Ordinace 24/7

15. ledna 2024 19:01
Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 11:41

notna taky k DrMaxovi chodím jen z nouze a když, tak chci přesný lék,ono si stačí porovnat složení v příbalových letácích... na něčem vydělávat musí a je nesmysl, aby totožný lék se svým přebalem prodávali levněji.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. ledna 2024 11:48

notna jo, to je typické chování pro Maxe i Benu. Prostě musíš trvat na svém.

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 12:06

viktorka_od splavu ani ne, jen nejsou citlivé na peniciliny, ale to není myslím rezistenci, prostě jim nevadí. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 12:30

Liesel Evaeva Jsem byla naivní a věřila, že nabízejí opravdu identické zboží. Jsem byla zvyklá věřit, vůbec by mě nenapadlo v lékárně podezírat, že mi prodají něco, co je jen podobné tomu, co chci. Dřív nebo i dnes v jiných lékárnách, když nabídnou alternativu, tak je to fakt identické a dělají to, jen když to konkrétní nemají skladem. nebo i upozorňují, že je tam něco odlišného. S tím problém nemám. 

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 12:48

notnajá vůbec ty řetězcové lékárny ignoruji. Toto není jediná prasárna co dělají. Prostě jsme si řekli, že budeme preferovat naši místní lékárnu, protože když jsme nemocní, jsme rádi, že nemusíme někam do nakupaku. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 12:56

continuity Nám zřídili lékárnu dokonce ve vedlješí vesnici, tak se snažíme chodit tam, pokud to jde. Ono to bylo lákavé využít lékárnu v nákupním centru, když už jsme tam byli. A kolem jednoho Maxe jezdíme. Ale fakt lepší udělat pár kroků navíc nebo popojet než ty jejich manýry.

Offline Mína
Avatar
243 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 12:58

999 

Osobní zkušenost nemám, ale neteři pomohla probiotika na míru Harmonelo výzkum, vývoj i výroba v Brně 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. ledna 2024 13:13

notna tak on je to jejich produkt na stejný problém, ale není to to samé, no

My tu máme výbornou lékárnu, místní magistry vždycky dobře poradí, ale občas člověk ten řetězec využije. Například v neděli, kdy má otevřeno jen místní Benu.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 13:35

notna No jasně, já tam nechodím a když už musím, tak se tam vždycky pohádám :-). Protože když mi třeba tvrdí u léků na alergii, že jsou všechny stejné, no tak to haha...

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 13:35

Mína Díky

Offline Mína
Avatar
243 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 13:53

999 

Osobní dobrou zkušenost mám s Probio 24 (Advance) - 11 kmenů, 33 mld CFU + prebiotikum inulin 400 mg v jedné kapsli. Doporučit mohu ještě Probiotika Extra Strong (Movit Energy) - 11 kmenů, 22 mld CFU, prebiotikum inulin 60 mg + vit C 80 mg v doporučené denní dávce 2 kapsle

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 14:34

Mína tu Harmonelu pouziva tchýně ale to mi zrovna prijde jako podfuk. Prodej pres dealerky

Offline Mína
Avatar
243 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 15:19

Candance

Nijak blíž jsem to nezkoumala. Škoda, nápad probiotik na míru je dobrý.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 16:06

slniecko ale plicni chlamky se myslim leci dost obtizne, kombinaci antibiotik?

​hej, uz mam tretie kolo. 

Ale problem je v tom, ze od toho covidu chytam vsetko, minuly december som dostala poukazky na plavanie a uz vyse roka som nela ani jeden tyzden v takom stave, aby som mohla do bazena. 

A je mi jasne, ze k6bel ATB kvoli tomuto situaciu nevylepsi

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 17:48

notna 

Ano, v té základní verzi mají probiotika jen s 6 kmeny, takže tvrdit, že jsou stejná jako základní Biopron 9, je.... Až ta jejich dražší prémiová verze jich má 10 - koupila jsem ségře loni, když ode mě chytila angínu s haemophillus influenza a u ní ok.

Dlouhodobě ale užívám ta jejich Probio Femina a když nepočítám loňskou epizodu, kdy mi rozjel kandidózu Klacid, jak jsem tu psala před tím, tak mi skutečně vytrhly trn z paty.

Nově mám taky dost dobrou zkušenost s jejich pupalkovým olejem v kapslích, který tu loni zmiňovala Renusatko . Po loňském extrémním stresu, jehož zásluhou jsem měla cyklus úplně rozházený, mi ho pomohl opravdu srovnat už potřetí po sobě na 24 dní. Aktuálně jsem v polovině třetího balení.

Ale zase třeba pastilky s jitrocelem a mateřídouškou fakt nejsou stejný jako Müllerovy, i když mi to taky tvrdili. Stačilo zkusit jednou a už nikdy více.

Nicméně jinak souhlasím, že osobní nakupování tam s touhle jejich celopodnikovou prodejní politikou je peklo, proto pro léky na předpis chodím taky jinam a tyto konkrétní produkty objednávám výhradně online.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 18:38
Reakce na notna:

Liesel Evaeva Jsem byla naivní a věřila, že nabízejí opravdu identické zboží. Jsem byla zvyklá věřit, vůbec by mě nenapadlo v lékárně podezírat, že mi prodají něco, co je jen podobné tomu, co chci. Dřív nebo i dnes v jiných lékárnách, když nabídnou alternativu, tak je to fakt identické a dělají to, jen když to konkrétní nemají skladem. nebo i upozorňují, že je tam něco odlišného. S tím problém nemám. 

​Max je na to expert. Minule tam synovi místo Orofaru dala Tantum Verde od Maxe. Bylo jí úplně jedno, že mu doktorka napsala na papírek, co mu mají dát, včetně toho, že má rozsáhlejší alergie na byliny. Na nic se neptala a řekla mu, že je to stejné. Já se doma tak naštvala a šla tam teda udělat dusno, protože je v tom několik zrovna jeho alergenů. Od té doby jim říkám, ať chodí u nás do malé lékárny na alergologii.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 19:26

Renusatko To je šílený! 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 23:36

slniecko Ty jo, to je teda něco. Snad se ti brzo uleví a děkuji za podrobnou a v tomto období i vyčerpávající odpoved;-)

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2024 04:59

Ani nevím, kde bych tu hledala jinou lékárnu než Max nebo Benu... Takže si na ty výměny budu muset dávat bacha.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 10:45

bublifuk Musi si tam clovek davat pozor, jedenkrat te napali, ze ti prodaji nejaky doplnek misto leciveho pripravku a potom uz si skoro kazdy dava pozor.