Pomoc Ukrajině

26. února 2022 15:38
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. února 2022 09:46

continuity 

Je.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 27. února 2022 10:28

Na ukrajinu se hodi poslat i nositka a nosici satky - pokud chcete poslat satek, melo by idealne jit jit o velikost 5 a vys a je dobre k tomu vytisknout navod na uvaz v ukrajinstine, ktery jsem vytvorila s kamaradkami - neni to uvaz nejjednoduzsi, zato je nejuniverzalnejsi (uvaz na zada zsem nedelala, pro vetsi by se sice hodil, ale nejsem si jista, ze clovek co nikdy nevazal nevazal si dite troufne na zada zada nahodit. Ja vazu a furt si netroufam.) Ukrajinci po prechodu hranic nemaji internet, casto uz nemaji baterku v mobilu.

Prekladala rodila ukrajinka s lingvistickou skolou, tak by preklad mel byt srozumitelny:

uvaz - kriz s kapsou

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2022 11:07

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 27. února 2022 15:41

ČB, Soupculture v Kněžské ulici 

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 27. února 2022 15:45

V žádném případě neotvírat!
https://kuzelovi.cz/FuckPutin.html

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 27. února 2022 16:31

Rozcestník k pomoci pro Ukrajinu.

https://www.stojimezaukrajinou.cz/

http://pomahejukrajine.cz/

Jestli už to tu je, omlouvám se.

Offline marieu
Avatar
4501 příspěvků moje polička 27. února 2022 17:45

Sweet Potato měla jsem to otevřené včera v telefonu, ale dost se teda zahříval a rozhodně mi s tím nefungoval internet, což jsem částečně určitě schopná tolerovat.. 

Jinak jsme s mužem dneska přispěli nějaký obnos dílem člověku v tísni a dílem na ty zbraně, tak mám o něco malinko lepší pocit. Bylo by to ještě lepší, kdybych byla vlastním pánem a mohla vyhlásit ošetření zdarma pro ukrajinské ženy bez pojištění- mezi praktickými lékaři se ta iniciativa dost dobře šíří. Asi hodím dotaz na vedení...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2022 18:50

marieu Taky jsme s muzem prispeli a vcera dorazil kamarad, co ma nase obcanstvi s par dalsimi kluky s rodinami z hranic. Vlastne vubec nic vic nevime, protoze se strasne opil a vlastne jen blabolil, ze to zvladli . Muz jim pomahal pujcit autobus, aby nabrali hodne lidi, tak to klaplo. Ale nevime ani kolik lidi dovezli, jestli nekdo narukoval a jakou pomoc by potrebovali. Musi vystrizlivet...Ale strili se i na Zakarpatsku a to dost. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 27. února 2022 18:56

marieu Jo, nikdy by mne nenapadlo, že budem posílat peníze na zbrojení... Muž "si" včera koupil dvě útočné pušky.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 27. února 2022 19:00

Já jsem byla pro nákup do sbírky. Někde na cestě je 150 lidi,co tady mají jen bydlení a nic dalšího, tak jim teď nakupujeme. Alespoň něco d lat je lepší než nedělat nic. 

Pokladní byla hrozně milá, když zjistila, k čemu to je. 

Taky mám hned lepší náladu. 

Offline Makara
Avatar
2281 příspěvků moje polička 27. února 2022 20:37

Sweet Potato marieu já poslala muže pro změnu pro pár nábojů a sobě koupila nejspíš pár litrů nafty do evakuačního autobusu nebo paletu plenek. 

Offline marieu
Avatar
4501 příspěvků moje polička 27. února 2022 20:39

Jos Sweet Potato Makara continuity ty částky, co naskakujou člověku v tísni, respetkive jejich počet, je opravdu ohromující, stejně jako zprávy o všech těch sbírkách po republice...

Offline Makara
Avatar
2281 příspěvků moje polička 27. února 2022 20:49

marieu tak ono je to asi to nejmenší, co můžeme udělat, kromě těch veřejných demonstrací a podpory hackerů. 

Fakt mi velkou radost udělala oficiální materiální zbrojní podpora. A způsob, jakým Černochová utřela redaktorku Novy za dotaz, co že jsme jim poslali.

Včera ve zprávach mně zarazilo, jak tam v grafice uváděli, co už bylo na UK dodano. Snad dostali všichni rozum, že to by se do éteru pouštět nemuselo. 

Offline marieu
Avatar
4501 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:07

Makara ano, máš pravdu ve všem.

Online Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:25

Makara Co jí pověděla? 

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:35

Dievčatá, sú fakt stránkz ukrajinských ambasád v SR a ČR dole, alebo mi to len nejde načítať (sme momentálne v horách)?

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:39

slniecko Taky mi to nejde :-(.

Offline Makara
Avatar
2281 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:48

Karja něco ve smyslu, že už na začátku tiskovky řekli, že nebudou poskytovat detailní informace, co se bude na UK dodavat, tak sakra ať pro nepřítele nevyzvídá, aby si to TASS stáhla /jo a byl to reporter Primy:-)/

Online Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:49

Makara Děkuji, výborně.