Pomoc Ukrajině

26. února 2022 15:38
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. března 2022 12:20
Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 10. března 2022 08:35
Reakce na Pinot Noir:

Kan za mě klidně ať to věnuje s celou parádou a ohňostrojem, přitáhne to pozornost, přidají se další. Je to borec.

​Přesně tak. Potichu můžem dávat my, ale on má dosah.

Plus je to taková částka, že má význam nejen symbolický.

Borec.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 10. března 2022 08:59

Tak "moje" Ukrajinka si nasla nejaky levnejsi airbnb, kde ma zaplaceno na dalsich 5 dnu ja uz fakt nevim, jak ji mam vysvetlit, ze by nemela vahat a bud se tady nekde prihlasit nebo odjet do toho nemecka, protoze se zacinaj tencit ubytovaci kapacity, v praze uz nesezene pro kluka misto ve skole... uz mi dochazej sily, protoze mam ted hodne prace a jeste resit tohle. Chapu, ze je psychicky v prcicich, ale uz by se mela rozhoupat a neco udelat...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. března 2022 09:04

razorblade je i nějaká horká linka psychologické pomoci i v ukrajinštině, ale zaboha si teď nemůžu vzpomenout, kde jsem to slyšela. Když se zaregistruje tady, je to nějaká překážka, kdyby se nakonec rozhodla odjet? Není to naopak výhoda i v rámci EU? To by mi totiž přišlo nejlepší, nasměrovat jí do jednoho z těch center pro uprchlíky. Vůbec ti to nezávidím, úplně chápu, že za ní svým způsobem cítíš zodpovědnost.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 10. března 2022 10:07

Evaeva ja jsem ji uz nasmerovala driv, ale prej sla pryc, protoze se bude registrovat az v tom nemecku. Kam se ji furt nechce odjet...

Online 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 10. března 2022 10:16

razorblade to me mrzi:( visco, ono je tezky si predstavit, ze musi tenhle krok udelat jakoby nafurt:( porad asi doufa ze se to nejak zazracne zmeni.. 

Online evuch
Avatar
94 příspěvků moje polička 10. března 2022 12:23
Reakce na razorblade:

Evaeva ja jsem ji uz nasmerovala driv, ale prej sla pryc, protoze se bude registrovat az v tom nemecku. Kam se ji furt nechce odjet...

razorblade No, nevím, jestli to k něčemu bude a možná už tuhle informaci má. Ale nechce se poradit telefonicky o té své konkrétní situaci? Že by mohla probrat možnosti, co to znamená, když se registruje tady, jaké jsou výhody, jaké překážky, když pak změní názor... Kdyby náhodou, tak tady odkaz na charitní linku, kde hovoří i ukrajinsky. Jsou schopni odkázat i na další pomoc - psychologická podpora apod. 

A jedna osobní, ať to vyzní, jak to vyzní. Ten systém pomoci a podpory, který se vytvořil je fakt až ohromující, takže možnosti paní má. To, že ho nevyužije, je její problém. Ne tvůj. Ale chápu, že je těžké z toho příběhu bez emocí vystoupit, když už se do něj človek dostal. Jsi hustá.  

Offline baltik
Avatar
4458 příspěvků moje polička 10. března 2022 12:31

razorblade kdyby ta tvoje ukrajinka netrvala na Praze, nabizim ubytovani u nas (Breclav), nez se rozhodne, jestli chce nebo nechce do Nemecka. 

je to tedy uplne v ramci naseho domu, nijak separatni, pudni pokoj s koupelnou

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 10. března 2022 12:41

razorblade Asi ne vždy lze očekávat racionální chování. Ale chápu tě.
Nemyslím, že to bude tvůj případ, ale hodně lidí bude rozčarováno, že se "jejich" uprchlíci nechovají podle očekávání.

Já jsem ty "svoje" ještě neviděla. Seniorský pár, paní s nedokončenou onkologickou léčbou.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 10. března 2022 12:45

razorblade Já si myslím, že si udělala maximum, už víc nemůžeš, tak ji to třeba jeste shrn, zopakuj ještě jednou a soustred se na svoji práci, je důležitá. 

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 10. března 2022 14:22

https://1url.cz/nK66e

Tak co včíl? Něco na tom bude...

Strašná situace toto, kretén jeden zasr....

Offline Kan
Avatar
7090 příspěvků moje polička 10. března 2022 14:59

baltik Úplně mimo téma, ale teď mi přistála na fb prosba, že v okrese Břeclav ulétl nějaký papoušek, myslím okolí Podivín u Břeclavi. V noci ještě docela mrzne, tak kdybys něco hodně modrýho velkýho zahlédla.

Offline baltik
Avatar
4458 příspěvků moje polička 10. března 2022 15:13

Kan budu se pozorne divat :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 10. března 2022 18:36

baltik Ty jsi z Podivína? Teď jsme tam pár dní byli. 

Offline baltik
Avatar
4458 příspěvků moje polička 10. března 2022 18:59

Sweet Potato ja jsem primo z Breclavi.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 10. března 2022 18:59

baltik Břeclav jsme tentokrát nestihli.

Offline baltik
Avatar
4458 příspěvků moje polička 10. března 2022 19:10

Sweet Potato to jste asi o nic neprisli, bohuzel. Je to fajn velikost mesta pro ziti, ale k ukazovani navstevnikum tu nic neni.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 10. března 2022 19:45

Sweet Potato co jste delali v podivine? kdyz jsem studovala v brne, mela jsem v podivine kapelu :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 10. března 2022 20:31

Lilly_Ku Bydleli jsme kousek vedle v Ladné, v Podivíně mají hezký kostel a zajímavou kapli Cyrilku.

Offline mitford sister
Avatar
1409 příspěvků moje polička 11. března 2022 08:42

Možná je to na jiný vlákno, ale i takhle se dá pomáhat... Je to k smíchu, k pláči a na preshubu zároveň. Dejte si to i s jeho komentáři