Pomoc Ukrajině

26. února 2022 15:38
Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 29. března 2022 16:48

Evaeva Ten Satnik je jen v Praze?

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 29. března 2022 16:59

Evaeva 

Díky, přehlídla jsem ho, než jsem ho rozklikla, byl tak krátký, že mě to nepraštilo do očí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2022 17:25

Luna tenhle ano, původně to dělala Nora Fridrichová pro samoživitelky, teď se přeorientovavala na Ukrajinu. Ale předpokládám, že i v Brně bude něco takového. Nebo, myslím, můžeš poslat balík.

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 29. března 2022 17:31

Evaeva Mrknu na to, vyrazuju docela hezky veci.

Offline evuch
Avatar
94 příspěvků moje polička 29. března 2022 18:15
Reakce na Luna:

Evaeva Mrknu na to, vyrazuju docela hezky veci.

​V Brně jde materiální pomoc přes inciativu Brno pro Ukrajinu - jejich FB. Takové víc zaměřené přímo na ženy a děti je pak spolek Vesna (trochu mi to ten pražský Šatník připomíná) - info tu. Oni teda spolu určitě jsou ve spojení. Akorát to oblečení furt píšou, že nechtějí. Já bych to klidně odnesla do některého z obchůdků Nadace Veronika, ale to holt není pro lidi z Ukrajiny, což nevím, jestli chceš. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 30. března 2022 05:52

MPLee Koordinace tehotnych a cerstvych maminek se ujala pani, poslu ti do zpravy jeji fb, az se probudim doopravdy a ne jen na krmeni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 30. března 2022 10:43

Bohajeho, teď jsem se koukla na ten Šatník - a český matky tam řáděj (no, nejvíc ječí jedna z řad naší minority samozřejmě), jak to že najednou nic nedostanou, jen Ukrajinky... a ještě to podávaj tak jako by to byla povinnost organizátorů je šatit (a možná i živit). Na poblití.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2022 10:49

barbucha jojo, přesně. Nejlepší byl příspěvek, že Šatník funguje jen díky samoživitelkámAle dlouhodobě to asi není správná cesta, vyřadit české matky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 30. března 2022 10:55

Evaeva 

Můžou jít jinam. Na řepským FB je mraky skupin co nabízej hadry a dětský věci, buď na výměnu, nebo zadarmo ("za čokoládu") nebo za pár šupů... Navíc ty maminy tady nejsou doprčic v cizí zemi a ve vzduchoprázdnu, maj kolem sebe příbuzný... Ale zjevně si tam chodily vybírat jak do obchodu a teď jim to chybí

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 30. března 2022 11:22

barbucha navíc spousta tady těch křiklounů nejede v módu "doteď jsem tam chodila a teď tam nemůžu", ale spíš "nikdy jsem tam pro nic nešla, ale co kdybych teď chtěla".

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 30. března 2022 11:33

barbucha ona se k tomu vyjadřovala už i Fridrichová a říkala, že tyto štěky fakt blbě nese.

Důvod proč dočasně šatník zavřeli pro samoživitelky byl, že to kapacitné vůbec nedávali, oni mali ty dary nastehovane ve dvou dalších halách, bylo potřeba ty pytle vytřídit a zpracovat. A taky spousta dárců měla přání, že to chtějí vyloženě pro Ukrajinu. A to ona samozřejmě respektuje.

Navíc to není navždy, ale na pár týdnů. Řekla bych, že dělají co můžou, ale teď je tady někdo potřebnější. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 30. března 2022 12:04

continuity 

Já se taky docela nas... no, rozkatila. Vymáhaj to jako by na to měly nárok. Já mam připravenej kufr hadrů a tašku bot a co neudám osobně (mám domluveno), tak to zavezu do těch Holešovic. Skoro jsem byla v pokušení těm důrám na FB rozepsat, co tam povezu = o co ony přijdou i když cosáky asi neznaj, ale na högly a vagabondy by mohly slyšet No, zatim se držim!

Offline Kan
Avatar
7090 příspěvků moje polička 30. března 2022 16:47

barbucha A to se nijak nepřemáhej a klidně to tam napiš. Seřvi je, až se jim narovnaj zavináče.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 00:04
Reakce na Luna:

Evaeva Ten Satnik je jen v Praze?

​U Moravské galerie byla sbírka včetně oblečení,ale nejsem si jistá zda je tam stále.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 07:51
Reakce na EDITH4B:

Evaeva Ten Satnik je jen v Praze?

​U Moravské galerie byla sbírka včetně oblečení,ale nejsem si jistá zda je tam stále.

​Jestli myslíš na Husove vedle Besedniho domu, tak to je místo pomoci provozované spolkem Vesna. Oblečení momentálně neberou. Seznam poptávaných věci se v čase mění, nejlíp asi sledovat jejich FB.

@luna

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 08:04

eM jojo,to jsem měla na mysli

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 13:59

https://spolecneproukrajinu.cz/uk/
Nedělní koncert na Letné. Budou tam i stánky neziskovek, informace, pomoc třeba s hledáním práce...

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 20:09

Sweet Potato My jdeme

Offline Anička dušička
Avatar
90 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 21:03

Sweet Potato (Viem, že to nie je vaša chyba, ale) UK je skratka pre United Kingdom. Ukrajina má medzinárodnú skratku UA. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 21:42

Anička dušička Ano,  snad už se to dostalo do širšího povědomí, ze začátku války se psalo UK skoro všude. (Já to určitě taky párkrát automaticky napsala)  Proč je to tady, nevím. V textu to nikde není