Pomoc Ukrajině

26. února 2022 15:38
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. března 2022 12:47

razorblade 

Podle mě se musí rozhodnout, jestli zkusí to Německo nebo se rozhodne zůstat tady. Nabídek na ubytování je tu asi zatím dost a zatím bude asi i dobře dostupná pomoc s administrativou. Čekala bych, že se to bude všechno zhoršovat (fronty atd.), protože budou přicházet další a další. Ani v tom Německu by se asi nemusela přímo nakvartýrovat k švagrové, protože tam zatím taky lidi nabízejí ubytování. Ale aspoň by tam měla někoho, koho zná Oni mají s sebou psa, že?

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 05. března 2022 13:54

dynda jj, maji 11mesicni fenku. Ale ta je uplne zlata! V aute ani nepipla, chvili zvedave koukala a pak spala. Musim to s ni v pondeli probrat a kdyby se rozhodla zustat v Praze, tak ji dotlacit, at si zajde vyresit doklady. Protoze do toho se nejspis zatim nepustila. Prvni dva dny, co byli v Praze, prej skoro jen spali (plne je chapu). Ale vim, ze pomalu se bude muset rozhodnout a zacit nejak fungovat. Ja jsem se vlastne v tuhle chvili stala jejim nejblizsim clovekem tady, coz je pro me i trochu stresujici, protoze se bojim, abych neco nezkazila :)

Online continuity
Avatar
33826 příspěvků moje polička 05. března 2022 13:58

razorblade zrovna teď dávali v zprávách, že je u Kongresaku jako první ptají, jestli potřebuji bydlení, a ty lidi už ani neposílají dál a rovnou se jich ujmou hasiči a řeší to, případně je přemístní jinam. Asi bych to neodkládala a řešila to hned, bude to už jen horší. 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 05. března 2022 14:27

continuity ja bohuzel budu v praze az v pondeli. A pak cely utery jsem mimo republiku od rana az do vecera, a tam nebudu mit moznost nic resit ani na dalku. A v utery dopoledme by ji mel koncit najem toho airbnb. V pondeli ji teda na rovinu predestru nejaky moznosti. Je mi lito i toho jejiho syna. Vcera mi psala, ze si mysli, ze on porad plne nechape, co se deje. Bojim se, aby se nejak nezhroutil ve chvili, kdy ho opusti ten prvotni sok.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2022 15:06

razorblade mám pocit, že přihlásit se tady by měla případně do tří dnů, takže v pondělí by to neměla odkládat, pokud by se rozhodla tu zůstat. V tom kongresáku jí určitě poradí, co dál.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 05. března 2022 15:07

razorblade píšu sz

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. března 2022 16:11

razorblade 

Ptala jsem se na psa, protože máme všude kočky

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 06. března 2022 12:30

razorblade 

Oni se fakt asi nechtěj "vnucovat". Nabízela jsem v jedný z mých FB skupin, kde dělali sbírku pro jednu matku s dětma co je taky přivezli do Prahy, že sice nemám dětský oblečení ale vezmu je ráda na nákup (myslela jsem že by je potěšilo kdyby si mohly vybrat něco novýho, co by se jim samotnejm líbilo, zvlášť holčička) - a odmítli mě že nechtěj... radši budou chodit ve starejch hadrech

Hele ubytování přece by měla sehnat, ptala bych se asi na nějakým místním úřadě, všude jsou zřízený nový kapacity na pomoc. I lidi nabízej ubytování v soukromí... zadarmo samozřejmě.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 06. března 2022 20:10

Koncert pro UA teď začal. Lístky na stream lze koupit do půlnoci. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. března 2022 21:08

Potěšilo mě, že se rozhoupala i naše čtvrť a v přilehlý škole probíhá sbírka potřebnejch věcí do domácností. Hodila jsem se tudíž zejtra marod (no velmi příhodně viz stížnosti), sjedu do Ikey pro nějaký polštáře a prostěradla (zbytek mám už připravenej) a nanosíme to tam... Je to dobrá zpráva i proto, že se tady zjevně našlo pár bytů pro ně

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 09. března 2022 09:01

DiCaprio věnoval 233 milionů korun na boj s ruskou armadou......Dobrevon!

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 09. března 2022 09:45

Karja Jo je borec, ale bez toho hlasitého dávání by to bylo lepší. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 09. března 2022 09:48

Kan Nemyslím si, že je to hlasite dávání. Přitáhne to pozornost a to je potřeba. 

Offline Vari
Avatar
1638 příspěvků moje polička 09. března 2022 09:58

Kan On to prave hlasite nedal, zverejnil to nekdo jinej. A i kdyby, je dobrej!

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 09. března 2022 10:40

Vari Hele a jak se tohle někdo dozví? Chápu, že převod takovejch peněz nejde anonymně, tak asi ta protistrana? 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 09. března 2022 10:46

Kan Nevím, ale zrovna třeba u Djokovice to zveřejnil jeho ukrajinský kolega. Ne částku ale vyloženě něco ve smyslu ,,napiš kam mám poslat penize,,. Já si myslím, že to PR pomoci jak finanční tak i jiné podpory Ukrajině je hrozně důležité, a hlavně za oceánem, kde ten dosah médií je třeba mensi. Čím víc lidí bude vědět, jaký jsou Rusové zmrdi a že s tím nesouhlasíme, tím líp.  Třeba ten Djokovič, však lidi v Sebsku demonstrovali za Rusko, je fajn když se veřejná osobnost ukáže, že je rozhodně proti a doloží to i pěknou sumickou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. března 2022 10:47

Kan za mě klidně ať to věnuje s celou parádou a ohňostrojem, přitáhne to pozornost, přidají se další. Je to borec.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 09. března 2022 11:15

Karja Jo, od toho Djokoviče to bylo fajn a zrovna tam nepředpokládám, že čekal, že to ten ukrajinský tenista zveřejní.

Online continuity
Avatar
33826 příspěvků moje polička 09. března 2022 11:30
Reakce na Pinot Noir:

Kan za mě klidně ať to věnuje s celou parádou a ohňostrojem, přitáhne to pozornost, přidají se další. Je to borec.

​Přesně tak, já nechápu ten předpoklad, že dávat se má potichu, jen tak je to ta správná charita. 

Klidně ať to řvou na všechny strany, je hrozně důležité inspirovat ostatní. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 09. března 2022 11:34

brrr Jo, celý to bylo fakt milý!