"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline žluťásek
Avatar
7657 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 16:35

Dadoo To měli v jednom hostelu na Mácháči, skotské střiky, uáá. To hostům nemůžete udělat :-))

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 16:59

žluťásek 

Ale tak snad nejedou do Hiltonu, ne? A v létě trocha studený vody nevadí 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 17:15

barbucha v tom případě ať Dadoo pořídí akorát na zahradu solarni sprchu a má to!

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 17:22

Potrefenáhusa 

No nebo tak.

My jsme teda k chatě kdysi koupelnu přistavěli, resp. matka na tom trvala... ale já byla zvyklá předtím léta na chalupě na zahradní hadici na dvoře, neb vevnitř bylo jen umyvadlo s bojlerem - a žiju doteď  Ale pokrok nezastavíš 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 17:29

Jako myslite, ze je to spatne reseni, ze to nefunguje?  Jsou ruzne typy, budeme peclive vybirat. A bude to pak jako na koleji,  jak psala dynda 

Solární sprcha na zahradu.. To me zajímá, jdu pátrat. A ještě bych chtěla virivku. Do rybníka se mi už nechce a kopaná bazén leda na místě te chaty, kdybychom ji předtím fakt zbořili 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 18:06

Dadoo malý tlak=voda teče čurkem, lehce se opláchnout nebo vyčistit zuby jo, ale umýt vlasy spíš vůbec, možná ježka

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 18:12

viktorka_od splavu Tak má to být zahradní chatka na přílezitostné přespání. Snad má @dadoo soudné návštěvy. A nový ohřívač by mohl fungovat o fous lépe než cosi někde v hostelu.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 18:45

viktorka_od splavu Tak já vím, co dělá nízký tlak vody, ale zase to tak hrozivě nevidím. Ty průtokáče jsou tlakové a beztlakové. Manžel je technicky zdatný a rozumí technickým věcem, určitě prověří parametry a vybere pak nějaký dobrý.

A jak už jsem psala, není to chata na bydlení, ale na letní pobyty. Stačí rychlá krátká sprcha, jsme v čistém kraji 

A my, hned vedle, máme bojler na 20 litrů a to stačí na sprchu i na vlasy 

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 01:09

Je neco zasadniho co nutne potrebuju v Ikea? Kamoska jede a chci nejaky ramy a par drobnosti co uziju, odkapavac na pribory atp. Nebyla jsem sama sto let, tak si rikam, jestli je neco co UKRUTNE musim koupit. Nejaka vychytavka atd. 

Jediny co me napada, ze zkusim, jestli by mi privezla zamiokulkas, maj ho o dost levnejsi nez tady a jazyky, ze bych zala zam druhej pokus. Mozna uterky, ty maj fajn ty drazsi. 

Ale jinak nevim a nechce se mi to komplet prochazet.... 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 08:51

Dadoo také doporučuji solární sprchu, ale s pořádným zásobníkem. Ideálně pokud máte na chatě místo, kam svítí většinu dne (nebo aspoň odpoledne) sluníčko a zároveň tam není vidět od sousedů. V létě je to super, když už se začíná trochu šeřit, země chládnout a člověk si zaleze venku pod tu teplou sprchu

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 14:59

Dadoo ségra má takový průtokáč na chalupě v Krkonoších už radu let a v pohodě.  Sprchovala jsem se tam už mnohokrát a čůrek vody to teda nebyl. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:12

Cim vycistit napalenou plochu u zehlicky Philips? cifem?

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:22

Zarinya nepomuze to znovu nahrat a otrit o nejaky kus cisteho bavlneneho lneneho platna? pokud se to roztavilo na zehlicce, melo by to jit roztavit znova.

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:30

Zarinya Jsou na to speciální přípravky, kdysi jsem koupila v DM. Ale zž si nepamatuju, jestli to fungovalo

Offline Janulik03
Avatar
16756 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:38

Zarinya ja som raz dostala radu prezehlit horuciu spinavou zehlickou nasypanu sol. Tak to necyslo a bola spinava a navyse drsna od pripecenej soli 

tak tuto radu keby si dostala, NEROB TO

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:57

Janulik03 

continuity prave ze to moc neslo, ale nemela sem moc cas si s tim vyhrat .

Sweet Potato dobra rada 

Offline Myrtila
Avatar
3063 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:07

Dadoo Vypadá to, že už máte vyřešeno, ale zrovna jsem viděla video, kde je ukázka řešení opravdu mikrokoupelny - je to teda z Japonska :)

https://www.youtube.com/watch?v=TYVJbupG3Xg

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:18

Myrtila tjo to je noční můra klaustrofobika ti plyšáci mě málem rozplakali

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:20

Myrtila To je dobrý. Bydlet bych tak tedy nechtěla, ale na 8 metrech je to skoro zázrak. Díky 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 20:20

Mam dotaz z kategorie ultrablbych  ale tady se fakt vi asi vse, takze... odhledneme od okolnosti, za kterych me to napadlo, ale tyka se to lidove pisne "My jsme Valasi".

Zpiva se tam mj. ...my jsme Valaši, chlapci jako fík... a ted dotaz(y) - fík? jako opravdu ta rostlina? nebo to slovo ma i jiný, nejaky archaicky, význam, a jaky teda? pokud opravdu fík rostlina, jak mohli v dobe vzniku písne na Valassku znat fík? Nebo se tam zpívá neco uplne jineho a ja mam ten klasicky error typu uz měkone vyvadeji? a pokud je to opravdu fík, tak proc zrovna fik? to je spis ker nez nejaky urostly strom? nebo je to jeste jinak? blbost uplna, ale zatim mi nikdo nedal uspokojivou odpoved