Ordinace 24/7

15. ledna 2024 19:01
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 16:27

Nwmáte tu prosím niekto long covid?

Ak áno, čo Vám pomáha?

Ako jasné, s lekármi to riešim, mám predpísané mrte vitamínov minerálov - magnézium, zinok, selén, železo, vit. C, vit. D, teraz kvôli stále sa opakijúcim 8nfekciám aj imunor, ale mňa už ide z toho poraziť.

Som neustále strašne unavená, až tak, že posledné týzdne nevydržím ani sedieť pri počítači, všetko čo sa dá robím z postele z mobilu (ako áno, idem teraz tretie kolo ATB len v rámci januára, tak je to ešte horšie ako obvykle) a mám také závrqte, že mám pocit, ze odpasnem aj keď ležím, resp. keď ležím, tak mám pocit, že by som si potrebovala "ľahnúť nejako viac", neviem to lepšie popísať.

Ako je mi jasné, že mi nikto nedá lepšie riešenie ako lekári, ale aspoň nejajé vychytávky? Čo na aspoň malé občasné " nakopnutie"? Akebo na nejakú aspoň trochu menšiu únavu, alebo whatever? 

Čo vám pomáha?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 17:15

slniecko mne nejvic pomaha resit psychiku, i kdyz ty potize jsou vylozene fyzickyho charakteru. naopaak nejaky povzbuzovace typu potravinovych doplnku mi nikdy nepomohly

Offline Kan
Avatar
7077 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 17:24

slniecko Solárko podle typu kůže. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2024 17:14

V bazénu začali přidávat asi víc chloru.

Plavkyně, doporučíte mi  Australan Bodycare Femigel nebo Prurigyn? Nebo něco jiného? 

(Na drobné obtíže)

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 17:56

Mhapoužívala jsem femigel léta, nějak lepší se mi teď zdají vaginální probiotika. 

Ještě je něco jiného s teatree oilem, jen si nepamatuji název, bylo to levnější.

Vyzkoušené mám tohle, stačí večer jednu kapsli 2x po sobě. 

https://www.gigalekarna.cz/produkt/gynimun-intim-care-vaginalni-kapsle-10ks/?zdr=pla-cz&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA5L2tBhBTEiwAdSxJXzMmqJ0du6Nx6zOcFUrc8ZnxRyBTpM8amx788nPNHtJI3iL-bbtO_hoCcpMQAvD_BwE

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 18:26

Mha na intimní hygienu Ginexid pěna a na drobné potíže Ginexid čípky. Oboje obsahuje jemnou antiseptickou přísadu, ale není tak flóru vybíjející, jako antibiotika. A jinak přesně, jak píše continuity , probiotika, ale k dlouhodobé podpoře zdravé flóry opakovaně. Jednou za 3 měsíce celou kúru, pokud se bavíme o zavádění. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2024 20:11

continuity marieu

DDěkuji za tipy. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 20:46

viktorka_od splavu Kan

ďakujem!!!

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 20:52

Mha

Albisan etericky olej - nakapat na tampon

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 25. ledna 2024 19:16

Už som piata v poradí. V rodine padáme do postele ako hrušky. Respiračné choroby sú asi na vrchole. Kašeĺ a teplota ma trápi asi najviac. Na plný nos som celoročne zvyknutá, som alergička, ale teraz mi nos otvoril batériu s "vodou"'na plné obrátky. Viete mi odporučiť zázrak, čo ma do 4 dní postaví na nohy? 

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 25. ledna 2024 19:21
Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 25. ledna 2024 19:31

continuity ďakujem, zajtra si ho kúpim. Budem veriť, že pomôže, v utorok by som chcela byť fit, ak nie, musím odložiť operáciu očí.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:26

Dievčatá čo je toto za infekčný vírus? V rodine sme postupne všetci ľahli do postele. Osobne mám už druhý deň teplotu do 40 stupňov, z brufenu ma už bolí brucho, prekladám ho paracetamolom. Urputný kašeľ, nádcha. Som unavená, má to tu ešte niekto?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:27

milacka k nám to zatím nedošlo ale prý už začala Řádit prava chřipka:-( drž se a opatruj se

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:36

milacka jo to říkali Slováci, že je tam chřipka a že je potřeba počítat s tím, že lehne celá rodina. 

Zruš tu operaci každopádně,ať nemáš komplikace. 

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:38

viktorka_od splavu ďakujem Ti, u nás sa už zatvárajú školy, šíri sa to rýchlo a mám pocit, že vírusy sú stále agresívnejšie. 

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:38

continuity už som ju zrušila.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2024 13:01

Prosím máte někdo zkušenost se sufuzí v oku?

Kolik času může trvat vstřebávání u starého člověka?

Pomohlo vám něco k rychlejšímu uzdravení? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 13:44

slniecko Měli jsme covid o Vánocích (a předtím jsme si střihli týdenní virózu). Vydržím normálně fungovat tak půl dne, potom už úřaduji z postele, naštěstí si to momentálně mohu dovolit. Chodím brzy spát a jediná rada, kterou pro tebe mám, je: neřešit to, přijmout tu únavu jako (dočasnou) součást tvého života, nesnažit se ji za každou cenu překonat (ono to stejně nejde) a hlavně v klidu odpočívat. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 14:31

Fleur

prajem skoré uzdravenie!

No...ja viem, trpezlivosť...to mi hovorí aj lekárka...a asi áno, to prijatie je asi jediná možnosť.