy po noži vyplněné nesladkou guerlinade…
Shalimar Soufflé bych si prvotně s prapůvodním Shalimarem snad nespojila vůbec,
spíše je to takový mix vždy něčeho/nápadu z vůní různých, resp. asi každý si tam najde něco, co od značky Guerlain zná, co už někdy cítil…
Samotná vůně je taková tichá.
Hustá a tichá,
stydlivá, držící se stranou,
velejemná podstatou,
takový nádech, vonící šepot…
Intimita.
Intimita něžná, křehká, ale
nešizená.
Intimita hravá.
…a barva.?
Jestli existuje skleněně vodní bílomodrá vanilka, tak ta…

Avatar
Fleur (15.3.2015 )

Pro mě je Shalimar Souffle de Parfum potomkem vzniklým mesaliancí, neboť se mi zde zřetelně připomíná shalimarovský rod v podobě Eau de Shalimar (citrusy, vanilka) a v mateřské linii L´Heure de Nuit (pomerančový květ). Vůně dostává na začátku do vínku svěží citrusy, pak se již ubírá sladkou cestou: pomerančový květ i jasmín s pylovým popraškem spějí k vanilkovému finále. A vše je lehounké, povlávající jako obláček pudru při mávnutí labutěnkou, žádný obličej po šlehačkové bitvě. Na oblečení se pak drží právě vanilka (a dobře se kombinuje s dalšími vůněmi od Guerlainu - kromě Shalimarů například s L´Instantem).

Avatar
wendulka (11.1.2015 )

Asi už toho taky neřeknu nic moc nového, ano, je-li někdo bezmezným zastáncem klasiky, tak zde se nekoná. Osobně mi prvotní bergamotová nahořklost malinko naznačily Eau de Shalimar, zde však doplněné o výrazně svěžejší a šťavnatější mandarinku. Tím svěžest v pravém slova smyslu a podoba končí.

Protože zatímco i v Eau de Shalimar se ke slovu propracovává jasmín s kadidlem, v Souffle de Parfum je to hořkosladký pomerančový květ s velejemným pudrovým pižmem a pěnově nadýchaným marshmallow z La Petite Robe Noire 2. A to je to, co mi asi nejzásadněji pomáhá užívat si prostě novou vůni hned od začátku (u SPI se mi to zatím nepodařilo, nesedla mi ani jako vůně).

V tomto případě však je však připomínka LPRN2 proslazená perlivou coca-colou z QVLP s karamelovými podtóny, který už zmiňuje domenica. Jasmín je taktéž velice něžný a dokonce mi přijde, že skrze tu sladkost cítím i nepatrný náznak navlhlé zemitosti velmi krotké pačuli taktéž z QVLP.

Vanilky je zde pro mě pomálu na to, že by jí měly být dva druhy :) a v této fázi mi zase spíš připomíná tu z Eau de Shalimar s tím, že tato se místo kadidla schovává uprostřed měkounkého pižmového obláčku. Na mainstream prostě dost dobré nehledě na to, jakkoliv klasický Shalimar miluju.