Pomoc Ukrajině

26. února 2022 15:38
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 26. února 2022 15:38

Omlouvám se, pokud tu už podobné téma je.

Mí přátelé a kolegové mě poprosili o sdílení odkazů (týká se hlavně JM kraje), které by třeba mohly být pro někoho z vašeho okolí užitečné, nebo byste naopak mohli nějak pomoci vy. 

Informace  z Centra pro cizince JMK (lze přepnout i do ukrajinštiny): 

https://www.cizincijmk.cz/cs/ukrinfo/

Neveřejná databáze nabízeného ubytování:

Nabídky ubytování

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 26. února 2022 15:42

Dobrý nápad, nemohl by to někdo připnout nahoru?

slniecko Hoolinkah

wendulka 

Je to různé rozstrkane po vláknech. Můžeme sem pak kopírovat, co jsme kdo našli. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2022 15:59

continuity 

Stalo se, ale to připnutí funguje jen v rámci konkrétní sekce.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 26. února 2022 16:10

wendulka díky, lepší něco, než nic. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 26. února 2022 16:11
Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 26. února 2022 17:41

Nemůžeme vás navádět, ale kdyby si někdo chtěl pro čisté výukové účely vyzkoušet, jak funguje DDOS útok.

Už to Dadoo sdilela, ale zapadlo to. 

https://vug.pl/takeRussiaDown.html

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. února 2022 17:49

continuity prosím tě, jak to funguje, ptám se jako  technologický idiot. Resp. jak to mám použít?

Edit: stačí kliknout a nechat otevřený?

Online Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 26. února 2022 18:21

Obrázek od dcery, skautsky institut plnící se spacaky, karimatkami atd., je tam  fronta lidí, kteří přinášejí potřebné věci

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 26. února 2022 18:26

Isca ano. 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 26. února 2022 18:27

Vilemina Hlavně, ať neotvírají okna.

Kdyby někdo chtěl pomoct, ta sbírka končí prozatím dneska v 22:00. Jsou domluveni s ukrajinskými skauty na předávce.

Offline andulka01
Avatar
10678 příspěvků moje polička 26. února 2022 19:30
Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 26. února 2022 20:19

Já jsem dnes odevzdala pár věcí na Smíchově. Jinak pokud by někdo chtěl, přikládám co jsem kde našla k materiální pomoci různě po Čr. Omlouvám se za formu, ale s miminem to nezvládnu všechno přepsat...

   
 
 
   

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2022 23:15
Reakce na continuity:

Nemůžeme vás navádět, ale kdyby si někdo chtěl pro čisté výukové účely vyzkoušet, jak funguje DDOS útok.

Už to Dadoo sdilela, ale zapadlo to. 

https://vug.pl/takeRussiaDown.html

​A má to vůbec nějaký efekt? Teď jsem si k tomu přečetla toto.

Jsem v tomhle ohledu totiž taky úplný analfabet.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. února 2022 08:08

wendulka to je, co jsem říkala o DDOS útocích už předtím. Je to nejvíc hloupý útok, který lze použít. Je strašně jednoduchý, ale zároveň náročný na konektivitu a je to vždy jenom na chvilku.  Nejsou potřeba zásadní schopnosti a oběť se posbírá okamžitě, jak útok skončí. Protože je to drahé na konektivitu, dělá se to tak, že se zapojí velké množství PC. Tady bylo jasné, že to bude pro spoustu lidí zajímavé, i když se jednoduše poprosí. Jinak to útočník vyřeší tak, že zotročí nějakým nalwarem (virem) velké množství PC. ( Tyto sítě bootnety jsou na blackmarketu normálně na prodej)

Na druhou stranu, mě to nic nestojí, když to u sebe pustím. ( je to teoreticky trestný čin, ale tady si myslím,že reálne nič nehrozí - do role takového pseudoútočníka se můžete dostat taky tím, že váš počítač někdo napadne a zotročí, jak píšu výše). 

S těmi blokacemi útočících stranek je to do jisté miry pravda. Už ve chvíli, když jsem vám to posílala, byly kremelské stránky pro EU odpojené. Ale zas: pro napadene stránky to znamená omezení dosahu. Takže závisí od kontextu. Je další taková stránka, která shazuje dezinformační weby zaměřené na Česko, tam by třeba omezení přístupu nedávalo smysl, protože Sputnik chce, abychom na to koukali. Zatím ji nesdilim, až se na to někdo podívá, že je pro nás bezpečná, dám to případně sem.  

Dá se proti tomu bránit i více efektivně, jsou služby - pračky těch požadavků, které to vyfiltruji a povolí jenom legitimní provoz. Má to malý háček, některé jsou americké a na tyto věci se v Americe vztahují sankce už déle.

Rusi taky budou něco mít, není to zas raketová věda. Jenže to obvykle vyžaduje, aby tam někdo seděl, ten provoz analyzoval a když z druhé strany buší na dveře #Anonymous, tak to přece jen trochu váže lidské zdroje. Problém kybernetických útoků nemusi být jen v tom, že se oběť neumi bránit ( z toho bych Kreml úplně nepodezirala), ale také v tom, že ti lidi neví, kam dřív skočit. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. února 2022 08:16

Je to strašně dlouhe

A hlavně mě trápí, jestli je tomu rozumět. Už jsem to 3x přepsala. 

Online moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 27. února 2022 08:36

continuity je :)

Offline andulka01
Avatar
10678 příspěvků moje polička 27. února 2022 09:20

continuity naprosto srozumitelné, moc díky

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. února 2022 09:32

continuity 

Dobrý to je

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. února 2022 09:44

moora andulka01 díky zazpetnou vazbu.

Ještě napadl jeden dopad. Když položíte stránky veřejné správy, je to dost viditelné a tak to vždy do jisté míry vzbudí rozruch mezi obyvatelstvem. Teď se Putinovi samozřejmě nehodí message typu: naší vrcholní představitelé jsou takové lamy, že nedovedou ani zabezpečit naše data. to sice není pravda, ten DDOS útok nemá s krádeži dat nic společného, ale strašná spousta lidí to nerozlišuje. 

Kdyby vás ještě cokoliv zajímalo, tak se ptejte zkusím odpovědět. 

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 27. února 2022 09:46

continuity moc hezky shrnuto děkuji