Ordinace 24/7

15. ledna 2024 19:01
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:16

Suya no tá možnosť tu je, len sa zibarka oprávnene obáva, že ja to nedám a keď už narkózu, tak všetky nsraz, nech je to na jeden krát.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:17

slniecko To co popisujes by mel trhat stomatochirurg. Udelaji ti takovy panoramaticky RTG a reknou, jestli by to slo v lokale. Tj ze ti injekckce umrtvi vzdy polovinu celisti lokalnim anestetikem. To jsem mela ja. Stomatochirurg mi i doporucoval ty spodni osmicky rozdelit a nechat tu stranu vzdy zahojit. Horni osmicky jsou vetsinou mene komplikovane. Nevim, co je podle tebe polonarkoza. Umrtvene to ale mit budes

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:19

slniecko Nejak extra to nebolelo. Ale par ibalginu padlo. Jenze pak se rozpadlo par stehu a dostala jsem strikacku s jehlou na vyplachovani. No nastesti se to zahojilo

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:21

slniecko Ale ja mela blbe rostle tri koreny, zasahovaly hrozne daleko, pod jazyk a tak. To se uplne necekalo. Ty horni byly lup a zub venku. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:22

slniecko Jo, tak pokud se bojíš toho výkonu, tak je asi narkoza lepší. Já jsem byla u hrozně šikovného lékaře, bylo to tam příjemný, on byl dobrej, strašně profesionální.ale neměla jsem je vodorovně, taky je vysekával, ale prostě nevyrostlé...

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:35

slniecko jestliže máš zánět, volila bych špitál.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. května 2024 16:52

slniecko pred dvema lety cca mi trhali vsechny osmicky naraz, stomatochirurg (urcite ne bezny zubar), antibiotika jeste pred zakrokem, tyden doma+leky na bolest po 4 hod. 

nejhorsi z toho byl strach, nebolelo vubec nic, komplikace zadne, klidne bych si to strihla znova(a do narkozy bych nesla)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 22:34

slniecko 

Mně vyndali všechny čtyři před 20 lety v lokální anestezii. Dolní mi obě rostly vodorovně, ty bylo potřeba rozřezat a vyndat, horní šly během chviličky. Všechno včetně šití trvalo asi hodinu a půl. Jako připrav se na to, že to bude trvat dlouho  - jestli to celou tu dobu vydržíš. Zubař byl pak celý ohozený drobnými kapičkami krve, pořád se pohyboval tak, abych ho neviděla,  než ze sebe sundal ty věci, ale zahlídla jsem ho.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 04. května 2024 00:27

dyndaTak to ten můj lekar to měl snad do půl hodiny, nechápu, možná do dřív, nechápu, přitom se řezaly a šily taky dva.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. května 2024 00:32

Karja 

Tak první čtvrthodina se čekalo, až zaberou ty první injekce... Ty stoličky se rozřezávaly asi vrtačkou na několik kusů, trvalo to, než jsem vyšla z ordinace. Akorát si právě pamatuju, že ty horní byly hned, křup, křup, hotovo.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 04. května 2024 09:21

Mně teď zubař trhal pětku a taky ji řezal na víc kusu. Říkal, že kvůli tomu, aby co nejméně poškodil kost. Takže to prostě trvalo, ale hojení bez problémů. 

slniecko pokud si necháš vyndat najednou jen dvě (což doporučuji), tak ten čas v křesle nebude tak strašný. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 09:32

continuity jo vlastně, vyndaval to po kouskách, skládal jak puzzle a porovnával s rentgenem...

já na ten zákrok vůbec nemám špatné vzpomínky, myslim, že větší újmu než já měl ten stomatochirurg - fakt se nadřel, já v pohodě podřimovala, pod vlivem těch injekcí

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 06. května 2024 17:31
Reakce na slniecko:

Suya no tá možnosť tu je, len sa zibarka oprávnene obáva, že ja to nedám a keď už narkózu, tak všetky nsraz, nech je to na jeden krát.

​Hele, mne trhali osmicky vzdycky po dvou, a taky to bylo komplikovane - dve nakonec vytahovali po kouskach. A dala jsem to normalne s lokalnim umrtvenim, a ze ja jsem u zubare srab! Ale je pravda, ze ja se bojim spis vrtacky. Pokud ale o sobe vis, ze to tezko snasis a mivas na kresle panicke zachvaty, tak vis, ze bych do te narkozy asi fakt sla? Kdyz to pojistovna zaplati...  Je ale fakt, ze ja jsem rozmazlena, protoze v USA se dela v narkoze leccos, co se v CR dela bez.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 06. května 2024 22:45

slniecko Komplikované, vodorovně uložené osmičky mám taky. Muj zubař mě s nimi posílá na odborné pracoviště. Já bych dala na radu svého zubaře, pokud mu veříš.  Dělali mi to v lokální anestézii, vždy po jedné. Jedna byla až u trojklaného nervu, bylo to komplikované, trvalo to 45 min. Nerv mi stejně narušili, trvalo to pak tyden, než se nerv uklidnil. Druhá byla úplně bez komplikaci, venku asi za pět minut. Třetí mám vytrzenou teď v únoru, zákrok 10 min, ale rána se nezatáhla a mám dosud odhalenou sedmičku. Takže nejen co pacient, tak jiná zkušenost, já i co zub, tak jiný průběh. A všechny dělal jeden doktor. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. května 2024 15:15

MP Marge no už som jednoznačne rozhodnutá. Zajtra idem na konzultáciu a som teda zvedavá na cenu .

Ako z poistky by som to mala len v štátnom, kde by ma hospitalizovali a predstava hospitalizácie na zubnej klinike ...

Súkromné to robia tak, že Ťa len 2 hodiny potom pozorujú.

Jos myslela som - neviem, či je to správne - analgosedáciu (?), lenže známa, ktorá takto dáva ošetrovať synčeka hovorila, že jedííná výhoda je, že si to potom nepamätá, takže ho dostane aj ďalší krát, že sa dokáže brániť aj po podaní tej látky.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. května 2024 20:11

slniecko ono asi zalezi, jak ti rostou? Mne horni osmicky normalne vzala zubarka ve svy ordinaci. A na spodni me poslala do spitalu, pac si na ne neverila. Sla jsem tam s historkami kamaradu a kolegu o tom, jak jim to vysekavali, vyrezavali, sesivali, dratovali, mesic na tekute strave atd... tak jsem tam prisla na tu prvni, domtor opichnul, trochu v tom zasolichal a cus. A ja na nej: to je vsechno? D: chcete abych vam k tomu jeste zatancil? O 14 dnu pozdeji mi vzal tu druhou spodni, scenar byl stejny...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 08. května 2024 16:06

Tak je rozhodnuté, chirurg mi robil aj CT a že korienky sa presne dotýkajú nervu.

Akurát odporúča robiť len dve na jednej strane a na druhej strane prípadne neskôr, lebo tie zatiaľ nerobia problémy a možno nikdy robiť nebudú (a možno hej).

Len tá cena...a samozrejme najväčšia pálka je narkóza. Tak to si ešte musím rozmyslieť.

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 12. května 2024 09:29

Jde udělat nějaké vyšetření, zda zvýšený cholesterol u konkrétního člověka způsobuje ucpávání cév?

Kdysi jsem četla, že někteří lidé mají přirozeně vyšší cholesterol, aniž by zvyšoval riziko kardiovaskulárních chorob. Jo, nechce se mi do dalšího doživotně užívaného léku...

Offline Karlicka
Avatar
186 příspěvků moje polička 12. května 2024 10:26

Makara delava se vysetreni krkavic ultrazvukem. Podle jejich stavu lze odvozovat stav i jinych cev. 

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 12. května 2024 17:49

Karlicka děkuji